2011 metų spalio 3-osios naktį 11 mėnesių Lisa Renée Irwin dingo be žinios iš savo tėvų namų, kurios neranda iki šiol. Socialinių tinklų nuotrauka

2011 metų spalio 3-osios naktį Lisa Renée Irwin dingo be žinios iš savo tėvų namų Kanzas Sityje, Misūrio valstijoje. Tai atsitiko praėjus vos kelioms valandoms po to, kai mama ją paguldė į lovelę. Kai mažylės tėvas Jeremy‘is grįžo po naktinės pamainos, pamatė savo žmoną miegančią, o kūdikio,  kuriam tebuvo 11 mėnesių, niekur nesimatė.

 

Netrukus turėjo būti pirmasis mergytės gimtadienis

Iš pradžių policija įtarė jos motiną Deborah Bradley, prisidėjusią prie mergytės dingimo. Tačiau neradę įrodymų, kurių pakaktų oficialiai apkaltinti moterį, jie pasirinko kitą kelią. Sutuoktiniai  mano, kad pagrobimą įvykdė kažkoks nežinomas įsibrovėlis, kuris tyliai įsėlino į kambarį ir pagriebė  miegančią mažąją Lisą iš lovelės, ir dingo  tamsoje.

Vienaip ar kitaip,  bet dingus Lisai Irwin, policijos pareigūnams kilo daugiau klausimų nei atsakymų.  Todėl į pagrindinį klausimą „kur dingo kūdikis?“  – mėgino  išnarplioti tiek policija, tiek  FTB,  tiek ir privatūs tyrėjai.

Lisa Irwin gimė Kanzas Sityje, Misūrio valstijoje 2010 metais lapkričio 11 dieną Jeremy‘io Irwino ir Deborah Bradley šeimoje. Jie apibūdino ją kaip mielą ir nuolat besišypsantį vaiką, kuriam patiko leisti laiką su penkerių ir aštuonerių metų broliais. Praėjus vos kelioms savaitėms po dingimo, turėjo būti pirmasis mergytės gimtadienis, bet Jeremy‘is ir Deborah  taip ir nespėjo jo atšvęsti.

Pasak Jeremy‘io, spalio 4-ąją, apie 4 val.  nakties jis grįžo iš darbo ir, privažiavęs prie namo, pamatė, kad lauko durys atidarytos, o prieškambaryje dega šviesa. Kai detektyvai apklausė Lisos motiną Deborah, ji iš pradžių pareiškė, kad paskutinį kartą prie vaiko  buvo apie 22.30 val. vakare.

Tačiau vėliau ji prisipažino, kad tą vakarą  ji išgėrinėjo su drauge ir tiksliai neprisimena, kada paskutinį kartą matė Lisą. Tačiau buvo įsitikinusi, kad ją paguldė apie 18.30 ar 19.00 val.

Nuo tos akimirkos motina negalėjo tiksliai pasakyti, ar ji  dar kartą buvo užsukusi į dukters kambarį, ar ne. Kadangi iš lovelės nesigirdėjo jokių garsų, ji buvo tikra, kad mažoji Lisa kietai miega.

Tačiau tuo metu, kai Jeremy‘is Irwinas nuėjo patikrinti Lisos, prieš eidamas miegoti, lovelėje jos nebebuvo.

„Apieškojome visus namus, bet Lisos niekur nebuvo“, – žurnalistams sakė Deborah.

Versijai nepasitvirtinus, kad prie šio nusikaltimo prisidėjo ir mergytės motina, tyrėjai rėmėsi versija, kad ją pagrobė nepažįstamas asmuo. FTB detektyvai dirbo visą parą, kad patikrintų šią hipotezę. Tačiau negalėjo rasti vienareikšmių įrodymų. Ir neapibrėžtumas, atsiradęs dėl jos dingimo, sukėlė daugybę teorijų, kurios aptarinėjamos iki šiol.

Viena teorijų, kad Lisą galėjo nužudyti jos motina.

Spalio 19 dieną, tai yra praėjus 15 dienų po Lizos dingimo, į namus buvo atvežti specialūs paieškos šunys, išmokyti ieškoti mirusių žmonių. Visiems netikėtai sutuoktinių miegamajame – prie pat lovos kojūgalio, šuo atsisėdo į specialią padėtį, rodantį, kad jis jaučia čia galimą negyvo buvimą.

Nors tokios kratos rezultatų vienareikšmiškai  vertinti negalima ir į juos ne visada atsižvelgiama teisme, vis dėlto tai buvo gana įtartina. Mat sprendžiant iš pirminių Deborah parodymų, vaikas ar jo pagrobėjas negalėjo atsidurti ten, jai nežinant. Nebent  Lisos mama  tuo metu labai kietai miegojo… Arba žmogžudystę šiame kambaryje galėjo įvykdyti, pavyzdžiui, mergytės motina.

 

Lisą  galėjo pagrobti nežinomas asmuo, nesusijęs su jos šeima

Priremta šių įrodymų, Deborah Bradley pareiškė, kad ji nebuvo visiškai tikra dėl savo pirminių parodymų ir kur buvo tą vakarą, nes buvo neblaivi ir iš pradžių galbūt nuėjo miegoti  į kitą kambarį.

Po to detektyvai nusprendė patikrinti moters parodymus melo detektoriumi, tačiau jai nepavyko. Nors ji tvirtino, kad rezultatų jai niekas nepateikė, visi klausimai buvo provokuojantys ir apskritai tą dieną ji labai nervinosi. Vienu metu FTB agentai teigė, kad jie buvo įsitikinę, jog moteris yra kalta, tačiau neturėjo pakankamai  svarių įrodymų, kad ją  galėtų suimti už šį nusikaltimą.

„Jie sakė, kad  aš nepraėjau poligrafo ir apkaltino mane nužudžius savo dukrą, –  žiniasklaidai sakė 25 metų Deborah. – Bet aš vis kartojau, kad tai netiesa, nes nežinojau, kur ji yra,  kaip nežinau ir dabar“.

Tada spaudoje buvo paviešinti įtariamosios draugės Shirley Pfaff parodymai. Anot jos, Deborah turėjo „tamsiąją pusę“ – buvo linkusi į blogus darbus, o tam tikromis aplinkybėmis ji netgi „galėjo nužudyti“.

„ Tą rytą, kai visa ši istorija  prasidėjo, aš ką tik  buvau atsikėlusi,  įsipyliau kavos puodelį ir, kaip įprasta, įjungiau „Labas rytas Amerika“ ir… išgirdau  vardą ir pavardę „Deborah Bradley“.

Iš pradžių man net bloga pasidarė.  Buvo labai gaila pradingusios mergytės… Bet vėliau, pagalvojau, kad šioje istorijoje viskas per daug keista, ir kai pamačiau Deborah interviu per televiziją ir išgirdau jos balsą, tada ir nusprendžiau: „Tai galbūt ne ta Debbie, kurią aš pažįstu“, – pasakojo Shirley.

Anot jos, puikiai pažįstanti Deborah, jos elgesį ir  kad ji yra gudri, todėl visko galėjo nutikti jos dukters dingimo vakarą.

Nepaisant buvusios draugės pareiškimų ir teisėsaugos kaltinimų, Deborah Bradley niekada nebuvo oficialiai apkaltinta savo dukters Lisos Irwin dingimu ar nužudymu. Be to, šiandien populiariausia teorija yra ta, kad Lisą pagrobė nežinomas asmuo, nesusijęs su jos šeima, o tai reiškia, kad ji greičiausiai  yra gyva.

Iš tiesų, praėjus savaitei po Lisos Irwin dingimo, pasirodė du liudininkai, kurie teigė matę šviesiais drabužiais apsirengusį vyrą, nešantį vaiką gatve, kur ir gyveno mažylė.

Stebėjimo  kamerų vaizdo įraše matyti, kaip baltai apsirengęs vyras 2.30 val.  nakties išnyra iš miškingos vietovės ir  pamažu sėlina gatve link Deborah ir Jeremy‘io namų. Deja, neįmanoma buvo atpažinti jo veido ar kitų ypatingų požymių. Nors, remiantis liudininkų parodymais, fotorobotas  buvo sudarytas.

Tačiau kai detektyvai  galų gale surado vyrą iš kelių, atitinkantį tuos apibūdinimus, vienas jų pasakė, kad tai gali būti jis. Tačiau kai policija tęsė tyrimą, įtariamasis pateikė įtikinamą alibi, o kitų tą apibūdinimą atitinkančių vyrų niekada nebuvo rasta.

Po kelių savaičių su Jeremy‘iu ir Deborah susisiekė anoniminis geradaris, kuris pasiūlė 100 tūkst. atlygį už Lisos suradimą arba bet kokią informaciją, leidžiančią sugauti pagrobėją.

Kas trejus metus Amerikos dingusių asmenų centras skelbia atnaujintą dingusių vaikų vaizdą. Tarp jų yra ir Lisa Irwin.

 

Krata parodė, kad  šuo pėdsekys pajuto negyvo kūno kvapą

Praėjus kuriam laikui po mergytės dingimo, paaiškėjo dar vienas netikėta aplinkybė. Jeremy‘is Irwinas atrado, kad namuose dingo trys mobilieji telefonai. Jis mano, kad juos galėjo paimti jo dukters pagrobėjas. Kaip pavyko išsiaiškinti, spalio 3-iosios vidurnaktį – tai yra Lisos dingimo naktį –  iš vieno iš pavogtų telefonų buvo skambinta 50 sekundžių. Sutuoktiniai Irwinas ir Bradley tai neigė.

Kai policija išnagrinėjo skambutį, jie galėjo nustatyti, kad jis skambino moteriai, vardu Megan Wright iš Kanzaso. Nors moteris neigė mačiusi šį skambutį ir neatsiliepė. Tačiau policijai pavyko nustatyti, kad Wright buvo buvusi vieno iš kaltinamųjų šioje byloje – vietinio nusikalstamo asmens, gyvenusio netoliese esančiame pensionate, mergina. Deja, tyrimas šia kryptimi sustojo, nes jis turėjo alibi vaiko dingimo nakčiai.

„Viskas priklauso nuo to, kas skambino ir kodėl, – „Good Morning America“ sakė Lisos tėvų pasamdytas privatus tyrėjas Billas Stantonas. – Tvirtai tikime, kad jei šis žmogus turėjo su savimi pavogtą mobilųjį telefoną, vadinasi, pagrobta mergytė buvo su juo.

Šiandien Lisa Irwin vis dar yra dingusiųjų sąraše,  bet byla  ir toliau tiriama. Šiuo metu policija linksta prie versijos, kad Lisa Irwin  yra gyva, o tai reiškia, kad jai dabar 11 metų. Taip pat tikėtina, kad ji, greičiausiai, net neįtaria, kad kūdikystėje buvo pagrobta iš savo biologinių tėvų namų.

Per tyrimą taip pat buvo išsiaiškinta,  kad Lisos Irwin motina važiavo apsipirkti su paslaptingu vyru likus kelioms valandoms iki  mažylės dingimo.

Vėlesnio tyrimo metu buvo rasti du liudininkai, kurie teigė matę gatve su kūdikiu einantį vyrą. Policijai pavyko surasti ir apklausti vyrą, atitinkantį vieno liudininko aprašymą, tačiau kitas liudytojas tvirtino, kad jo nuotrauka nesutampa su matytu vyru.

2011 metais spalio 19 d. sutuoktinių namuose buvo atlikta krata, o teismo dokumentai parodė, kad  šuo pėdsekys, būdamas šalia motinos lovos, pajuto negyvo kūno kvapą.

Vėliau paaiškėjo, kad iš namų, tuo metu, kai buvo vykdoma krata, buvo išvežti daiktai: daugiaspalvė antklodė, violetiniai šortai,  „Disney“ personažų marškinėliai, „Glo Worm“ žaislas, „Cars“ tematikos antklodė, juostos ritinėliai ir juostos dozatorius.

Pradžioje policija apkaltino Deborah prisidėjus prie Lisos dingimo, ir teigė, kad ji neišlaikė melo detektoriaus testo, todėl pasakė jai: „Tu tai padarei. Tu tai padarei“

Po kiek laiko Jeremy‘is Irwinas davė interviu leidiniui  „Today Show“ apie  tuos įvykius, sakydamas: „Tiesiog norime visiems pasakyti, kad mes bendradarbiaujame su teisėtvarkos pareigūnais. Darome viską, ką galime,  tikėdamiesi surasti Lisą ir parsivežti ją namo“.

 

parengė Vytautė Jogailaitė

 

Socialinių tinklų nuotraukos, „YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą