Kalėdos šiais metais Dale‘ui ir Julie bus kitokios, tačiau jie yra labai dėkingi už visą gautą pagalbą. Be to, jie nekantrauja pamatyti visus mielus lankytojus, kurie važiuos pro šalį pasigrožėti jų namais nuo Padėkos dienos iki pat Naujųjų metų. "YouTube" stopkadras

Artėjant kalėdiniam laikotarpiui, atgyja daugybė švenčių tradicijų, kurių daugelis gyvuoja nuo vaikystės. Ši populiari tradicija JAV, Ajovos valstijoje pritraukdavo kasmet tūkstančius lankytojų  prie Dale‘o Markso namų ir grožėdavosi jo sukurtu įspūdingu kalėdinių šviesų žaismu. Tačiau kai vyro sveikata sparčiai pablogėjo, atrodė, kad šiais metais jis niekaip negalės papuošti savo namų.

 

Kaimynas surinko pagalbininkų komandą

Dale‘o Markso sveikatos problemos prasidėjo, kai jis ir jo žmona Julie Marks rugsėjį susirgo COVID-19. Ji atsigavo maždaug per dvi savaites, bet nuo to laiko vyro sveikata nebebuvo tokia pat. Vyras turėjo nuolat nešioti kvėpavimo vamzdelį,  kol vieną naktį jis buvo nugabentas į ligoninę, kai nugriuvo ir patyrė insultą atitinkamoje smegenų pusėje. Vėliau jį ištiko širdies priepuolis, kai buvo gydomas nuo miego arterijų užsikimšimo

„Jis užsikrėtė COVID-19 ir ta liga tiesiog nepraėjo be pasekmių, – sakė Julie. – Jo šalutinis poveikis buvo siaubingas“.

Pora  net bandė sugalvoti, kaip tęsti savo švenčių tradiciją, tačiau dėl visų Dale‘o sveikatos problemų tai neatrodė tikėtina.

„Anksčiau Dale‘as puošdavo ir uždegdavo visas šviesas. Aš dariau mažus dalykus, o jis – didelius. Bet dabar aš žinojau, kad niekaip negalėčiau be jo tą padaryti, – sakė moteris. – Jis pradėjo apie tai kalbėti, bet aš buvau tikra, kad tai neįmanoma dėl jo ligos“.

Neįmanoma vienam? Taip. Tačiau kai kaimynas Bobas Coffey‘is, kuris yra statybų rangovas, išgirdo, ką išgyvena Dale‘as ir Julie, iš karto surinko pagalbininkų komandą, kurie ėmė puošti

Dale‘o Markso namą Kalėdoms

„Jaučiuosi puikiai, kad galime tai padaryti dėl jo, bet liūdna, kad jis yra tokios būklės“, – sakė Bobas.

 

Taip pat rinko aukas  ir maistą Ajovos maisto bankui

Kartu su keturiais savo darbuotojais Bobas su džiaugsmu dirbo dekoruodamas Dale‘o kiemą taip, kaip jis tai darytų. Tiesą sakant, namo šeimininkas netgi sugebėjo sėdėti nuošalyje ir jiems vadovauti.

„Galėjo tiesiog pasakyti, kad jis norėjo ten būti, – sakė Bobas. –Taigi, jis tiesiog sakydavo: „Ei, ateik čia, man to reikia čia. Jis žinojo, kaip viskas vyksta“.

Negana to, kad visi galėjo mėgautis nuostabiomis, ryškiomis įvairiaspalvėmis šviesomis, praėjusiais metais Dale‘as ir Julie taip pat rinko maistą ir aukas Ajovos maisto bankui. Jiems pavyko surinkti daugiau kaip 1500 svarų (680.39 kg.) maisto ir daugiau nei 7500 JAV dolerius. Jie tikisi padaryti tą patį ir šiais metais, nors Dale’as galės padėti tik iš namų.

„Mes manome, kad viską, ką turime, nėra vien mūsų, – sakė Julie. -Taigi, jei galime mylėti kitus žmones ir surinkti pinigų bei maisto produktų  maisto bankui, tai darysime kiekvienais metais, kol būsime gyvi“.

Kalėdos šiais metais Dale‘ui ir Julie bus kitokios, tačiau jie yra labai dėkingi už visą gautą pagalbą. Be to, jie nekantrauja pamatyti visus mielus lankytojus, kurie važiuos pro šalį pasigrožėti jų namais nuo Padėkos dienos iki pat Naujųjų metų.

„Kai jis man padėkojo, šiek tiek apsiverkė, tada ir man ištryško ašaros, – sakė Bobas. – Man tai buvo pats geriausias įvertinimas“.

 

„YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą