
Visi bijome būti apvogti naktį ir su nerimu tikriname savo namų duris prieš eidami miegoti. Bet ką daryti, jei į jūsų namus įsibraus kas nors, ką pažįstate? Gal būt net giminaitis?- rašo crimestories.com.
Vyras sugrįš… į savo šeimos laidotuves
Johnas ir Nancy Newmanai buvo laiminga pora. Jie gyveno Ankoridže, Aliaskoje, augino dvi dukras: 8 metų Melissą ir 3 metų Angie. Tačiau netrukus jų šeimoje įvyko tragedija: šeimos galva buvo sunkiai sužeistas darbe.
Pasveikus, įmonė sumokėjo už vyro perkvalifikavimą į šaltkalvius, o 1987 metų kovo pradžioje jis išvyko į Kaliforniją. Johnas nenorėjo palikti savo dukterų, tačiau kitos specialybės profesinis mokymas suteikė galimybę šeimai išbristi iš finansinės krizės.
Vėliau vyras grįš pas savo šeimą, bet tik tam, kad surengtų jų laidotuves…
1987 m. kovo 13 d., penktadienio vakarą Nancy ir dukterys kartu su mamos seserimi Cheryl ir jos vyru Paulu Chapmanu pavakarieniavo vietiniame restorane „Gwennies“. Seserys šią vietą puikiai žinojo: jos dirbo čia padavėjomis. Seserys leido sau šiek tiek atsipalaiduoti: išgėrė taurę vyno, pašoko ir nusprendė vakarą pratęsti Nancy namuose.
Jau buvo vėlu, todėl dukterys turėjo seniai būti savo lovose. Tiesa, prieš išeinant Nancy turėjo didelių planų: pažadėjo dukroms nuvesti jas į vaikų žaidimų kambarį.
32 metų Nancy buvo atsakinga moteris, todėl nesėdo prie vairo išgėrusi, o paliko automobilį restorano aikštelėje.
Grįžus namo, virtuvėje buvo tylu ir ramu. Mergaitės jau seniai nuėjo miegoti, o Nancy ir Cheryl ilgai šnekučiavosi apie moteriškus reikalus. Palinkėjusi Nancy labanaktis, Cheryl grįžo į savo namus.
Tai buvo paskutinis vakaras, kai ji matė savo seserį gyvą. Po kelių valandų Nancy Newman ir jos dukros bus nužudytos.
1987 m. kovo 15 d. buvo įprasta diena, kaip ir visos kitos. Tačiau darbščioji Nancy darbe nepasirodė.
8 valandą ryto Cheryl Chapman namuose suskambo telefonas. Pusiau pabudusi ji ranka prisitraukė telefono aparatą:
– Atsiprašau, kad pažadinau tave šį rytą, bet aš labai nerimauju. Nancy į darbą neateina, o jos automobilis jau antrą dieną stovi toje pačioje vietoje – kitame laido gale dėl savo darbuotojos nerimavo susijaudinusi kavinės savininkas.
Cheryl Chapman iškart supanikavo – jos sesuo dvi dienas nepaliks automobilio. Be to, šeštadienį turėjo planų ir niekada nevėlavo į darbą.
Jausdami didelį nerimą, Cheryl ir Paulas iškart sėdo į automobilį ir nuvažiavo į Newmanų šeimos namus.
Kai Cheryl vyras važiavo jų mažu raudonu pikapu šąlančiais Ankoridžo bulvarais, moteris jautė nerimą ir baimę kiekvienoje sankryžoje. Moteris žinojo, kad Johnas yra išvykęs į Kaliforniją, Nancy ir vaikai liko vieni. Ar jiems kas nors atsitiko?
Vyras atsargiai ėjo tamsiu buto koridoriumi
Kai jie atvyko į Newmanų namus, Cheryl buvo nepaguodžiama. Sunkiai bandydama susitvardyti, ji pasibeldė į duris. Tyla.
Cheryl turėjo atsarginius raktus nuo sesers buto, bet ji taip jaudinosi, kad Paului teko juos paimti iš drebančių pirštų, kad atrakintų duris.
- .. Melissa… Angie! Ar yra kas nors namie?- paklausė įėję.
Viskas atrodė visiškai normalu, išskyrus didelį, tuščią sausainių dėžutę, kuriame Nancy laikė nedidelę pinigų sumą.
Paulai, žiūrėk… Gal juos apvogė? Tikiuosi, kad mergaitėms viskas gerai.
Išsigandusi Cheryl laukė virtuvėje, kol jos vyras atsargiai ėjo tamsiu buto koridoriumi.
Lėtai, po vieną, jis atidarė miegamojo duris.
Tačiau tai, ką jis pamatė, vaizdas buvo baisesnis už bet kurį siaubo filmą. Bandydamas išlaikyti ramybę, vyras nusisuko ir nuėjo atgal į virtuvę. Tačiau Cheryl iš jo veido suprato, kad atsitiko kažkas baisaus.
- Neik į koridorių! Nedrįsk žiūrėti į miegamuosius! Ne, Cheryl, ne, jų nebėra! – vyro balse pasigirdo neviltis.
Cheryl verkė ir rėkė, kai bandė jėga veržtis į miegamuosius. Ji norėjo tai pamatyti savo akimis. Kitaip ji negalėjo patikėti. Tačiau vyras sugriebė Cheryl, stipriai apkabino ir išsivedė sutrikusią žmoną į lauką. Pakeliui pagriebė telefoną, ištraukęs telefono laidą pro duris ir paskambino 911.
Į įvykio vietą nedelsiant atvyko policija. Nepaisant ilgametės įvairių žmogžudysčių patirties, jie pasibaisėjo šio nusikaltimo žiaurumu.
Mergaitės ir jų mama buvo žiauriai nužudytos. Visos jos mirė nuo sužalojimų peiliu.
Melissos miegamajame tyrėjai aptiko keturis mažus, standžius plaukus ir visą rankos atspaudą.
Nebuvo jokių įsilaužimo žymių, vadinasi, durys nebuvo užrakintos ar įsibrovėlis turėjo raktą. Arba pati Nancy nusikaltėlį įsileido į namus.
Įspėjo, kad jis nėra patikimas
Policija patikrino visus, kurie buvo vienaip ar kitaip susiję su Newmanų šeima. Kol apsistojo ties pagrindiniu įtariamuoju, 23 metų Anthony’iu Kirby‘iu, Johno sūnėnu.
Šis vyras jau buvo ne kartą nusikaltęs: šalia jo namų įvyko keli pagrobimai ir išpuoliai.
Be to, likus kelioms dienoms iki žmogžudystės, jis gyveno Nancy name. Vėliau Anthony‘io pamotė pranešė Nancy, kad jis nėra patikimas ir saugus jos vaikams.
Nancy elgėsi kaip bet kuri atsakinga motina, bijodama, kad Anthony‘is gali ką nors padaryti jos dukterims, todėl paprašė jo išeiti. Vyras įsiuto, bet vis dėlto persikėlė pas savo draugą Daną Grantą.
Apklausos metu vyras pamelavo, kad buto raktų neturi, nors policija tikrai žinojo, kad juos turi.
Jis taip pat melavo apie savo buvimo vietą tuo metu, kai įvyko žmogžudystės. Anthony‘is pasakojo, kad linksminosi ir žaidė kauliukais kaimyniniame name, tačiau ten jo niekas nematė.
Policija ne iš karto patikėjo vyru, be to, žmogžudysčių metu nerado nė vieno, galinčio suteikti Anthony‘iui alibi.
Vyriškis gana ramiai pateikė savo DNR pavyzdį, pirštų atspaudus. Be to, policijai atidavė savo drabužius bei batus, kuriuos, anot jo, dėvėjo šeštadienio rytą. Jo drabužiai atrodė gana švarūs, bet ant batų ir marškinių buvo mažų ryškiai raudonų dėmių. Batai ir sutepti marškiniai buvo perduoti policijai analizei ir apžiūrai.
Balandžio 13 d. Anthony‘is paskambino tyrėjams pasiteirauti apie tyrimo eigą.
Tyrėjas sutiko su juo susitikti kitą rytą, tačiau prieš pat suplanuotą susitikimą Anthony‘is pranešė, kad neatvyks.
Po dviejų dienų policijos skyriuje suskambo telefonas: Danas Grantas pasakė, kad Anthony‘is mėlynu pikapu išvažiavo link Kanados sienos.
1987 m. balandžio 15 d. vyras buvo sulaikytas, kai bandė slapta išvykti iš šalies.
Netrukus atkeliavo tyrimo rezultatai: pirštų atspaudai ant sausainių indelio, biologinis skystis, plaukai – visa tai priklausė Anthony‘iui Kirby‘iui.
Laukdamas teismo įkalinimo vietoje, Anthony‘is buvo užpultas kito kalinio, vardu Kevenas Collinsas.
„Jei kada nors pasitaikys kita puiki proga, būtinai ja pasinaudosiu. Jam nereikės teismo. Aš pats turiu mažą dukrą“, – sakė kalinys.
1988 m. birželio 3 d. Anthony‘is Kirby‘is buvo nuteistas už Nancy, Melissos ir Angie žmogžudystes ir nuteistas kalėti 357 metus.
Žinoma, padarius tokį nusikaltimą, nusikaltėliai turėtų būti nuteisti mirties bausme, bet, deja, mirties bausmė Aliaskoje buvo panaikinta 1957 metais.
„YouTube“ stopkadrai: kairėje Nancy ir jos dukterų žudikas, sūnėnas iš vyro pusės