Ketverių metu Michaelas su mama

Ketverių metų Michaelas tapo savo šeimos didvyriu. Jis sutiko tapti  savo jaunesnių brolių dvynių kaulų čiulpų donoru. Be šios operacijos bet kokia infekcija galėjo juos pražudyti.

Ketverių metų berniukas Michaelas tapo savo jaunesnių brolių dvynukų – ketverių mėnesių kūdikių Santino ir Giovanni’o kaulų čiulpų donoru. Jiems buvo diagnozuota lėtinė granulomatozinė liga. Tai reta genetinė liga, susijusi su fagocitų, imuninės sistemos ląstelių trūkumu, todėl organizmas tampa jautresnis infekcijoms.

Dėl ligos bet kokia infekcija, kurią sveiku žmogumi galima lengvai išgydyti antibiotikais, dvyniams galėjo baigtis laba liūdnai. Paaiškėjo, kad ligą galima išgydyti tik persodinus kaulų čiulpus, tačiau sunku buvo rasti tinkamą donorą.

Vyriausias šeimos vaikas Dominikas taip pat serga ta pačia liga, tačiau jam pavyko rasti donorą ne iš giminės tarpo.

Vaikų motina Robin Pownall teigė, kad nors ji ir jos vyras žinojo, jog dvynukai taip pat gali paveldėti ligą, jie buvo šokiruoti, kai diagnozė buvo patvirtinta. Laimei, paaiškėjo, kad Michaelas yra tinkamas donoras abiems kūdikiams.

Robin  sako, kad jie Michaelą laiko superherojumi. „Jis galėtų mums pasakyti: „Mama, aš bijau ir nenoriu“, bet jis buvo pasirengęs tapti donoru“, – teigė ji.

Operacija praėjo sėkmingai, bet šeimai teko gana ilgą laiką išbūti ligoninėje, nes kūdikiai buvo  sunkios būklės. Bet medikai pažadėjo geriausio. „Nėra žodžių, apibūdinančių, kaip aš didžiuojuosi savo berniuku, – operacijos dieną parašė Michaelio mama savo feisbuko paskyroje. – Man net netelpa į galvą, kad jis buvo pasirengęs operacijai, pasiruošęs išgerti galybę vaistų, kad tik  galėtų padėti išgelbėti savo brolių dvynius“.

„Facebook“ tekstas ir nuotraukos

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą