„Tie žmonės, kurie nepaiso švaros biure, neturi jokių galimybių užimti darbo vietą ir automatiškai įtraukiami į sąrašą „Ačiū, kad atėjote, mes jums paskambinsime“, - sako kompanijos vadovas

Testas yra paprastas kaip pasaulis, tačiau ne visi jį išlaiko. Taigi, vienos Australijos IT kompanijos vadovas Trentas Innesas nusprendžia  pagal vieną kavos puodelį, ar jis dirbs su kandidatu į darbuotojus, ar ne.  Manote, kad tai psichologinis triukas? Ne, paprastas gerų manierų išbandymas. Kitaip tariant, kad būsimo darbuotojo įgūdžiai būtų  atitinkamai įvertinti, su kava reikia elgtis teisingai.

 

Potencialų darbuotoją visada nusiveda į vieną iš  kompanijos virtuvių

Australijos IT bendrovės „Xero“ generalinis direktorius Trentas Innesas turi daug patirties, priimdamas žmones dirbti į savo vadovaujamą kompaniją. Jis pasidalijo su žurnalistais paprastu dalyku, kuris padeda jam atsijoti netinkamus kandidatus  jau per pirmąjį interviu, – rašoma leidinyje „Lad Bible“.

Žinoma, bendrovės  vadovas domisi pretendento į darbą įgūdžiais ir sugebėjimais, tačiau atkreipia dėmesį ir į jo manieras. Pastarasis, galima sakyti, jam tapo pagrindiniu veiksniu.

Interviu paprastai prasideda nuo to, kad Innesas kandidatui į darbuotojus pirmiausiai praveda greitą ekskursiją po biurą, kurios metu papasakoja apie įmonę.

„Paprastai potencialų darbuotoją visada nusivedu į vieną iš mūsų virtuvių. Bet dar nebuvo nei vieno, kuris atsisakytų siūlomo kavos puodelio“, – sako direktorius.

Po ekskursijos Trentas ir kandidatas į darbuotojus grįžta į posėdžių salę, kur vyksta pagrindinė interviu dalis ir kurios metu potencialus darbuotojas atsako į įprastus klausimus bei papasakoja apie savo įgūdžius ir darbo patirtį.

 

Virtuvė biure visada švari

Svarbiausia dalis prasideda, kai interviu baigiasi. Kandidatas pakyla nuo stalo ir tuo metu Innesas jį įdėmiai stebi. Jį domina tik vienas dalykas: ar pastarasis nuspręs išnešti tuščią puodelį į virtuvę, ar paliks jį ant stalo.

„Tie žmonės, kurie nepaiso švaros biure, neturi jokių galimybių užimti  darbo vietą ir automatiškai įtraukiami į sąrašą „Ačiū, kad atėjote, mes jums paskambinsime“, – sako kompanijos vadovas.- Galite išsiugdyti bet kokius įgūdžius, įgyti žinių ir patirties, bet iš tikrųjų viskas priklauso nuo požiūrio, apie kurį tiek daug kalbėjome. O tai reiškia „išplauk puodelį po savęs“ .

Pasak direktoriaus, tai veikia: virtuvė biure visada švari.

„Tiesą sakant, aš tiesiog turiu įsitikinti, kad kandidatai tikrai atitinka „Xero“ kultūrą“, – pridūrė  Trentas Innesas.

 

Socialinių tinklų nuotrauka

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą