Praėjus daugiau nei keturiems dešimtmečiams po skyrybų, Petras Gerulis savo buvusią žmoną Iloną Bronevickają vis dar vadina „mano mažylė“, svajoja pabendrauti su sūnumi Stasu Pjecha ir nemėgsta savo uošvės, SSRS liaudies artistės Editos Pjechos. Vieno jos „nuopelno“ iki šiol negali atleisti.
Viena giminaičių pasakė, kad Petras su ja negyvens
2023 metais rugsėjo 15 d. žinomas Rusijos atlikėjas Stasas Pjecha paskelbė apie savo močiutės iš tėvo pusės Valentinos mirtį ir patalpino savo socialinio tinklo paskyroje archyvinę nuotrauką, kur jis vaikystėje įsiamžino kartu su ja ir savo seserimi Erika Bystrova. „Močiutė Valia šiandien mirė. Mums jos labai trūks“, – parašė Stasas. Hito „On the Palm of the Line“ atlikėjas paviešino ir nuotrauką, kur jis sėdi ir liūdnai žiūri į kamerą. Vyro akys buvo paraudusios, tarsi užverktos.
Viename savo interviu Stasas Pjecha sakė, kad jo sesuo Erika visą vaikystę praleido močiutės Valentinos namuose, o jis paauglystę – internate, nes mama Ilona Bronevickaja buvo užsiėmusi savo reikalais ir visiškai neturėjo laiko jiems, rašo life.ru.
„Kai kam tai tikriausiai atrodys keista, tačiau ilgą laiką savo sesers nesuvokiau kaip artimo žmogaus. Vaikystėje su ja matydavomės du tris kartus per metus, per dideles šeimos šventes. Eriką augino kiti seneliai, tėčio tėvai. Todėl sesuo ilgą laiką jautė pasipiktinimą savo motinai. Manau, kad ji jautėsi niekam nereikalinga“, – dalijosi atlikėjas savo vaikystės prisiminimais.
Tiesa, užaugę brolis ir sesuo tapo draugais. Erika buvo savo brolio koncertų direktorė. Vėliau jie kartu atidarė kliniką, skirtą pacientams, turintiems priklausomybių nuo narkotikų ir alkoholio.
Iš tikrųjų močiutė Valentina iš Staso tėvo pusės yra antrojo dainininkės Ilonos Bronevickajos vyro ir Staso patėvio Jurijaus Bystrovo motina. O Staso Pjechos biologinis tėvas yra lietuvis Petras Gerulis.
Aktorė Ilona Bronevickaja su pirmuoju vyru, džiazo muzikantu Petru Geruliu susipažino dar studijuodama institute. NTV televizijos laidoje „Tu nepatikėsi“ moteris prisipažino, kad jų santuoka neištempė nė pusmečio.
„Mano pirmoji santuoka truko tik penkis mėnesius. Turiu prisipažinti, kad buvau įsimylėjusi Petrą iki ausų, laksčiau paskui jį. Jaunystėje jis buvo nepaprastai gražus vyras. Mūsų vestuvėse viena giminaičių net apsiašarojo. Ji pasakė, kad Petras su manimi negyvens. Vėliau taip ir atsitiko. Bet beprotiškai jį mylėjau, iškart norėjau vaiko. Netrukus ir pastojau. Sužinojusi mano mama Edita Pjecha apsiverkė“, – atviravo Ilona.
Anot jos, santuoka iširo dėl to, kad Petras nebuvo sukurtas šeimai. Juos skyrė skirtingi požiūriai į gyvenimą. Po skyrybų buvęs sutuoktinis išvyko į Lietuvą. Iki septynerių metų Stasas turėjo tėvo pavardę, o tada Edita Pjecha pareikalavo ją pakeisti.
„Sputnik News“ korespondentas Vilniuje susirado buvusį Ilonos Bronevickajos vyrą ir Staso Pjechos biologinį tėvą, kadaise teatro režisierių ir džiazo muzikantą Petrą Gerulį. Paaiškėjo, kad jis gyvena vargingai, nors iš sūnaus gauna pinigų perlaidas.
2020 metai. Žiemos vakaras. Viename iš Vilniaus gyvenamųjų rajonų, tipinio penkių aukštų skydinio namo antrojo aukšto balkone rūkė stambaus sudėjimo vyras, bet jo veido tamsoje nesimatė. Tačiau žurnalistui pamojavus ranka, jis džiugiai kažką lietuviškai sušuko ir dingo už balkono durų. O po poros minučių jau atidarė lauko duris.
Vieno kambario butas priminė landynę
„Labai džiaugiuosi, kad atvykote, – pasakė Petras Gerulis ir netikėtai apkabino svečią. – Padėsite išvaryti tuos… Kaip aš pavargau nuo jų…“.
Kol lipo laiptais aukštyn, atvykėlis prisistatė. Petro veidas pasikeitė, bet jis numojo ranka ir tik dar kartą paprašė pagalbos, rašo lt.sputniknews.ru.
Vieno kambario butas priminė landynę. Virtuvėje – seni baldai iš įvairių komplektacijų, ant lentynų mėtėsi vaistų pakuotės, virtuvės reikmenys, knygos, tušti stiklainiai. Palangė taip pat buvo nusėta stiklainiais ir lėkštėmis. Ant viryklės stovėjo nešvarūs puodai ir aprūkęs virdulys. Kambaryje panašus vaizdas: aplūžę baldai, tarp krūvos drabužių, knygų, žvakių, žaislų, tuščių dėžių ir kitų daiktų – devintajame dešimtmetyje gamintas televizorius, stereo aparatūra, senas nešiojamasis kompiuteris, stacionaraus kompiuterio monitorius ir ryškiai išsiskiriantis iš bendro fono – sidabro spalvos sintezatorius.
O ant sofos priešais taburetę su tuščiu degtinės buteliu ir stiklinėmis kiurksojo trys vyrai, kurių vienas jau snaudė, kitas traukė cigaretę pusiau užsimerkęs, o trečias ėmė spoksoti gana agresyviai, išgirdęs fotoaparato spragtelėjimą ir šviesos blyksnius. Vyras jau buvo pasiruošęs paleisti kumščius į darbą, bet buto šeimininkas užkirto jam kelią. „Ką tu darai?! Tai mano sūnus Stasas Pjecha atvyko iš Maskvos, – pamelavo Petras. – Nagi, nuimk rankas!“. Išgertuvių kompanionas kaip mat atšoko nuo buto savininko „žvaigždės sūnaus“ ir pradėjo mandagiai klausinėti apie Maskvą.
Po kokių dešimties minučių Petras pasakė žurnalistui, kad svečiai greitai išsiskirstys, todėl susitarė, jog vėl užsuks pas jį po poros valandų. Tada pabudo ir sugėrovas. Žvelgdamas pusiau primerktomis akimis į žurnalistą, su stipriu lietuvišku akcentu paklausė: „Klausyk, aš jau seniai norėjau nuvykti į Leningradą, ką man daryti? Išgirdęs, kad pirmiausiai reikalinga viza, jis nustebo: „Kaip? Kas sugalvojo vizas? Kada?“.
„Ir miestas jau seniai nebevadinamas Leningradu“, – atvykėlis galutinai sugadino Petro sugėrovo nuotaiką.
Kaip ir buvo susitarę, žurnalistas vėl užsuko pas Gerulį po poros valandų. „Suvalgykime sriubos, aš tikrai nieko daugiau neturiu“, – teisinosi buto šeimininkas, bet stengėsi būti svetingas. Per daug nenusiminė, kai svečias atsisakė. Buvusios trijulės nė kvapo nebeliko, bet netrukus iš kažkur išdygo vaikinas, prisistatęs Mindaugu, kurį Petras vadino arba sūnumi, arba anūku. Mindaugas išėmė iš maišelio butelį ir padėjo ant tos pačios taburetės priešais sofą.
„Stasą gerbiu ir labai myliu. Jis man padeda finansiškai, – pradėjo kalbą apie savo biologinį sūnų Petras Gerulis. – Juk aš gaunu tik 225 eurų pensiją. Nežinau, kaip iš to galima pragyventi, bet Stasikas man labai padeda. Kas mėnesį atsiunčia man po 200 dolerių. Tai Ilonočka privertė mane paimti pinigus, kai ji buvo atvažiavusi čia. „Piatras, – sakė ji, – paimk, tai tavo sūnus perdavė“. „Bet man nejauku, aš jau senas, paliegęs“, – atsakiau jai. „Bet tai tavo sūnus“, – sakė ji. Ir tada aš sutikau. O po to jis pradėjo man siųsti po tūkstantį dolerių per mėnesį. Įsigijau aparatūrą, – ir parodė į muzikinį centrą, sintezatorių, kitą įrangą. – Dabar siunčia mažiau“.
Vis dar myli savo buvusią žmoną
Kai Petras Gerulis susipažino su Ilona Bronevickaja, jis mokėsi Leningrado valstybiniame teatro, muzikos ir kinematografijos institute paskutiniame kurse, o ji buvo ką tik įstojusi. Tada Petras buvo vienas „seniausių“ studentų ir net dešimčia metų vyresnis už Iloną. Galima sakyti, mergina įsimylėjo jį iš pirmo žvilgsnio. Būsimoji uošvė Edita Pjecha leido dukrai atsivesti Petrą į savo namus. O kai Ilona pastojo, uošvė pasakė, kad jie turi susituokti. Ir beveik iš karto po vestuvių nupirko jiems kooperatinį butą Leningrade. Mat laukiančiųjų sąraše buvo tik nedaug jaunų šeimų, nes 1980 metais labai mažai kas turėjo pinigų ir galėjo sau leisti tokią prabangą.
„Ilonočka Bronevickaja man padovanojo daug laimingų dienų. Ji – mano mažylė. Kažkada ją mylėjau, labai mylėjau – už jos pasiaukojimą ir meilę man. Bet man nesiseka…, – išmaukęs stiklelį iki dugno Petras leidosi į prisiminimus. – Kartais su ja žaisdavome kortomis. Norėjau tyčia pralaimėti. Mes žaidėme „kvailį“, bet nepavyko… Laimėjau kortomis, bet pralaimėjau gyvenime. Žinote, viename Kanovičiaus apsakyme (Grigorijus Kanovičius – Lietuvos ir Izraelio rašytojas, scenaristas – aut.) yra tokia frazė: „Kažkada ėjau ir pamačiau laimę, bet ji praėjo pro šalį“.
Išgėręs vyras painiojosi mintyse, sakinys staiga nutrūkdavo, nespėjus jam įpusėti. Prisiminimai atrodė neryškūs, kartais tolimi – ir laikas, ir piktnaudžiavimas alkoholiu padarė savo. Tačiau buvo aišku viena, kad jis vis dar myli savo buvusią žmoną, bet nemėgsta savo uošvės. Nors vyras tiksliai ir neįvardijo išsiskyrimo su žmona priežasties, bet prasitarė, kad ji įsimylėjo kitą vyrą. Tai Ilona prisipažino Petrui, atvykusi į Kursko dramos teatrą, kur jis kaip režisierius statė spektaklį. Ten ji ir pareiškė reikalaujanti skyrybų.
„Bet iš tikrųjų ne ji reikalavo skyrybų. Tai buvo mano iniciatyva, – patikino Petras. – Aš padaviau skyrybų pareiškimą, nes ji buvo su kitais – turėjo kitų vyrų. Ar man to reikia? Ne. Esu monogamiškas. 1981 metais mes išsiskyrėme“.
Po to kiek patylėjęs Petras pasiūlė išgerti ir vienu užsivertimu vėl išmaukė stiklelį iki dugno. O tada susimąstė ir prisiminė svetingo šeimininko pareigas. „Leisk man įpilti kavos. Ar arbatos. Turiu. Norėtum?“, – pasiūlė Petras. Tada su Mindaugu porą minučių pasikalbėjo lietuviškai, gyvai kažką aptarinėdami. Bet netikėtai Petras pertraukė: „Pas mus svečias iš Maskvos, kalbėkime tik rusiškai!“.
Po to Gerulis vėl leidosi į prisiminimus. Jo akyse suspindo ašaros. „Stasas yra labai geras žmogus, protingas vaikinas, puikus psichologas, jis ten kažką rašo, užsiima medicina, atidarė savo centrą. Bet jis nėra dainininkas, kaip ir jo močiutė Edita Stanislavovna. Atleiskite, bet jie ne muzikantai!“, – padarė išvadą Gerulis.
Petras greitai atrado ir paaiškinimą, sukritikavęs sūnaus ir uošvės muzikinius sugebėjimus. Anot jo, būtent Edita Pjecha suabejojo Gerulio talentu, kai jis pradėjo dainuoti Leningrado restoranuose. Jie tada gyveno kartu. Galbūt tai ir sugriovė šeimą – juk Petro naktimis beveik nebūdavo namuose. Bet tada gimė sūnus, prireikė palaikymo ir pagalbos.
Močiutė ir mama buvo užsiėmusios savo karjeromis
Po skyrybų Ilona uždraudė Petrui bendrauti su sūnumi. Jį užaugino naujasis dainininkės vyras, muzikantas ir kompozitorius Jurijus Bystrovas. Jų santuokoje gimė Staso sesuo Erika. Tačiau Ilona su juo irgi išsiskyrė ir ištekėjo trečią kartą.
„Labai norėjau pamatyti Stasiką, bet Ilonočka neleido. Net kai 1988 metais rugpjūčio 31 d. paskambinau ir paprašiau leisti Stasiką nuvesti į pirmą klasę, ji neleido. Ilonočka pasakė: „Petia – ne, nes jis turi tėvą, kurį myli. Ir tėvas jį myli. Kai Stasui sueis 18 metų, jis daug ką supras, o tada ir žiūrėsim…“. Nuo tada sūnaus taip ir nemačiau. Negana to, jo pavardę pakeitė. Jis buvo Gerulis, bet į mokyklą pradėjo eiti kaip Pjecha. Tai Editos Stanislavovnos „nuopelnas“, – susinervinęs pasakė Petras ir paprašė leisti parūkyti.
Jau ankstyvoje vaikystėje Stasas pradėjo pasirodyti scenoje kartu su savo močiute Edita Pjecha per jos koncertus. Būdamas septynerių metų berniukas persikėlė gyventi į jos namus, kuri prisiėmė atsakomybę už anūko auginimą ir auklėjimą. Tačiau paauglystėje Stasas buvo apgyvendintas internate ir paliktas savieigai. Kaip pats prisipažino, pradėjo gerti, o vėliau tapo priklausomas nuo narkotikų. Močiutė ir mama buvo užsiėmusios savo karjeromis. Mamos asmeninis gyvenimas vėl pradėjo trūkinėti. Netrukus ji ištekėjo trečią kartą ir tada Stasas sužinojo, kad turi biologinį tėvą.
Vis dėlto Ilona Bronevickaja nelaukė sūnaus 18-ojo gimtadienio ir išleido 14 metų Stasą į Vilnių susitikti su Petru.
Savo pirmąjį susitikimą su sūnumi Petras irgi menkai prisimena – arba jis buvo trumpas, arba labai seniai. Dešimtajame dešimtmetyje muzikantas ir režisierius Gerulis irgi pradėjo dažnai kilnoti stiklelį. Maitinosi benamiams skirtose valgyklose.
2017 metais Rusijos televizijos jį ištraukė iš užmaršties: nuprausė, išvalė, sugalvojo stilių, kurio Petras iki šiol neatsisakė trumpai kirptos barzdos ir „profesoriaus“ akinių ir tapo ne vienos laidos herojumi. Televizijos redaktoriai nuvežė jį ir į Staso koncertą Nižnij Novgorode.
„Didžiuojuosi savo Stasenka. Jis labai geras žmogus. Protingas. Tiesiog mums labai nepasisekė… Jis atrodo kaip aš. Matėte Stasiką, jis tikrai panašus į mane… Jis buvo narkomanas, bet susitvarkė. Jis stipraus charakterio. Žinote, Stasenka savo sūnų pavadino Piotru. Aš irgi rusiškai Piotras, Petia…Nežinau net ką galvoti – mano garbei ar ne“, – patenkintas šypsojosi Petras. Ir nutilo…gniauždamas džiaugsmo ašaras savyje. „Stasas man labai padeda, be jo aš prapulčiau“, – pridūrė vyras.
Tada atlikėjas labai padėjo tėvui finansiškai, kurį laiką jis skambindavo jam, pasveikindavo vienas kitą su šventėmis. Tačiau po kiek laiko viskas nurimo: Petras daugiau nebematė sūnaus ir su juo nepalaiko ryšio. Vyras prasitarė, kad rašo dainas tikėdamasis, kad kada nors Stasas jas dainuos.
„Žinote, mano pavardę Gerulis iš lietuvių kalbos galima išversti kaip chorošenkij. Taigi viskas bus gerai. Labai pasiilgau bendravimo su Stasenka. Tikiuosi, susitiksime su juo, ir dar ne kartą“, – pasakė Petras Gerulis su viltimi žiūrėdamas į žurnalistą. Po to paėmė nuo taburetės atidarytą degtinės butelį, palydėjo svečią į koridorių ir atsisveikindamas pasakė: „Tik nepamiršk manęs, prašau. Ateik ir dar kartą. Būtinai užsuk“.
Neturėjo net už ką nusipirkti valgyti
NTV televizijos laidos eteryje „Tu nepatikėsi!“ irgi paaiškėjo, kad Petro gyvenimas nepavydėtinas. Pusamžis vyras įsileido į savo namus ir NTV žurnalistus, kurie atkreipė dėmesį ne tik į tvyrojusią betvarkę, bet ir į spintoje, ant pakabų kabėjusius dailiai išskalbus ir išlygintus Petro marškinius.
Pensininko teigimu, eidamas pavalgyti į benamiams skirtą valgyklą, jis visada apsirengia švariu kostiumu. Žurnalistai taip pat sužinojo, kad prieš kelerius metus Gerulis atlikdavo muzikinius kūrinius ir kažkiek užsidirbdavo, tačiau paskui vis dažniau ėmė šlubuoti sveikata. Jis, galima sakyti, beveik iš eilės patyrė du infarktus, po kurių nebegalėjo koncertuoti ir gyveno iš vienos pensijos.
„Buvo laikas, kai neturėjau net už ką nusipirkti valgyti, bet kažkaip išgyvenau. Teko ieškoti maisto atliekų konteineriuose. Buvau atradęs net medaus pilną indelį. Dabar einu į socialinę valgyklą kartą per dieną“, – atviravo Gerulis laidos „Tu nepatikėsi!“ eteryje. Vyras prisipažino, kad ieškodamas maisto atliekų konteineriuose, ten pat sutiko ir susipažino su likimo draugais. „Maniau, kad radau naujų draugų, pakviečiau juos į svečius, bet vieną dieną jie apiplėšė mano butą, išnešė kompiuterį, telefoną ir kitą vertingą įrangą“, – žurnalistams guodėsi Petras. Muzikantas paaiškino, kad visa tai buvo pirkta už pinigus, kuriuos jam atsiuntė sūnus. Tiesa, vyras skundėsi, kad pastaruoju metu piniginės perlaidos iš Staso ateina rečiau, o ir sumos mažėja. Jei anksčiau iš sūnaus kas mėnesį gaudavo po tūkstantį dolerių, tai dabar ne daugiau kaip du ar tik šimtą.
Stasas Pjecha irgi atskleidė kai kurias savo santykių su tėvu detales Leros Kudriavcevos vedamoje laidoje „Paslaptis milijonui“. Anot jo, dėl pomėgio alkoholiui teko labai sumažinti „pašalpą“ tėvui. Stasas sakė žinantis, kad Petras didžiąją dalį siunčiamų pinigų išleidžia ne maistui, vaistams ar drabužiams, o alkoholiui, „gydydamas savo „draugus“. Tada atlikėjas sakė norėtų aplankyti tėvą, savo akimis pamatyti, kaip jis gyvena, pabendrauti. Tačiau jo įtemptas gastrolių grafikas neleidžia to padaryti.
Žinoma, dainininko Staso Pjechos ir jo tėvo Petro Gerulio santykių gerais nepavadinsi. Vyras su sūnumi galėjo pabendrauti vos kelis kartus per savo gyvenimą. Gimus Stasui, jo tėvų – Petro Gerulio ir Ilonos Bronevickajos šeimoje prasidėjo nesantaika. Vienos televizijos laidos eteryje Petras papasakojo, kaip klostėsi jo santykiai su Ilona. Vyras tvirtino, kad neturėjo jokios galimybės matyti, kaip auga jo sūnus, rašo starhit.ru.
Tačiau po daugelio metų tokia galimybė atsirado. Petras Gerulis atvyko į Rusiją specialiai susitikti su sūnumi.
Staso Pjechos koncerte Nižnij Novgorode įvyko ilgai lauktas tėvo ir sūnaus susitikimas. Atlikėjas nuo scenos pranešė, kad salėje yra jo giminaitis. Pasak Staso, mama tik prieš pat koncertą prasitarė, kad vienas iš žiūrovų – Petras Gerulis. Po koncerto Stasas nusifotografavo su savo biologiniu tėvu, o nuotrauką įkėlė į socialinius tinklus. Prie nuotraukos muzikantas paliko prierašą apie ankstesnį susitikimą su Petru, kuris įvyko dar 1994 metais „Prisimenu, oras buvo šiltas, saulėtas, o aš laimingas leidausi į kelionę traukiniu. Ryte išlipau Vilniuje… Žiūriu – jis stovi su kostiumu, barzda ir akiniais kaip koks profesorius… Iš karto neatpažinau, nes nuotraukoje jis buvo jaunesnis ir lieknesnis. Išėjome į platformą ir kalbėjomės. Nuo to laiko praėjo 23 metai… Šiandien jis atėjo į mano koncertą, įdėmiai klausėsi ir neslėpė džiaugsmo… Padavė savo originalų sukurtų dainų kompaktinį diską lietuvių kalba ir paprašė, kad neduočiau niekam klausytis. Taigi, sorry. P.S. Tiek metų praėjo, bet „profesorius“ nesikeičia: tas pats kostiumas, barzda ir akiniai… Europos kūrybinė inteligentija“, – parašė Stasas.
Tuo tarpu laidos „Tiesioginis eteris“ , kurioje dalyvavo žvaigždės tėvas, svečiai piktinosi, kad atlikėjas prisiminė tik neigiamas bendravimo su giminaičiais akimirkas. Nemažai žmonių net pasmerkė Stasą už tai, kad jis nepadėjo savo tėvui. O Petras Gerulis apgailestavo, kad daug metų neturėjo galimybės bendrauti su sūnumi.
Studijoje Petras pasidalijo įspūdžiais ir iš susitikimo su Stasu. Iš tikrųjų susitikęs jis neturėjo galimybės pasakyti sūnui daug žodžių, nes matė, koks jis buvo pavargęs po pasirodymo.
„Ilgai laukiau šios akimirkos. Po koncerto nuėjau į persirengimo kambarį. Jis buvo tiesiog išsekęs. Aš jam pasakiau: „Sūnau, pasirūpink savimi. Negali uždirbti visų pinigų“. Tada Petras kreipėsi į Stasą, žiūrėdamas tiesiai į kamerą. „Nežinau, gal aš ir nenusipelniau būti tavo tėvu… Stasenka, galvok, ką sakai, o ne visada sakyk, ką galvoji“, – žarstė patarimus P.Gerulis iš televizijos studijos.
Mano, kad jis nepaveldėjo tėvo ligos
Staso Pjechos ir jo biologinio tėvo santykiai buvo kedenami ir minėtoje NTV televizijos laidoje „Paslaptis milijonui“. Provokuojančios laidos vedėja Lera Kudriavceva klausinėjo populiaraus Rusijoje atlikėjo apie jo santykius su artimaisiais. Tada Stasas ir pasakė vaikystėje nežinojęs, kas yra jo biologinis tėvas. Todėl berniukas visą laiką galvojo, kad tikrasis jo tėvas yra patėvis Jurijus Bystrovas. Stasas sužinojo tiesą būdamas 14 metų.
Atlikėjas prisipažino laidos vedėjai, kad yra „užšaldytų jausmų“ žmogus, todėl tuo metu nepatyrė didelio šoko. Tačiau ilgainiui paauglys ėmė klausinėti mamos apie savo biologinį tėvą ir ji organizavo pirmąjį jų susitikimą. Tada Stasas išvyko savaitei pas jį į Vilnių.
Antrą kartą tėvą pamatė jau būdamas 18 metų. Tada jau suaugęs kelis kartus susitiko su Lietuvos sostinėje gyvenančiu tėvu, taip pat padėjo jam finansiškai. Po kiek laiko suprato, kad padarė klaidą ir neigiamai paveikė savo tėvo gyvenimą, pervesdamas jam labai didelę pinigų sumą kas mėnesį.
„Aš apie jį daug nežinau. Aš tiesiog… visada jam siųsdavau pinigus. Kol vieną dieną pagalvojau, kad reikia jam nusiųsti daugiau pinigų. Žinau, kad jis yra įtrauktas į Psichikos dispanserio įskaitą. Dėl to gauna ir tam tikras pašalpas. Apskritai – tai paveldima liga, bet, manau, kad aš jos nepaveldėjau. Nes ši liga diagnozuojama anksti, o nesulaukus tam tikro amžiaus“, – situaciją paaiškino Stasas Pjecha. Jis pridūrė, kad tėvas turi ir rimtų širdies problemų.
Tada Stasas ir pradėjo siųsti daugiau pinigų, kurių pasirodė per daug. „Sužinojau, kad jis išsiskyrė su savo antra žmona ir, kaip suprantu, vėl pateko į ligoninę. Jam liga paūmėjo“, – sakė atlikėjas.
Tačiau laidos vedėja netikėtai jį pertraukė ir paklausė, apie kiek pinigų eina kalba.
„Prieš penkiolika metų, kai atsidariau sąskaitą banke, nusprendžiau, kad kažkiek pinigų pervesiu tėčiui. Ir aš jam iškart pervedžiau apie penkis šimtus eurų, – atsakė Pjecha. – Žinau, kad tada jis nusipirko sintezatorių, po to pasikvietė kelis draugus… Tai tokia situacija…“ – komentavo Stasas Pjecha, gestu parodydamas, kad jo tėvas yra stiklelio mėgėjas.
Atlikėjo tvirtinimu, jo biologinio tėvo žmona nesusitaikė su esama situacija ir tiesiog paliko jį. „Ir galiausiai pradėjau siųsti perpus mažiau. Juk jis yra muzikantas, sužinojau, kad kartu su vaikais įrašė katalikiškų dainų ir išleido kompaktinį diską, kuriuos dalijo nemokamai. Kažkokia pusiau dvasinga istorija. Jis parašė dainą „Atsiprašau savo sūnaus“. Tai labai skaudi istorija, neišklausiau jos iki galo. Nebuvau tam pasiruošęs. Kai kurių jausmų negaliu sau leisti. Jie yra draudžiami. Priešingu atveju, nuvažiuotų stogas“, – atviravo Stasas Pjecha.
Tačiau sūnus negailėjo savo lietuviui tėvui ir karčių žodžių bei priekaištų. „Kaip suprantu, yra žmonių su atminties sutrikimais, kurie kartais pamiršta, kad turi šeimą“, – pabrėžė jis. – Man atrodo ypač mūsų šeimos vyrai yra apdovanoti šiuo gebėjimu. Iš jo pusės buvo keletas bandymų, bet kadangi aš užaugau su kitu tėvu, netapau jo sūnumi“. Paklaustas, ar palaiko ryšius su tėvu, Stasas atsakė, kad su tėvu nebendrauja seniai, o tik pervesdavo jam pinigus.
Tarsi norėdamas pasiteisinti Stasas pasakė, kad turi padėti finansiškai ir savo motinai, kuriai kas mėnesį perveda 500 tūkstančių rublių (5077,07 Eurai). Taip pat ir buvusiai žmonai, tiksliau, jo sūnaus Piotro išlaikymui. Į buvusios sutuoktinės sąskaitą Stasas kas mėnesį perveda apie 350 tūkstančių rublių ( 3553,95 Eurų). Taip pat sumoka namo, kuriame su jo sūnumi ir gyvena buvusi sutuoktinė, nuomą.
Didžiuojasi savimi, kad sugebėjo įveikti sunkumus ir daug pasiekti
Piotras dažnai lanko garsiąją prosenelę Editą Pjechą, apie kurią laidos studijoje kalbėjo ir Stasas. Jis tiesiai šviesiai pasakė, kad už savo sėkmę nėra skolingas savo garsiajai močiutei, kadangi ji neturi jokių ryšių su pramogų verslu, praneša vokrug.tv.
43 metų Stasas Pjecha su trenksmu atšventė savo kūrybos jubiliejų. Dainininkas scenoje koncertuoja jau 20 metų. Stasas nusprendė šią reikšmingą datą paminėti su savo gerbėjais. Atlikėjas koncertavo Didžiuosiuose Kremliaus rūmuose. Beje, didžiąją dalį Staso koncertinės programos sudarė garsios močiutės Editos Pjechos dainos. Tačiau pačios SSRS liaudies artistės salėje nebuvo. Pasak anūko, Edita Stanislavovna renginyje negalėjo dalyvauti dėl savo amžiaus. „Žinoma, kad pakviečiau ir savo močiutę, bet jai ne 25 metai, todėl sunku kur nors vykti“, – vokrug.tv žurnalistui aiškino Stasas Pjecha.
Pokalbyje su žiniasklaidos atstovu atlikėjas taip pat pabrėžė, kad Edita Stanislavovna neprisidėjo prie jo karjeros. „Mano močiutė man neduoda jokių patarimų dėl mano karjeros, kaip kai kurie galvoja. Bet štai kas įdomu: kad ir kiek savarankiškų žingsnių žengčiau, kad ir kiek pasiekčiau, dauguma už akių kalba, kad užkariauti sceną man padėjo močiutės pinigai ir ryšiai. Kokie pinigai?! Žmogaus pinigais, kuris visą gyvenimą dirbo už kapeikas „Lenkoncerte“?! Tai visiškas absurdas! Ir ji neturi jokių ryšių! Dabar, žinoma, viskas pasikeitė, bet ji taip ir neįsiliejo į šiuolaikinę pramogų verslo sistemą, liko atskiru vienetu“, – sakė jis.
Atlikėjas prisipažino, kad karjeros pradžioje jį labai žeidė tokie pasisakymai. „Anksčiau, prieš kokį dešimt metų, labai įsižeisdavau, kai išgirsdavau: „Jei ne jo močiutė, kas jis būtų?“. Dabar aš dėl to esu ramus“. – sakė jis. Kalbėdamas apie dabartinę savo karjerą, Stasas pabrėžė, kad didžiuojasi savimi, nes sugebėjo įveikti kliūtis, sunkumus ir daug pasiekti.
Atlikėjo teigimu, pirmieji treji metai buvo sunkiausi jo karjeroje. „Gavau į rankas popierius, kuriuose buvo rašoma, kad nemoku dainuoti, turiu problemų dėl autorių teisių pažeidimų ir pavadinimo. „Buvau ant depresijos ribos, galvojau, kad viskas, reikia keisti profesiją. Bet tada pamažu pradėjau atlikti savo dainas, pasirodė laidos. Ir prasidėjo kilimas“, – atlikėjo žodžius cituoja dni.ru.
Tačiau nepaisant atskleisto savo kūrybinio kelio sunkumų, Stasas mieliau slepia asmeninio gyvenimo detales. Tiek ir žinoma, kad atlikėjas turi sūnų Piotrą, kuris gimė 2014 metais kovo mėnesį. Jo motina – modelis Natalija Gorčakova. Pora santuokoje gyveno keletą metų, o vėliau išsiskyrė.
Stasas įsitikinęs, kad jei ne močiutės Editos Pjechos trigrašis, dabar jis būtų Napoleonas. „Buvau pusę dienos Napoleonas. Tėtis nusprendė mane taip pavadinti. Mano tėtis lietuvis. Vardai ten įdomūs. Taigi būčiau buvęs Napoleonas Petrasovičius Gerulis. Ir dar šaunesnis Napoleonas Pjecha. Tai net geriau skamba, nei Prochoras Šaliapinas“, – šypsodamasis interviu kalbėjo Stasas.
Atlikėjas sakė, kad jo garsioji močiutė apskritai nelabai mėgsta išeiti iš namų. Anot jo, užtat Edita Stanislavovna labai myli jo sūnų Piotrą – savo proanūkį, ir mano, kad berniukas yra protingesnis nei jis buvo jo metų“, – sakė Stasas. Jo teigimu, močiutė draugauja su jo buvusia žmona Nataša. Ji ją labai myli. Nataša dažnai atveda sūnų pas močiutę. Jos turi apie ką pasikalbėti.
„Man reikia uždirbti bent milijoną per mėnesį, kad galėčiau padėti savo artimiesiems ir jaustis gerai. Milijoną vien kišenpinigiams!“ – atsakė Stasas į klausimą, kiek pinigų jam reikia, kad jaustųsi saugus ir užtikrintas gyvenime.
Atlikėjas pridūrė, kad jam svarbiausia turėti gerą automobilį. „Dabar turiu savo svajonių automobilį – Mercedes Benz S63 AMG Coupe. Automobilis kainavo apie 13 mln. rublių (132003,90 Eurų). Nusipirkau ir daugiau neturiu apie ką svajoti. Turiu butą su vaizdu į Kremlių, kurį taip pat užsidirbau pats“, – pabrėžė Stasas Pjecha.
Į šeiminį gyvenimą žiūri netradiciškai
Paklaustas, ar galvoja kurti naują šeimą, 43-ejų atlikėjas prisipažino, kad jam artimesnė vadinamoji „santuoka svečio teisėmis“ ir nemato nieko blogo, jei sutuoktiniai gyvena atskirai ir leidžia laiką pagal susitarimą.
Stasas neslepia turėjęs labai daug moterų, tačiau jis buvo vedęs tik vieną kartą. Vyras prisipažino, kad į šeiminį gyvenimą žiūri netradiciškai.
„Manau, kad santuoka svečio teisėmis yra vienas iš santykių variantų, bet man nepatinka, kad tai prilyginama kažkokiam ištvirkimui. Prisiminkite, kaip žmonės gyveno rūmuose: vyras viename kambaryje, o žmona kitame. O susitarę praleisti laiką kartu – vienas negalėjo ateiti pas kitą šiaip sau, be kvietimo“, – sakė Pjecha. Jis įsitikinęs, kad kiekvienas sutuoktinis turi teisę turėti asmeninę erdvę.
2023 metų birželio viduryje Stasas Pjecha buvo paguldytas į Botkino ligoninės Kardiologijos reanimacijos skyrių. Atlikėjas socialiniuose tinkluose prasitarė, kad naktį jam pasidarė bloga, buvo iškviesta greitoji pagalba, rašo news.ru.
Tuo tarpu „Mash Telegram“ kanalas pranešė, kad Pjecha atsidūrė ligoninėje dėl miokardo infarkto požymių. Kanalo žiniomis, gydytojai atliko skubią operaciją ir užkirto kelią nepakankamam širdies aprūpinimui krauju.
Pjecha socialiniuose tinkluose irgi pranešė apie savo hospitalizavimą dėl širdies problemų.
„Buvau labai išsigandęs dėl savo gyvybės, nors supratau galimus verdiktus, nes mano kardiograma buvo labai prasta. Buvau nuvežtas į Botkino ligoninę, kur buvo atlikti visi širdies tyrimai. Tai, kas bus toliau, vis dar miglota, bet koronarografija guodė“, – savo paskyroje rašė dainininkas.
Dar 2019 metais Pjecha minėtai laidai „Paslaptis milijonui“, transliuojamai NTV kanalu, sakė, kad pirmą kartą patyrė širdies smūgį būdamas 34 metų. Tai įvyko gastrolių metu. Anot menininko, tai lėmė nesaikingas vaistų, alkoholio ir „įvairiausių draudžiamų dalykų“ vartojimas.
„ Pradėjau stipriai vartoti alkoholį. Be jo atsirado dar kažkas – visokių draudžiamų dalykų. Turėjau dvi pilnas spinteles – ir vieną nepilną – įvairių preparatų. Taip gyvenau kelis mėnesius. Ir tada patekau į ligoninę su širdies priepuoliu. Tai buvo prieš penkerius su puse – šešerius metus. Man tada buvo 34-eri“, – sakė Pjecha.
Tačiau 2019 metų lapkritį muzikantas jau paskelbė visiškai atsikratęs priklausomybės nuo narkotikų. Tada Stasas ir prisipažino, kad daugiau nei 10 metų vartojo narkotikus. Anot dainininko, šie metai buvo patys baisiausi jo gyvenime. Bandymai „sustoti“ nieko nedavė: po dviejų dienų prasidėdavo „lomkės“, o trečią dieną vėl vartojo draudžiamas medžiagas…
Atlikėjo teigimu, priklausomi žmonės negali visiškai pamiršti savo žalingos priklausomybės.
„Tai blogiau nei AIDS. Dabar AIDS gydomas – viena tabletė per dieną ir remisijos stadija. Priklausomybės nuo narkotikų neįmanoma išgydyti tabletėmis“, – sakė Pjecha.
Menininkas teigė, kad tada į jo gyvenimą ir atėjo „visiškas blaivumas“, nes bijojo, kad antrasis širdies smūgis gali būti paskutinis. Tada vyras atsisakė ir alkoholio. Ir kartu su seserimi Erika atidarė gydymo nuo alkoholio ir narkotikų kliniką, kur jis bendrauja su pacientais ir pasakoja apie savo ilgametę kovą su priklausomybe.