Didžiausia kliūtis žmogaus gyvenime yra jis pats. Todėl jei neatsikratysite egoizmo, pasiekti tikrą laimę bus labai sunku. Archyvo nuotrauka

Žymusis kinų filosofas Wangas Yangmingas gyvenime patyrė sunkių išbandymų: 1505 metais jis gynė represuotus pareigūnus, protestavusius prieš eunuchų klikos dominavimą. Todėl buvo įkalintas, jam taikomos fizinės bausmės ir ištremtas dirbti pašto stoties prižiūrėtoju į Guidžou provinciją, rašo researchgate.net.

 

Tačiau jis visada išlaikė teigiamą ir optimistišką požiūrį į gyvenimą,  ir skirtingai nei kiti, nesileido į liūdesį ir apatiją. „Svarbu visą laiką išlikti geros nuotaikos“, – sakė jis.

Anot kinų filosofo, būti laimingam yra ne dovana, o gebėjimas, kurį galima įgyti per išmintį ir praktiką. Nepaisydamas sunkių ligų, Wangas išliko optimistas, susidūręs su sunkumais. Be to, jis taip pat praktikavo savęs tobulėjimą, lavino moralinius ir profesinius įgūdžius. Štai keletas filosofo patarimų.

 

  1. Tik gyvendamas dabartimi gali būti laimingas

Kinų filosofo teigimu, nėra prasmės galvoti apie praeitį ir ateitį, nes dėl to jūs tiesiog prarasite ramybę. Tie, kurie susitelkę į dabartį, nesistengia prisiminti praeities pelnų ir nuostolių, nesijaudina dėl to, kas dar neįvyko: jų protas ramus ir tyras, todėl jie laimingi.

Informacijos sprogimo eroje žmonės tampa mažiau laimingi, nes praranda gebėjimą sutelkti dėmesį į vieną dalyką. Todėl stenkitės atsikratyti blaškymosi ir susitelkite į esminius darbo ir gyvenimo dalykus. Psichologai įrodė, kad tokiu būdu žmogaus protas ir kūnas patenka į harmoningą ir stabilią būseną, sukeliančią džiaugsmo jausmą.

  1. Tik atsikratę egoizmo galite patirti laimę

Didžiausia kliūtis žmogaus gyvenime yra jis pats. Todėl jei neatsikratysite egoizmo, pasiekti tikrą laimę bus labai sunku. Kita vertus, žmonės jaučiasi nelaimingi dėl savo nesėkmių. Nesėkmė reiškia, kad žmogus susierzina ir kenčia, jei kas nors vyksta ne taip, kaip jis nori.

  1. Sumažinus troškimus, pasieksite laimę

Savęs tobulinimas – tai susilaikymas, materialinių troškimų mažinimas. Šis kinų išminčius sakė, kad per dideli troškimai yra visų kančių šaltinis. Jei mūsų laimė priklauso nuo troškimų patenkinimo, tai kai tik jie nepatenkinami, laimė išnyksta.

„Kas žinos priemonę, tam nepasiseks, kas žino ribą, bus saugus“, – teigė Wangas Yangmingas kadaise savo mokiniams. Anot jo, jei žmogus turi mažai troškimų, jis gali labiau susitelkti į savo tikslą  ir galiausiai pasiekti puikių laimėjimų.

„Tik susilaikydami nuo savo troškimų galite sumažinti blaškymąsi mintyse, leisti protui nurimti ir nuveikti ką nors vertingo, kad galėtumėte rasti tikrąją laimę“, – sakė jis.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą