2009 metais šokiruojančios žinios iš Jungtinės Karalystės pasklido po pasaulį: 13-metis šalies pilietis Alfie Pattenas, kuris nuotraukose net atrodė kaip vaikas, turėjo tapti tėvu. Netrukus Alfie draugė, 15-metė Chantelle Steadman, pagimdė dukrą Macy. Dar būdama nėščia, Steadman užtikrintai pareiškė, kad ji ir Pattenas bus puikūs tėvai. Tačiau kilusiai audrai kiek aprimus, ši  neįtikėtina istorija sulaukė dar netikėtesnio tęsinio.

 

Berniukas nuoširdžiai tikėjo savo tėvyste ir labai prisirišo prie mažylės

Tai buvo turbūt „skandalingiausias“ gimimas Anglijoje per pastaruosius šimtą metų. Mažoji Macy patraukė milijonų britų dėmesį, nors ji ir neturėjo karališkojo kraujo. Galų gale tai buvo net ne jos reikalas, o labai jaunų tėvų – 15-metės Chantelle Steadman ir 13-mečio Alfie Patteno gyvenimo puslapis. Negana to, ką tik iškeptas tėvas iš  pažiūros atrodė aštuonerių metų. Žiniasklaida šią istoriją „nutapė“ visomis spalvomis. O ypač tai, kad moksleiviai ilgą laiką slėpė nėštumą nuo tėvų, bet nusprendė nedaryti aborto. „Aš labai bijojau, kad už tai gausiu pylos iš savo motinos“, – lygiai taip pat kaip vaikas tada aiškino Alfie.

Iš tikrųjų Alfie Pattenas ir Chantelle Steadman sužinojo, kad taps tėvais gerokai anksčiau, kol ši žinia tapo žinoma jų artimiesiems, o paskui ir visam pasauliui. Kaip sakė patys paaugliai, kartą Chantelle ėmė smarkiai skaudėti pilvą, todėl nuvyko  pas gydytoją, kuris ir pranešė apie nėštumą. Kitas šešias savaites Pattenas ir Steadman dar slėpė šią informaciją, kol galiausiai Chantelle motina Penny, pastebėjusi, kad jos dukros pilvas akivaizdžiai suapvalėjęs, privertė ją viską papasakoti.

Penny Steadman – verta pagarbos moteris, nes ir tokioje situacijoje ji stengėsi  tvardytis ir neprarasti blaivaus proto. Steadmanų šeimoje, be Chantelle, augo dar keturi vaikai, todėl Penny patikino visus, kad su tuo gali susitvarkyti ir be psichologų pagalbos. Pati Chantelle pradėjo lankyti jaunų motinų kursus ir ne kartą žurnalistams sakė, kad taps puikia mama, o Alfie – tėvu. Beje, būtent Pattenas, patyręs šlovę šioje istorijoje, nukentėjo labiau nei kas nors kitas.

Nepaisant jauno amžiaus, Alfie Pattenas iš tiesų pasirodė rūpestingas tėvas. Po to, kai Chantelle Stidman 2009 metais vasario mėnesį pagimdė dukrą Macy, Alfie prižiūrėjo mergaitę, sūpavo ją užmigdant ir maitino iš buteliuko. Savo elgesiu Pattenas įrodė, kad jis ir Chantelle tikrai norėjo šio vaiko. Negana to, pats berniukas nuoširdžiai tikėjo savo tėvyste ir labai prisirišo prie mažosios Macy. Kaip vyresnysis brolis prie savo jaunesnės sesės. Tačiau Alfie tėvas Dennisas Pattenas teigė, kad tuo metu sūnus tiesiog nesuvokė situacijos rimtumo, kurioje atsidūrė.

Ir tėvams spaudžiant, berniukas sutiko atlikti DNR testą. Alfie tėvams tai kainavo astronominę 600 svarų sumą. Nepaisant to, kad jaunasis tėvas  atkakliai gynė Chantelle ir kuri ne kartą viešai skelbė, kad per pastaruosius dvejus metus ji turėjo lytinius santykius tik su Pattenu, nustebino sužinoję, kad Macy visai nėra Alfie dukra.

 

Ne tik sugebėjo tapti garsenybe, bet ir išgyveno daugybę išbandymų

Be to netrukus pasklido gandai, kad mažytė Macy, tikėtina, turi dar bent du biologinius tėvus: 14-metį Tailerį Barkerį ir 15-metį Richardą Goodsellį. Mat paaiškėjo, kad šie paaugliai taip pat turėjo lytinių santykių su Chantelle. Vienintelis jų trūkumas: neturėjo tokios „mielos“ išvaizdos kaip Alfie, todėl nepraėjo Steadmanų šeimos „veido kontrolės“. Ir nėščiosios Chantelle bedarbių tėvų pasirinkimą lėmė jaunasis Pattenas.

14-metis Taileris Barkeris vėliau prisipažino, kad jis įtarė, jog Macy gali būti jo dukra, bet niekam apie tai nepasakojo, nes jį tiesiog gąsdino pasekmės. Pasak Tailerio, jis praleido tik vieną naktį su Chantelle, bet dabar mano, jog šis poelgis yra pats blogiausias jo gyvenime. „Linkiu sau, kad niekada su ja nesusitikčiau“, – sakė paauglys. Barkerio tėvas pridūrė, kad sūnui prireiks šiek tiek laiko atsipeikėti.

Iš tikrųjų ilgą laiką negalėjo atsigauti Alfie Pattenas. Kai tapo žinomi DNR tyrimo rezultatai, berniuką ištiko tikra isterija. Per tuos 6 mėnesius Alfie ne tik sugebėjo tapti garsenybe, bet ir išgyveno daugybę išbandymų. Jauniausio tėvo šlovė jam tapo sunkia našta: žurnalistai ir paprasti miestelėnai tiesiogine prasme nedavė jam ramybės, todėl Alfie turėjo atsisakyti daugelio mėgstamų dalykų. Be to, per šešis mėnesius Pattenas priprato prie minties, kad dabar jis yra tėvas ir turi savo šeimą.  Ir dėl Chantelle ištikimybės jis buvo visiškai tikras. Todėl nenuostabu, kad trapi  jauno brito psichika buvo sužalota. Vaiką užklupo gili depresija

Paaiškėjus DNR tyrimui, kad 13-metis britų berniukas Alfie Pattenas, kuris buvo laikomas vienas jauniausių tėčių šalies istorijoje, iš tikrųjų nebuvo susijęs su vaiko gimimu, bet Didžiosios Britanijos teismas uždraudė atskleisti bet kokią informaciją apie tai, nes tas reikalas buvo susijęs su trimis nepilnamečiais.

Todėl žiniasklaida ir toliau rašė, kad 13-metis Alfie Pattenas yra tėvas. Be to, britų žiniasklaida skelbė, kad Steadmanų šeima norėjo užsidirbti pinigų iš šios skandalingos istorijos, todėl tyčia sakė, kad kūdikis „labai panašus į Alfie“. Britai netgi lažinosi dėl tėvystės. Tuo metu Alfie buvo populiariausias lažybų „Paddy Power“  objektas – kad jis yra biologinis tėvas.

 

Nori tobulėti ir tapti naudingas visuomenei pilietis

Dabar Rytų Sasekse,  Hailshamo mieste  gyvenantis 24 metų Alfie Pattenas pastaruoju metu dažnai mina teismų slenksčius.  A. Pattenas yra bedarbis alkoholikas, gyvena  kartu su motina ir turi nusikalstamų veikų istoriją. Vaikinui jau buvo paskirta 24 mėnesių laisvės atėmimo bausmė po to, kai  praėjusių metų birželio 14 dieną jis buvo nuteistas už šaunamojo ginklo pagrobimą, vagystę ir  neteisėtą jo laikymą.

Negana to liepos 11 dieną Alfie vairavo automobilį girtas, apgadindamas šalikelėje stovėjusį automobilį ir šūkavo ant pagyvenusio amžiaus žmonių netoli savo namų Hailshame.

Prokurorės Hannah Hurley teigimu, Pattenas apgadino automobilį „Skoda“ ir sulaužė kaimyno tvorą, „Jis buvo girtas ir agresyvus. Svirduliavo po gatvę, ginčijosi ir šaukė ant pagyvenusių žmonių“, – sakė prokurorė.  Tuo tarpu advokatės Nutan Fatania tvirtinimu, Pattenas ne kartą bandė išspręsti sunkias alkoholio problemas, o jo šeimos gydytojas siūlo medicinos ir psichologinę pagalbą, norėdamas padėti sumažinti alkoholio vartojimą.  „Jis – jaunas žmogus ir supranta savo problemas. Jis nori tobulėti, tapti naudingas visuomenei pilietis, o ne tęsti griaunantį, chaotišką elgesį ir gyvenimo būdą, kuris yra labai pavojingas jo sveikatai“, – teigė advokatė.

Teisėja Janet Waddicor įspėjo Patteną, kad jis turi būti automatiškai nubaustas laisvės atėmimo bausme už anksčiau paskirtos bausmės pažeidimą, nors ir pripažino, kad kalėjimas jam nepadeda.

„Jūsų šeimos gydytojas mano, kad įkalinimas jums bus labai blogas rezultatas ir aš sutinku.

Bet jūs vartojate pavojingai daug alkoholio“, – sakė teisėja.

Teisme palaikė Patteną jo sesuo ir motina. „Nors ir nėra daug jus palaikančių žmonių, bet gerai, kad jus palaiko šeima“, – sakė Janet Waddicor. Ji skyrė vieno mėnesio ir vienos savaitės bausmę už padarytą nusikalstamą veiką bei pratęsė jau paskirtą reabilitacijos orderį.

Kai Alfie Pattenui buvo 18 metų, jis vienam britų dienraščiui pasakojo, jog tėvystės išbandymas paliko gilų pėdsaką jo gyvenime. Vaikinas atskleidė, kad išgyveno depresiją, sužinojęs, kad Macy nėra jo vaikas. Jis sakė, kad daugiausiai leidžia dienas namuose, žiūrėdamas televiziją, nes negali nusikratyti „jauniausio tėčio“ etiketės.

„Kiekvieną kartą, kai einu į alaus barą, kas nors prieina prie manęs ir klausia: „Na, tėtuši, kaip laikaisi?“. Taip pat gaunu tūkstančius „Facebook“ pranešimų. Liūdna, kai žmonės mane taip domina. Todėl norėčiau įspėti bet kurį berniuką, kuriam tik 12 ar 13 metų, nedaryti tos pačios klaidos. Tai sužlugdė mano gyvenimą“, – sakė Alfie Pattenas.

parengta pagal britų spaudą

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą