Japonų menininkė Manami Sasaki kuria valgomus meno kūrinius. "Instagram" nuotrauka

Japonų dizainerė Manami Sasaki pademonstravo savo talentą, gaminant pusryčių skrebučius. Savo įrankiais – virtuviniu peiliu, siuvimo adata ir pincetu – Sasaki ant duonos gabalėlių kaip ant drobės dėlioja sudėtingas tradicines japonų figūras ir peizažus.

 

Savo mintis išreikšti  ant duonos buvo „natūralus ir savaime suprantamas reikalas“

Ši idėjai dizainerei  kilo 2020 metų pradžioje ir nuo to laiko sulaukė didžiulio populiarumo socialiniuose tinkluose. Kadangi Sasaki meno kūriniai vadinami „Hanafudos skrudinta duona“, yra  valgomi, todėl menininkė savo darbų parodose neeksponuoja, o juos tiesiog  nufotografuoja, o po to suvalgo.

28 metų Manami Sasaki pasakojo, kad ši idėja jai kilo per pandemiją, kai buvo paskelbtas karantinas ir teko izoliuotis, rašo „Insider“.

„Aš sugaišdavau maždaug pusantros valandos, kol  kibdavau į darbus. Bet dirbdama namuose pasidariau tingi, pradėjau vėluoti, – paaiškino ji. – Kol galų gale nusprendžiau keltis anksti ryte ir daryti tai, kas man patinka“.

Kadangi duona tapo pagrindine jos mitybos raciono dalimi, savo mintis išreikšti  ant duonos buvo „natūralus ir savaime suprantamas reikalas“. Dizainerė nusipirko ingredientų vietiniame prekybos centre ir kiekvieną rytą nuo pradžios iki pabaigos skyrė iki trijų valandų savo menui.

„Mano mintys džiugios, kai tai darau“, – sakė ji „Insider“.

Sasaki kaip drobę naudoja paprastą duoną, o jo paviršiui padengti miltelių pavidalo ir pluoštinius ingredientus, prie kurių prideda tik natūralių priedų: vaisių, daržovių, grietinėlės sūrio, žuvies, uogienių, valgomųjų gėlių, jaunų ūglių ir prieskonių.

 

Demonstruoja savo kūrinius socialiniuose tinkluose

Ji „tapo“ paveikslą ant duonos naudodama kalmarų „rašalą“, kad nusidažytų mažos detalės. Tada apskrudina duoną, kad pamatytų, kokį poveikį jis turės gatavam skrebučiui.

„Svarbu, kad skrebutis  atrodytų ne tik gražiai, bet ir būtų skanus“, – paaiškino ji.

Sasaki dirba dizaino įmonėje ir eksponuoja konceptualų meną (kur mintis yra svarbiau nei išraiška) Tokijuje. Ji yra profesionali menininkė. Ir dabar ji demonstruoja savo valgomus kūrinius „Instagram“ ir „YouTube“, daugiausiai tarptautinei auditorijai.

Balandžio mėnesį Sasaki, norėdama sukurti vieno gabalo geometrinę kompoziciją, naudojo avokadų tyrę su plonais griežinėliais supjaustytais baltais svogūnais, apelsinų žievelėmis ir krapais.

„Viename  skrebutyje yra daugybė formų, skonių, tekstūrų ir aromatų, – sakė ji. – Pavyzdžiui, svogūno saldumas ir traškumas. Kreminė ir minkšta avokadų tekstūra. O gaivus apelsinų ir krapų kvapas džiugina uoslę“.

Vis dėlto japonų menininkė žino, kad skrebučiai, kaip ir gyvenimas, nėra amžinas. Jei laiku jų nesuvalgysi, jie gali būti nebetinkami.

„Skrudinant jie taip gardžiai kvepia, kad ir karto norisi suvalgyti, – sako Sasaki. – Kadangi aš juos kuriu iki pusryčių, tai man niekas netrukdo tą padaryti!“.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas, „Instagram“ nuotraukos

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą