16-metis Oscaras Constanta turi genetinį neurologinį sutrikimą, dėl kurio nervinės galūnės nesiunčia pakankamai signalų, kad jis galėtų pats vaikščioti

Paryžiuje gyvenantis  inžinierius Jeanas-Louisas Constanta, taip pat „Wandercraft“ įmonės, kuri specializuojasi kuriant egzoskeletus ligoninių pacientams, iš naujo besimokantiems vaikščioti po ligų ir traumų, komercijos direktorius. Jo 16-metis sūnus Oscaras Constanta turi genetinį neurologinį sutrikimą, dėl kurio nervinės galūnės nesiunčia pakankamai signalų, kad berniukas galėtų pats vaikščioti.

 

Padėjo atlikti keletą žingsnių, imituodamas kūno judesius

Pasak Jeano-Louiso, vieną dieną sūnus, sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje, paklausė savo inžinieriaus tėvo, kodėl jo įmonė nesukuria savo egzoskeleto, kuriuos galėtų parduoti ligoninėms, rašoma amerikiečių leidinyje „NY Post“.

„Kartą Oscaras man pasakė: „Tėti, tu esi robotechnikos inžinierius, kodėl nepagamini roboto, leidžiančio man vaikščioti?“ – cituoja leidinys Jeano-Louiso Constanto žodžius.

Tėvas atidžiai išklausė sūnų ir po kiek laiko darbe sukūrė jam egzoskeletą, kuris tvirtinamas prie pečių, krūtinės, juosmens, kelių ir kojų. Po balso komandos: „Robote, atsistok“, įrenginys pakėlė paauglį į vertikalią padėtį ir padėjo atlikti keletą žingsnių, imituodamas kūno judesius. Suprantama, Jeanas-Louisas neatskleidžia išsamaus egzoskeleto veikimo principo, bet sūnui  Oscarui patiko naudotis įrenginiu.

„Anksčiau man reikėjo kitų pagalbos, norint atsikelti iš neįgaliojo vežimėlio,  o egzoskeletas suteikia galimybę ne tik žengti žingsnius, bet ir jaustis nepriklausomam“, – išbandęs įrenginį sakė Oskaras Constanta.

 

Po dešimties metų neįgaliųjų vežimėlių nebeliks

Kol kas „Wandercraft“ kompanijos išradimas nėra parduodamas asmenims kasdieniniam naudojimui dėl didelio svorio ir didelių gabaritų. Tačiau šį įrenginį robotą jau įsigijo dešimtys Prancūzijos, Liuksemburgo ir JAV ligoninių už maždaug 176 tūkstančių dolerių vieneto kainą. Pasak kompanijos atstovų, egzoskeletų sukūrimas asmeniniam naudojimui yra kitas inžinierių žingsnis.

Pats Jeanas-Louisas Constanta nusiteikęs optimistiškai ir tiki, kad maždaug po dešimties metų jų įmonėje pagaminti įrenginiai taps prieinami kiekvienam.

„ Po dešimties metų neįgaliųjų vežimėlių nebeliks arba bus jų daug mažiau. Kitos kompanijos visame pasaulyje taip pat gamina egzoskeletus, siekdamos, kad jie būtų kuo lengvesni ir patogesni. Kai kurie iš jų yra skirti padėti žmonėms su negalia vaikščioti, kiti – palengvinti gamyklų darbuotojų darbą, – žurnalistams sakė Jeanas-Louisas.

Anot jo, nors inžinieriai kuria egzoskeletus, kurie žmonėms su negalia padeda judėti be vežimėlių, Amerikos kariuomenės specialistai  jau bando panašius įrenginius, kurie gali paversti superkareivių armija.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą