Moteris taip pat atrado gebėjimą piešti kojomis ir surengė parodą, kurioje eksponavo savo kūrybos darbus. Savo darbus ji eksponuoja ir socialiniuose tinkluose. "Facebook" nuotrauka

Susipažinkite su belge moterimi, kuri gimė be rankų, bet  išmoko gaminti maistą, aprengti vaiką ir net pasidažyti kojomis.

 

Vaikystėje ji niekada nesiskyrė nuo kitų vaikų

Sarah Talbi yra 38 metai ir gyvena Briuselyje, Belgijoje. Taip atsitiko, kad ji gimė be rankų. Tačiau ji pati išmoko kojomis paimti maistą, rengtis ir šukuotis. Augdama ji išmoko ir daug kitų dalykų. Pavyzdžiui, pjaustyti daržoves ir pasidaryti makiažą. Visa tai ji daro kojų pirštais.

Dabar Sarah  yra mama. Ji gyvena pensione su dvejų metų dukra Lily, gamina jai maistą,  aprengia  ir išveda pasivaikščioti. Mergaitė nelaiko mamos ypatinga ir kertant gatvę, laikosi įsikibusi į rankovę.

„Galiu viską padaryti kojomis, kai ant jų nėra batų, – sako Sarah. – Dažausi, rengiuosi, prausiuosi po dušu ir rūpinuosi dukrele.  Aš galiu padaryti viską, ką noriu“.

Moteris sako, kad ankstyvoje vaikystėje ji niekada nesiskyrė nuo kitų vaikų, pridūrusi, kad jai viskas gaudavosi taip pat, kaip ir bet kuriam mažyliui, kuris ką nors paima į rankas.

„Viską dariau kojomis, o mano smegenys turi su jomis tiesioginį kontaktą, – sako ji. – Viską galėčiau daryti lygiai taip, kaip mano amžiaus vaikas daro rankomis, tik aš galiu tai padaryti  kojomis. Kiek paūgėjusi jau galėjau pati pasiimti maistą, kai ką parašyti. Gebėjimas gerai rašyti atsirado vėliau, to išmokau, kai atėjo laikas mokytis, – teigė moteris. – Kiti vaikai klausė, kur mano rankos, bet man tai buvo įprasta. Aš tik viena iš tų, kitų“.

Tada mergina savarankiškai, be jokios papildomos pagalbos, mokėsi anglų ir ispanų kalbos.

„Galėčiau tai padaryti kaip ir kiti, – tęsia ji. — Kai mokiausi pagal Erasmus programą (Europos Sąjungos studentų mainų programą), turėjau persikelti gyventi į kitą vietą. Gyvenau bute, kurį dalijomės su draugais. Gavau didžiulę gyvenimo patirtį, neturėjau problemų“.

 

Moteris taip pat atrado gebėjimą piešti kojomis

2018-ųjų rugsėjį Sarah pagimdė  dukterį Lily. „Tapti mama buvo tikras žygdarbis, – sako  moteris. – Tai geriausias dalykas, kurį aš padariau savo gyvenime. Manau, bet kuriai moteriai tapti mama yra sunku, tai didžiulis viso gyvenimo pokytis. Neįgaliesiems – dvigubas darbas. Tačiau po kūdikio gimimo aš privalėjau prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų“.

Anot jos, šiandien, turėdama dvejų metų patirtį, gali padaryti viską, kas reikalinga mažyliui. Ji laikosi įsikibusi mamos rankovės, kai eina gatve. Neįtikėtina,  bet ji laikosi taip, kaip vaikas laikosi mamos rankos. „Kartais būna juokinga. Kai ji nori, pavyzdžiui, kur nors nubėgti ir ką nors paliesti, ji tarsi prašydama traukia mane  už rankovės, – pasakoja Sarah. – Dukra vis dar nesupranta, kad negaliu laikyti ją už rankos. Tai ypač graudu“.

Moteris taip pat atrado gebėjimą piešti kojomis ir surengė parodą, kurioje eksponavo savo kūrybos darbus. Savo darbus ji eksponuoja ir socialiniuose tinkluose.

„Aš viską darau kojomis, – sako ji. – Ypač mane įkvepia gamta, todėl mėgstu tapyti peizažus. Mėgstu gamtą ir keliones, kurių, tiesą sakant, mano gyvenime trūksta“.

Sarah sako, kad niekada nebuvo sutikusi kitų moterų, turinčių panašią negalią.

„Esu visiškai prisitaikiusi prie savo gyvenimo kūrybos ir galiu daryti ką noriu. Neleisiu, kad situacija, susijusi su mano fizine būkle, mane apribotų“, – patikino moteris.

„Facebook“ nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą