26 metų amerikietė Tina Watson iš Alabamos, gimė Vakarų Vokietijoje ir buvo įvaikinta amerikiečių šeimoje. Ji įstojo į Birmingamo universitetą, kur susipažino su Gabrieliumi (Gabį) Watsonu. Iki tol mergina buvo susižadėjusi su kitu vyru, tačiau sužadėtuves teko atšaukti dėl Tinos tėvų nepritarimo."YouTube" stopkadras

26 metų amerikietė Tina Watson iš Alabamos, gimė Vakarų Vokietijoje ir buvo įvaikinta amerikiečių šeimoje. Ji įstojo į Birmingamo universitetą, kur susipažino su Gabrieliumi (Gabį) Watsonu. Iki tol mergina buvo susižadėjusi su kitu vyru, tačiau sužadėtuves teko atšaukti dėl Tinos tėvų nepritarimo.

 

Tinos tėvai kategoriškai priešinosi jos nardymui

Draugai ir giminaičiai  Gabį Watsoną apibūdino kaip „gerą draugišką vaikiną, kuris visiems patiko“. Baigęs universitetą, Gabis pradėjo dirbti tėvo įmonėje, o Tina įsidarbino vadybininke drabužių parduotuvėje. Watsonas buvo profesionalus naras ir sertifikuotas gelbėtojas. Jis dažnai nardė ir norėjo supažindinti Tiną  iš arčiau su savo pomėgiu.

2003 metais mergina pradėjo dirbti su treneriu. Vaikystėje mergaitei buvo diagnozuota paroksizminė supraventrikulinė tachikardija (PVT – tai neįprastai greitas širdies plakimas, sukeliantis širdies aritmiją, galvos svaigimą ir dusulį). Būdama 24 metų merginai buvo atlikta nedidelė operacija. Šiuo atžvilgiu Tinos tėvai kategoriškai priešinosi jos nardymui. Merginos tėvas net bandė apie tai pasikalbėti su Gabiu, bet jis rimtai nevertino merginos diagnozės ir pasakė, kad „daro tai, kas patinka Tinai“. Netrukus pora susituokė.

2003 metais rugsėjo 26 d. Tina paprašė savo tėvo padidinti jos gyvybės draudimo sumą ir įtraukti Gabį kaip vienintelį naudos gavėją (naudos gavėjas yra pagrindinis bet kokio pelno gavėjas). Tinos tėvas nesuprato tokio skubėjimo, todėl nusprendė palaukti, kol pasibaigs poros medaus mėnuo.

Watsonai medaus mėnesio išvyko į Sidnėjų, Australiją. Jie planavo pasinerti ant Didžiojo barjerinio rifo. Pirmasis nardymas turėjo įvykti keleiviniame laive „SS Yongala“, kuris nuskendo 1911 metais. Watsonas turėjo mažai patirties nardydamas atvirame vandenyne, o Tina niekada nebuvo panėrusi į didesnį nei 9 metrų gylį. Kelionių kompanija pasiūlė įvadinį nardymą su gidu ir nardymo instruktoriumi, tačiau pora atsisakė. Tiesa, dar prieš tai Gabis paprašė Tinos priaugti „papildomo svorio“, nes nemanė, kad ji galėtų giliai panirti be svarmenų.

Praėjus vos kelioms minutės po nardymo, pasak Gabio, „Tina pradėjo nerimauti, bandydama jam pranešti, kad kažkas negerai“. Tada ji netyčia nuplėšė kaukę nuo jo veido. Gabis ėmė panikuoti ir sustojo, bandydamas pasitaisyti savo įrangą. Po kelių sekundžių jis vėl pažvelgė Tinos kryptimi ir pamatė, kad ji pamažu skęsta. Vėliau, paklaustas, kodėl jis nebandė sugriebti žmonos ir iškelti ją į paviršių, Gabis atsakė, kad „ilgai besitęsianti ausų problema neleido jam pasinerti gilyn“. Ir nepaisant to, kad vyras lankė naro gelbėtojo kursus, jis  net neįsivaizdavo, kaip ką nors iškelti į paviršių. Kiti tuo metu netoliese buvę narai vėliau tvirtino matę, kad Watsonas apsivijo rankomis Tiną ir tvirtai ją laikė. Vienas naras Gary‘is Stempleris, fotografuodamas savo žmoną, netyčia nufotografavo ir Tiną fone.

Po to Watsonas įlipo į „Spoilsport“ ir nardymo instruktoriui Wade‘ui Singletonui pasakė, kad Tina liko giliai vandenyje. Instruktorius merginą sugebėjo iškelti tik po 10 minučių. Ji buvo paimta į netoliese esantį nardymo laivą „Jazz II“, kur gydytojas 30 minučių bandė gaivinti Tiną. Deja, merginos išgelbėti nepavyko. Liudininkai vėliau pasakojo, kad Gabis elgėsi keistai ir  atrodė, kad jis net nebuvo nusiminęs.

Tačiau ligoninės gydytojai nustebo, kad tiek laiko pabuvus po vandeniu Tinos plaučiuose buvo labai mažai vandens. Kai instruktorius traukė Tiną, jis turėjo numesti jos diržą su papildomu svoriu, kad greičiau pakiltų į paviršių. Vėliau tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad Tina priaugo 9 kg papildomo svorio (jos atveju būtų užtekę 3 kg).

Apklausiamas tyrėjų Gabis visą laiką keitė savo parodymus, motyvuodamas stresu ir sielvartu dėl žmonos netekties. Jis paskambino savo tėvams ir papasakojo, kas atsitiko. Tačiau Tinos tėvams paskambinti jis nedrįso.

Pirminiame koronerio nutarime buvo teigiama, kad Tinos mirtis buvo nelaimingas atsitikimas. Jos tėvai ir tą dieną buvę narai su tokia išvada nesutiko.

 

Gabis taip pat tvirtino, kad skubėjo pakilti į paviršių

Keli „Spoilsport Ship“ įgulos nariai buvo pasirengę palaikyti Tinos tėvą ir liudyti prieš Gabrielį Watsoną. Paaiškėjo, kad Gabis net nenuėjo į laivą, kuriame buvo gaivinama Tina. Merginos tėvas Thomas nusprendė skristi į Australiją ir savarankiškai tirti.

2004 metais liepos mėnesį policija priėmė tėvo argumentus ir liudininkų parodymus. Buvo iškelta baudžiamoji byla. Policija pastebėjo keletą neatitikimų Watsono paskyroje, ypač tai, kad Gabis neteisingai nurodė instruktoriui Tinos buvimo vietą. Vyras taip pat pasakojo, kad eidamas aukštyn sutiko du narus ir bandė jiems pasakyti, kad padėtų jo žmonai. Policija apklausė visus dalyvius, tačiau niekas šių žodžių nepatvirtino. Gabis taip pat tvirtino, kad skubėjo pakilti į paviršių, norėdamas kuo greičiau atsiųsti instruktorių, kuris padėtų Tinai. Tačiau jo nardymo kompiuteris rodė priešingai – jis visiškai neskubėjo. Tuo tarpu Tinos nardymo kompiuteris parodė, kad ji labai greitai kilo į paviršių  mažiausiai porą kartų jų nardymo metu ir galbūt supanikavo.

Nedidelį vandens kiekį Tinos plaučiuose galima paaiškinti tuo, kad nardymo metu ji apalpo, o burną atpalaidavo silikoninis laikiklis, leidžiantis nedidelį vandens kiekį. Tyrėjai įtarė, kad vyras išjungė Tinos oro tiekimą, kol ji apalpo, o po to vėl jį įjungė.

Praėjus keliems mėnesiams po laidotuvių, našlys nusprendė ekshumuoti Tinos kūną ir palaidoti palaikus savo nuosavybėje.

2008 metais Gabrielis Watsonas vėl susituokė.

Policija manė, kad Gabio motyvas  atsikratyti pirmąja žmona buvo Tinos Watson gyvybės draudimo išmoka.  2009 metų gegužę jis  vėl išvyko į Australiją, kur sudarė susitarimą su teismu, turėjusiu perkvalifikuoti bylą iš nelaimingo atsitikimo į žmogžudystę.

Teismo posėdyje Watsonas buvo pripažintas kaltu dėl žmogžudystės ir nuteistas kalėti 4,5 metų, tačiau teisėjas sustabdė bylos nagrinėjimą dar 12 mėnesių. Alabamos generalinis prokuroras apskundė nuosprendį, nes manė, kad jis per švelnus. Skundas buvo patenkintas ir pratęstas iki 18 mėnesių. Alabamos generalinis prokuroras teigė, kad yra papildomų įrodymų, į kuriuos nebuvo atsižvelgta Australijos teismo byloje.

Gabis Watsonas buvo grąžintas į JAV ir uždarytas į areštinę. 2010 metų spalį Birmingamo didžioji prisiekusiųjų komisija apkaltino Watsoną žmogžudyste ir pagrobimu.

2011 metais liepos mėnesį apygardos teismas nustatė teismo datą – 2012 m. vasario 13 d. Watsonas buvo paleistas už 100 tūkst. JAV dolerių užstatą. Generalinis prokuroras pateikė du kaltinimus: žmogžudyste ir pagrobimu. Kaltintojas manė, kad vyras privertė Tiną lankyti nardymo pamokas ir vykti į Australiją, iš anksto suplanavęs tokiu būdu ja atsikratyti.

Tuo tarpu gynėjai tvirtino, kad Tinai buvo atlikta širdies operacija prieš dvejus metus iki mirties. Tačiau nardymo pareiškime ji nurodė, kad niekada neturėjo jokių sveikatos problemų ar operacijų. Profesorius Michaelas Bennettas, pagrindinis nardymo medicinos ekspertas, teigė, kad Tina niekada nebūtų galėjusi nardyti be kardiologo leidimo. Nors Gabis buvo sertifikuotas kaip gelbėtojas, jis išklausė tik dviejų dienų sutrumpintą kursą ir tikrai neturėjo patirties iškelti žmones į paviršių. Watsono draugai ir šeima gynė jį, teigdami, kad jis neturėjo motyvo nužudyti Tiną. Jis labai mylėjo savo žmoną. Be to, Gabis niekada nebuvo įtrauktas į naudos gavėją Tinos draudimo liudijime.

2012 metais vasario 13 d. Watsono teismas vyko Baudžiamojo teisingumo centre Birmingeme. Teisėjas atmetė visus kaltinimus, kai prokurorai nepateikė pakankamai įrodymų, kad Tina buvo tyčia nuskandinta arba kad Watsonas ketino finansiškai pasipelnyti iš žmonos mirties.

Taigi Gabis Watsonas buvo pripažintas nekaltu, o Tinos Watson mirtis buvo pripažinta nelaimingu atsitikimu.

 

Tina ir Gabrielis atrodo laiminga pora

„YouTube“ stopkadrai, socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą