Maliyah ir Kendra Herrin iš Solt Leik Sičio, Jutos valstijos – Siamo dvynės, kurios buvo sujungtos liemens srityje ir dalijosi dubeniu, kepenimis, storosiomis žarnomis, vienu inkstu ir kojomis.

Po kiek laiko mergaičių tėvams –  Jake’ui ir Erin Herrinams teko priimti sunkų sprendimą: chirurgiškai atskirti dvynes ir prisiimti riziką  dėl jų gyvybės arba palikti jas kartu. Kai mergaitėms suėjo 3 metai, jų tėvai nusprendė atlikti 26 valandų operaciją, kurios metu Siamo dvynės buvo  atskirtos per liemenį ir paliko kiekvienai po vieną koją.

 

Gydytojai patarė moteriai nutraukti nėštumą

Erin Herrin laukėsi mergaičių dvynukių, bet nėštumo metu paaiškėjo, kad dvynės suaugo per liemens sritį. Taip pat paaiškėjo, kad jos turi keletą bendrų vidaus organų ir, blogiausia, vieną inkstą dviem. Gydytojai nemanė, kad kūdikiai išgyvens ir patarė Erin nutraukti nėštumą. Moteris atsisakė  tai padaryti, pridūrusi netikinti, kad dukrelės neturi galimybės išgyventi. Ir 2002 metais, vasario 26 dieną Jutos universiteto ligoninėje pagimdė Maliyah ir Kendrą.

„Gydytojai teigė, kad mes negyvensime ilgiau nei 24 valandas. Bet po to, kai po dienos nemirėme, gydytojai patikino, kad mes  išgyvensime tik iki aštuonerių metų, padaliję vieną inkstą“, – pasakojo atskirtos dvynės „BBC 3“ parengtame laidų cikle „Gyvenk kitokį gyvenimą“.

Mergaičių mama neslepia, kad ankstyvieji jų metai buvo nepaprastai sunkūs, bet Erin negailėjo joms motiniškos meilės. Bet atėjo diena, kai reikėjo atskirti dvynukes, nes jų tėvai žinojo, kad kiti suaugę dvyniai neišgyveno su vienu inkstu. Buvo nuspręsta, kad Kendrai paliks bendrą inkstą, o Maliyah bus atliekama dializė, kol gaus motinos inkstą.

Nors jų tėvai ir gydytojai padarė viską, kas įmanoma, kad seserys būtų paruoštos atskyrimui tiek  medicininiu, tiek ir psichologiniu požiūriu, dvynukėms tai buvo sunkus momentas. „Ruošiantis atskyrimui ne viskas buvo nuspėjama, bet tai reikėjo padaryti. Į tokį rimtą sprendimą buvo įtraukta daug dalykų“, – sakė mama.

 

Dvynės savo atkaklumu įkvepia ir kitus moksleivius

Anot moters, kita jų laukusi problema, atskyrus dvynukes, nors ir nekėlusi pavojaus gyvybei, bet buvo gana bauginantis etapas, kai jos pradėjo lankyti vidurinę mokyklą. Laimei, ten mergaitės gana greitai pritapo, o klasės draugai su jomis elgėsi gražiai, mandagiai. „Kol kas viskas gerai, nes aplink yra daug gerų žmonių“, – sako Maliyah.

Abi mergaitės padarė didelius žingsnius, prisitaikydamos prie vienos kojos gyvenimo. Mergaitės lanko ir kūno kultūros pamokas. „Pradžioje jos buvo labai nedrąsios ir gana silpnos“, – sakė fizinio lavinimo mokytojas. Jis patarė seserims kilnoti svarmenis, kad būtų galima sustiprinti viršutinę kūno dalį ir kojas. Mokytojas nusiteikęs padėti mergaitėms pasiekti tikslą iki metų pabaigos – vaikščioti tik su ramentais. „Jos tampa vis stipresnės ir ryžtingesnės“, – pridūrė mokytojas.

Dvynės savo atkaklumu įkvepia ir kitus moksleivius. „Vienas mano bendraklasis pasakė: „Jos išmokė mane, kaip įveikti kliūtis ir atlaikyti bet kokius gyvenimo išbandymus“, – teigė Kendra.

Mergaitėms namai vaidina didelę reikšmę jų daugiavaikės šeimos gyvenime. Jos paeiliui ruošia gardų maistą visiems. Kai nėra užsiėmusios pamokomis, dešimtims tūkstančių sekėjų mėgsta kurti vaizdo įrašus apie savo kasdienį gyvenimą. Nepaisant to, kad mergaitės buvo priverstos viskuo dalintis praeityje, bet ir toliau tai daro. Dvynės sako nemanančios, kad yra labai panašios viena į kitą, kaip kad galvoja daugelis. Mergaitės džiaugiasi, kad tėvai nusprendė jas atskirti. „Jų savivertė mane stebina. Daugelis žmonių iš jų gali daug ko išmokti “, – sako mergaičių mama.

 

 

Socialinių tinklų nuotraukos

Parengta pagal msn.com

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą