Žinia, šiais metais vasaris turi tik 28 dienas. Ar tikrai, gimusiems vasario 29 dieną, galima švęsti savo gimtadienį tik kartą per ketverius metus? O gal šiems žmonėms tiesiog nepasisekė? Mes išsiaiškinsime!

 

Tai vienintelė diena, kai moteris gali pasiūlyti vyrui savo ranką ir širdį

Ir dabar vis dar yra žmonių, įsitikinusių, kad vasario 29-oji yra nevykusi ir  net pavojinga gimimo diena, kai viskas gyvenime gali nesisekti! Kaip ten bebūtų, tačiau tiems, kurie gimė šią dieną, turi galimybę „teisingai“ atšvęsti savo gimtadienius tik keliamaisiais metais. Beje, garsus italų kompozitorius Gioacchino Rossini, sukūręs „Sevilijos kirpėją“ , taip pat gimė vasario 29 dieną.

Dar mūsų protėviai, tarp kurių buvo ypač paplitę įvairiausi įsitikinimai ir prietarai, vasario 29-ąją  siejo su sunkumais. Vasario 29 dieną žmonės bandė neišeiti iš namų, net neišvarydavo galvijų į ganyklą.

Tačiau Škotija į šią dieną reagavo savaip. 1288 metais ten buvo priimtas įstatymas, kuris leido moterims apgauti vyrus. Ir tai buvo leista tik vasario 29 dieną. Tiesa, su sąlyga, kad apatiniai,  pagaminti iš tamsiai raudonos spalvos flanelės, vos vos kyšotų iš po suknelės, kad tai matytų vyrai, norintys pasipiršti merginai. Bet jei vyras bandydavo flirtuoti su mergina, iš po  kurios suknelės nebūdavo  matyti apatinių kraštelis, bausdavo vieno svaro bauda. Nuo bausmės buvo atleisti tik tie, kurie jau turėjo savo antrąsias puses.

Dabar šis įstatymas turi simbolinę prasmę. Tačiau tradicija, atsiradusi dar V amžiuje Britų salose, išliko.

Tuo tarpu Skandinavijos šalyse vasario 29 diena vis dar laikoma vienintele diena, kai moteris gali pasiūlyti vyrui ranką ir širdį. Beje, nemažai Europos šiaurės gyventojų nekantriai laukia šios datos.

Įsimintini ir kiti įvykiai, susiję su vasario 29 diena.

1504 metais Christopheris Columbusas, žinodamas apie visišką mėnulio užtemimą, kuris turėjo įvykti vasario 29 dieną, sugebėjo pergudrauti vietinius Jamaikos gyventojus, kurie atsisakė aprūpinti europiečius maistu. Šturmanas jiems pagrasino, kad jei jie ir toliau taip elgsis, ispanų dievas atims iš jų mėnulį. Kai įvyko užtemimas, siaubo apimtas indėnas krito prie Kolumbo kojų.

1860 metais vasario 29 dieną baigėsi žinomo vokiečių teologo, profesoriaus Wilhelmo Bruno Lindnerio, apkaltinto daugelio vertingų meno kūrinių ir rankraščių vagystėmis iš Leipcigo universiteto ir miesto bibliotekų, teismo procesas. Jis buvo nuteistas kalėti šešerius metus.

 

Žmonių, gimusių vasario 29 dieną, likimai susiklostė labai skirtingai

1916 metais vasario 29 dieną amerikiečių statybos inžinierius Arthuras Hale‘as užpatentavo savo „dobilų“ greitkelio sankryžos modelį.

2004 metais vasario 29 d. Naujosios Zelandijos režisieriaus Peterio Jacksono filmas „Žiedų valdovas“ trilogijoje „Karaliaus sugrįžimas“ laimėjo visus 11 „Oskarų“, kuriais buvo nominuotas. Tai yra rekordinis vieno filmo „Oskarų“ apdovanojimų skaičius. Per visą kino istoriją tik dar dviem filmams pavyko gauti tiek pat statulėlių: režisieriaus Williamo Wylerio „Ben-Hur“ ir Jameso Camerono „Titanic“.

Visus šiuos įvykius galima vertinti įvairiai. Kalbant apie gimtadienį, kaip tikina prietaringi žmonės, nėra nieko baisesnio kaip gimti vasario 29 dieną. Neva šią dieną gimusių žmonių laukia nuolatinės ligos ir nelaimės.

Tačiau tarp šių „nevykėlių“ gimė žmonių, kurių likimai susiklostė labai skirtingai. Meno globėjas, kolekcininkas, menininkų ir muzikantų globėjas kunigaikštis Albrechtas V. von Bayernas jau minėjo Michelle Morganą ir garsus kompozitorius Gioachino Antonio Rossini, amerikiečių astronautas Jackas Robertas Lusma.

Anot sociologų, tikimybė gimti vasario 29 d ieną yra maždaug 1 iš 1500. Bet kada vis dėlto švęsti savo gimtadienį tiems, kurie turi šią retą progą? Ar tikrai tik kartą per ketverius metus?

Garsus vokiečių mąstytojas Georgas Christophas Lichtenbergas nusprendė ateiti į pagalbą „vargšams draugams“.  Savo esė „Nelaimingųjų, gimusių vasario 29 diena, paguodai“ jis pasiūlė išsamų keliamųjų metų „dvidešimt devintukininkų“ šventės planą.

Pavyzdžiui, gimusieji iki šeštos valandos ryto, gali švęsti savo gimtadienį vasario 28 dieną. Tiems, kurie gimė dienos pabaigoje, geriau švęsti savo šventę kovo 1 dieną. Tie, kurie gimė tarp šešių ryto ir vidurdienio, dvejus metus iš eilės švęstų vasario 28 dieną, o trečiaisiais metais  – kovo 1 dieną. Tada ciklas kartojasi. Gimusiems tarp 12 val. ir 18 val. tvarkaraštis yra toks: pirmuosius metus švęstų vasario 28, o kitus du – kovo 1 dieną.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą