Kaip ir bet kuris kitas daiktas, džinsai taip pat gali susitepti ar įgyti nemalonų kvapą. Archyvo nuotrauka

Dažnas skalbimas kenkia džinsams, nes audinys gali suplonėti ir prarasti pradinę spalvą bei formą.  Tinklaraštininkė parodė, kaip išlaikyti juos švarius ir nesugadinti  nuo dažno skalbimo. Taip pat kaip atsikratyti džinsų nemalonaus kvapo, nesinaudojant skalbimo milteliais, o tik drabužių šepečiu ir šaldikliu.

 

Nesąmoningai sutrumpina jų tarnavimo laiką

Beveik visi džinsų gamintojai įspėja, kad dažnas skalbimas netinka kaprizingiems medvilniniams audiniams. Ypač jei tai prekės ženklas, kuriam svarbu spalva, kokybė ir įvaizdis. Palikus ilgesnį laiką džinsinį drabužį vandenyje, jis gali prarasti visas šias savybes. Kad tai  labai svarbu tikriems žinovams, užtenka pažvelgti ​​į džinsų kulto bendrovės „Levi‘s Chip Berg“ generalinį direktorių Chipą Bergą. Jis yra žinomas dėl to, kad dėvi kelnes, kurių 10 metų nematė  skalbimo mašina.

Tačiau kaip ir bet kuris kitas daiktas, džinsai taip pat gali susitepti ar įgyti nemalonų kvapą.

Džinsinių kelnių nešiotojai, iš įpročio kartu su kitais drabužiais, įmeta juos į skalbimo būgną, nesąmoningai sutrumpindami jų tarnavimo laiką. Tas pats atsitinka, kai žmogus mano, kad per ilgai dėvėjo džinsus ir atėjo laikas juos  atnaujinti arba išmesti.

Taigi, paaiškėjo, kad šaldiklis prailgina ne tik maisto, bet ir džinsų tarnavimo laiką.

 

Pataria šią procedūrą kartoti kas kelias savaites

Populiari „tiktokerė“ Isabella Avila iš JAV dalijasi savo kasdienio gyvenimo nutikimais su savo 15 milijonų auditorija. Viename vaizdo įrašų ji ir papasakojo, kaip pratęsti džinsų gyvenimą.

„Ar žinojote, kad dažnas skalbimas netinka jūsų džinsinėms kelnėms? Jūs paprasčiausiai juos  gadinate“, – aiškina tinklaraštininkė.

Džinsams valyti, Avila naudoja drabužiams skirtą volelį (jį galima pakeisti paprastu šepečiu). Taigi, ji pirmiausiai išvalo visą savo kelnių paviršių nuo smulkių susigėrusių nešvarumų,  kurių mergina gali net nepastebėti. Tada ji pataria džinsus nunešti į jiems gana neįprastą vietą – šaldiklį.

„Palikite džinsus šaldiklyje tik porai valandų. Šaltis sunaikins visas bakterijas, sukeliančias blogą kvapą“, – dalijo patarimus Isabella.

Tinklaraštininkė pataria šią procedūrą kartoti kas kelias savaites. Tiesa, jei džinsų savininkas vis dėlto juos ištepa maistu ar aptaško padažu, be skalbimo neapsieisite.

Nuotr. Kompanijos „Levi‘s Chip Berg“ generalinis direktorius Chipas Bergas

„YouTube“ vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą