„The Guardian“ žurnalistė Jane Martinson nepalaiko mokytojo pozicijos

Londono Blackheatho  vidurinės mokyklos mokytojas nusprendė pasaugoti savo mokinių nervus ir prieš egzaminus davė užduotį, turėjusią padėti jiems morališkai pasiruošti. Kitaip tariant, jis rekomendavo pailsėti savaitgalį ir parašė, kaip tiksliai tai reikia padaryti. Po to socialiniuose tinkluose kaip iš gausybės rago pasipylė įvairiausi atsiliepimai, kur vieni vartotojai giria mokytojo gerumą ir žmogiškumą, kiti tvirtina, kad jis tokiu būdu užkerta kelią vaikams būti pasiruošusiems, susidūrus su stresu realiame gyvenime.

 

Mokytojas nusprendė suteikti savo mokiniams galimybę atpalaiduoti prieš egzaminą

„The Guardian“ žurnalistė Jane Martinson atskleidė vieną gana originalią ir neįprastą užduotį, kurią gavo jos duktė mokykloje, prieš paskutinį egzaminą. Britų mokiniai, baigiantys šeštą klasę, (kai baigiamas pradinis mokymasis) mokslų metų pabaigoje turi išlaikyti atitinkamus egzaminus, kurių priklauso, kokią vidurinę mokyklą jie galės toliau lankyti. Tai, be abejo, kelia nerimą ne tik mokytojams, bet ir tėvams.

Tačiau Londono Blackheatho  vidurinės mokyklos mokytojas nusprendė suteikti savo mokiniams galimybę atpalaiduoti ir atsipūsti, kad kilusi įtampa prieš atsakingą egzaminą, nesutrukdytų jiems sėkmingai jį išlaikyti.

Egzaminas turėjo įvykti gegužės 15 dieną, pirmadienį, todėl dar penktadienį mokytojas išdalino mokiniams lapelius su svarbiomis užduotimis, kurios, anot pedagogo, ne mažiau svarbesnės, kaip matematikos mokytojas, šokęs breiko šokį, vardan obuolių pyrago.

„Tiesiog malonu žiūrėti, kokias užduotis mokytojas skyrė mano dukrai ir visai jos šeštai klasei prieš  pirmadienio egzaminą. Kad taip visi mokytojai ruoštų moksleivius egzaminams. Štai ką parašė mokytojas, norėdamas paaiškinti užduotį: „ Iki paskutinio egzamino liko vos kelios dienos, todėl labai svarbu, kad savaitgalį praleistumėte turiningai. Štai jūsų savaitgalio užduotis. Prašau užpildyti kuo daugiau punktų ir pažymėti tuos varnele, kurias atliksite“, – parašė „The Guardian“ žurnalistė savo paskyroje „Facebook“ socialiniame tinkle. Anot jos, punktų nemažai, bet ko gero nei vienas moksleivis (ir suaugęs žmogus taip pat) šių užduočių neatsisakytų.

Pasivažinėkite dviračiu (nenukriskite!).

Skaitykite knygą.

Pažiūrėkite mėgstamą televizijos laidą.

Šypsokitės.

Valgykite kramtomą marmeladą.

Praleiskite laiką su žmonėmis, kuriuos mylite.

Juokitės, kol pradės skaudėti pilvą.

Eikite į lauką ir mėgaukitės oru.

Eikite išsimaudyti ar pasivaikščioti.

Skirkite laiko savo mėgstamam hobiui.

Pailsėkite.

Pasimatykite su savo draugais.

Kažką pasigaminkite.

Valgykite ledus.

Žaiskite sode.

 

Ne įskaitos ir egzaminai padeda patikrinti vaikų žinias, o mokytojų supratingumas

Ar tai reiškia, kad mokytojas tokiu būdu nusprendė skatinti savo mokinius nepasiruošti egzaminui? Vargu, nes mokytojas pridūrė, kad vaikai gali pakartoti tai, ką jie jau praėjo mokykloje. Nors jis  ir įsitikinęs, kad paruošė juos pakankamai gerai, todėl nėra būtina kartoti.

„Jei jaučiate, kad jums to reikia, galite pakartoti tai, ką jau išmokote, bet ne daugiau kaip valandą! Atminkite: nerimauti  – tai pono Tuckerio užduotis, o jums to nereikia daryti. Jūs visi esate nuostabūs ir aš negalėčiau labiau jumis didžiuotis. Puikaus savaitgalio!“, – parašė mokytojas savo paskyroje socialiniame tinkle.

Tačiau daug tėvų nesusilaikė pakomentavę, koks turėtų būti požiūris į egzaminus. Tiesa, bet jie pripažino, kad nemažai  kitų mokytojų, linkusių daryti spaudimą mokiniams, sakydami, kad egzaminai – vieni svarbiausių žinių patikrinimo dalykų.  Anot tėvų, kartais mokytojų elgesys primena tai, ką išgirdo autizmu sergančio berniuko mama, kuriai pavyko įrašyti į diktofoną, kaip pedagogė kalbasi su jos sūnumi. Paaiškėjo, kad mokytojos elgesys buvo artimas patyčioms.

„Ačiū, Jane, už nuostabų pranešimą. Kodėl visi mokytojai to negalėtų padaryti? Mano dukros klasės auklėtoja vakar jiems pasakė, kad  bent vienas iš jų susirgs per egzaminų savaitę, ji ateis į jų namus ir iškels juos iš lovos“, – parašė viena komentatorė.

Tačiau kai kurie kiti komentatoriai svarstė, kad tokie mokytojai, kaip šis „užduočių savaitgaliui  sudarytojas“, tik kenkia vaikams. Jų manymu, stresas per egzaminus yra būtinas, norint paruošti vaikus ekstremalioms ir įtemptoms gyvenimo situacijoms.

„Tai yra visa mūsų švietimo sistemos problema – jis stengiasi kuo mažiau apkrauti vaikus darbais net ir prieš egzaminus“, – parašė dar vienas komentatorius.

Ne įskaitos ir egzaminai padeda patikrinti vaikų žinias, o supratingumas. Todėl alinantis stresas vaikams tikrai nepadės. Man šis mokytojas yra nuostabus“, – pakomentavo ir vieno moksleivio mama.

Tačiau anot „The Guardian“ žurnalistės Jane Martinson, tai reiškia, kad nei vienas iš mūsų neturėtų būti pasirengę dirbti stresinėse situacijose?  Vienaip ar kitaip, bet iš esmės dauguma vartotojų palaikė mokytoją. Daugelis rašė, kad egzaminų sistema turi daug trūkumų, o mokytojai aiškiai perdeda egzaminų svarbą pradinėje mokykloje. Be to, kaip pažymėjo vienas vartotojas, mokytojus dažnai motyvuoja ne noras patikrinti vaikų žinias, o poreikis parodyti geros statistikos rodiklius aukštesnėms valdžios institucijoms.

„Facebook“ tekstas ir nuotr, “YouTube” stop kadras

4 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą