Po kelių savaičių moksleiviai surinko 400 realų. (65 Eurai). Tai yra maždaug du trečdaliai Paivos mėnesinio atlyginimo. "Facebook" nuotrauka

Brazilijos mokyklos, esančios Brejo Santo savivaldybėje Ceara valstijoje, mokiniai padarė nepamirštamą staigmeną savo mokytojui. Taip jau sutapo, kad mokytojas Bruno Rafael de Paiva du mėnesius negavo atlyginimo. Vyras tik buvo pradėjęs dirbti naujoje mokykloje, tuo metu   pakeitęs nedarbingumo atostogų išėjusią mokytoją, rašo „Facebook“.

 

Atlyginimas vėlavo daugiau nei du mėnesius

Visi žino, kad mokytojo karjera nėra lengva, ypač jei trūksta pinigų, bet kai mokinių klasė sugalvojo savo mokytojo finansinių problemų sprendimą, rezultatas buvo neįkainojamas.

Vidurinės mokyklos mokytojas Bruno Rafaelis Paiva iš Brejo Santo, Brazilijos visai neseniai pradėjo savo svajonių darbą – pedagogo darbą. Kaip ir tikėjosi, darbas buvo nelengvas dėl moksleivių elgesio, mažo atlyginimo ir ilgų darbo valandų. Tačiau viską dar labiau alino tai, kad pirmasis jo atlyginimas vėlavo daugiau nei du mėnesius.

Po antrojo mėnesio jo finansinė būklė pablogėjo, kol jis buvo priverstas miegoti ant draugo sofos.

„Mokytojo gyvenimas nėra lengvas, – feisbuke rašė Paiva. – Kai pamačiau, kad negaunu pusantro mėnesio algos, tada viskas pasidarė juoda. Apėmė depresija, buvau susirūpinęs ir pasimetęs, nežinodamas, kaip apmokėti sąskaitas ir padėti savo šeimai”.

Bruno Rafael de Paiva mokė dailės ir tapo mėgstamu mokinių mokytoju. Sužinoję apie esamą situaciją mokiniai negalėjo likti nuošalyje ir palaikė mokytoją. Rūpestingi mokiniai  nusprendė patys surinkti pinigų mokytojui  ir atiduoti jam. Jie surengė loteriją, kad surinktų pinigų savo mylimam mokytojui.

 

Paskutiniame raštelyje jie paprašė atidaryti dėžutę ant stalo

Po kelių savaičių moksleiviai surinko 400 realų. (65 Eurai). Tai yra maždaug du trečdaliai Paivos mėnesinio atlyginimo. Pakuotę, kurioje buvo pinigų dėžutė, paaugliai padėjo ant mokytojo stalo. Bruno ne iš karto suprato, kokie pinigai ant jo stalo.

Kodėl De Paiva negauna atlyginimo, mokyklos direktorius taip ir nesugebėjo paaiškinti. Vyrui buvo pasakyta, kad jis įtrauktas į mokėjimų sąrašą. Netrukus mokytojui buvo pažadėta sumokėti atlyginimą.

Siekdami nustebinti jį dovana, mokiniai poromis parašė atsiprašymo ir padėkos raštus už jo pastangas klasėje. Kai Paiva atvyko į pamoką, jie paprašė jo apeiti klasę ir surasti popierius, kad galėtų juos perskaityti garsiai.

Paskutiniame raštelyje jie paprašė atidaryti dėžutę ant stalo. Tačiau vaikams pasakius, kas joje yra,  mokytojas susijaudino ir negalėjo sulaikyti ašarų. Jo mokiniai iškart puolė jį apkabinti.

Iki širdies gilumos nustebintas tokiu moksleivių poelgiu, jis sakė, kad jie „yra ateitis, kuria norėtų visada tikėti“.

„Turėjau daug klasių, kur mokiau vaikus, bet nė vienoje klasėje dar nebuvo parodyta tokia meilė, pagalba ir mano, kaip mokytojo darbui, kaip šioje klasėje, – rašė Paiva. – Jie moksleiviai, bet, kaip ir aš, vis dar tikintys šalies švietimu, tiki kitų meile ir  atjauta, kitiems atsidūrus sunkioje padėtyje“.

Yra žinoma, kad Bruno vis dar dirba mokykloje.

„Facebook“ nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą