Johnas tikrai mylėjo Carolyn ir stengėsi, kad jos gyvenimas būtų laimingas. Tačiau laikui bėgant paaiškėjo, kad jie skirtingai suprato, ką reiškia sąvoka „laimė“

„Jis ją mylėjo. Ji mylėjo jį. Ir jie varė vienas kitą iš proto“, – taip apie gražiausios 9-ojo dešimtmečio poros santykius kalbėjo jų artima draugė žurnalistė Carol Radziwill. Galbūt būtent šis teiginys tiksliausiai apibūdina trumpo, bet ryškaus Johno F. Kennedy jaunesniojo ir Carolyn Bessette  meilės istoriją.

 

Dar būdamas mažas vaikas užkariavo viso pasaulio širdis

Prieš 21 metus Johno F. Kennedy jaunesniojo pilotuojamas lėktuvas nukrito į Atlanto vandenyną. Taip pat lėktuve buvo jo žmona Carolyn Bessette su seserimi. Visi trys žuvo iš karto. Nepaisant to, kad tragedijos išvakarėse Amerikos princo ir jo Pelenės santuoka jau buvo ant žlugimo ribos, kurią išprovokavo augantys sutuoktinių konfliktai ir spaudos kišimasis, ši pora ištesėjo pažadą, duotą  prie altoriaus – būti kartu, kol mirtis juos išskirs.

Dar gerokai prieš susitikdamas su būsima žmona, Johnas F. Kennedy jaunesnysis išgarsėjo kaip geidžiamiausias Amerikos vienišius, o spaudoje jį imta vadinti „moterų širdžių ėdiku, gražuoliu Johnu. Iš tikrųjų jis  dar būdamas mažas vaikas užkariavo viso pasaulio širdis. Praėjus kuriam laikui po to, kai jo tėvas buvo išrinktas JAV prezidentu, buvo paskelbta filmuota medžiaga, kurioje kūdikis Johnas su tėčiu vaikšto po Baltuosius rūmus ir žaidžia po stalu Ovaliame kabinete,  kai  Johnas F. Kennedy vyresnysis dirbo. Kai prezidentas buvo nušautas, jo sūnui tebuvo dveji metukai. Trečiasis Johno F. Kennedy jaunesniojo gimtadienis sutapo su jo tėvo laidotuvių data. Visų amerikiečių atmintyje įsirėžė berniuko mėlynu paltu ir trumpomis kelnėmis, atiduodančio pagarbą tėvo karstui per laidotuves, atvaizdas. Tą liūdną dieną jis tapo „tautos sūnumi“ – vaiku, kurio likimas  taip pat nepasigailėjo.

Mažasis Johnas visą laiką buvo fotoreporterių akiratyje. Studijuodamas Browno universitete jis rimtai susidomėjo vaidyba, o tai kėlė nerimą jo motinai Jacqueline. Manoma, kad būtent jai atkakliai įtikinėjant Johnas atsisakė svajonės susieti savo gyvenimą su kino pasauliu ir pasirinko „vertesnę“ teisininko profesiją. Tačiau spauda visada su dideliu susidomėjimu sekė kiekvieną jo žingsnį, tarsi jis būtų tikra Holivudo įžymybė.

1988 metais žurnalas „People“ jį pavadino „seksualiausiu vyru pasaulyje“. Todėl visai nenuostabu, kad Johną labai mėgo gražios moterys. Jam buvo priskirti  meilės romanai su Cindy Crawford, Madonna, Daryl Hannah, Sarah Jessica Parker ir net princese Diana.

Atrodė, kad pasaulyje nėra moters, kuri galėtų likti abejinga šio charizmatiško ir nepaprastai žavaus „Amerikos princo“ merginimui. Tačiau pats Johnas šeimos kūrimu nelabai domėjosi – bent jau iki 1993 metų, kai užėjęs į Niujorko „Calvin Klein“ butiką negalėjo atitraukti akių nuo šviesiaplaukės angeliškos išvaizdos merginos, kuri maloniai pasiūlė jam padėti išsirinkti kostiumą.

Šio lemtingo susitikimo metu  Carolyn Bessette ėjo vyresniosios vadovės pareigas darbui su VIP klientais. Ir tam mergina turėjo tikrai  labai sunkiai dirbti. Skirtingai nei Johnas,  Carolyn užaugo paprastoje šeimoje: jos tėvas buvo stalius, o mama – mokyklos mokytoja. Mergina nuo vaikystės domėjosi mada, sugebėjo dirbti modeliu ir mados apžvalgininke, o vėliau perėjo į viešinimo sritį. Jos visiškai nedomino aukšto lygio pasaulinė šlovė, ji tiesiog mėgavosi tuo, ką daro.

„Carolyn buvo be galo žavi, labai bendraujanti ir niekada nesijautė prasčiokė dirbdama su VIP klientais“, – tais metais apie ją kalbėjo jos viršininkas. Draugai Carolyn apibūdino kaip linksmą ir protingą merginą, kuri nuo pirmųjų susitikimo minučių gali rasti bendrą kalbą su bet kuriuo žmogumi. Kitaip tariant, ji labai skyrėsi nuo daugelio pramogų verslo žvaigždžių, su kuriomis buvo įpratęs bendrauti Johnas F. Kennedy jaunesnysis. Galbūt būtent toks lengvumas ir atvirumas ir padėjo merginai užkariauti „tautos sūnų“.

„Nuo tos akimirkos, kai jie pirmą kartą susitiko, Johnas buvo apsėstas Carolyn, –  pasakojo vienas draugų. – Johnas tiesiogine prasme gyveno ir ja kvėpavo…“

Jis pradėjo vis dažniau lankytis į „Calvin Klein“ butiką Manheteno rajone.  Mergina su dėkingumu priėmė visus jo dėmesio ženklus. Tačiau Johnas ir Carolyn oficialiai susitikinėti pradėjo tik praėjus metams po pirmojo susitikimo. Gandai apie naują „Amerikos princo“ romaną greitai  pasiekė  spaudą, nes  vieną dieną Carolyn  netoli  savo namų pamatė fotografą, kuris ją sekė.

Netrukus merginai ant kulnų ėmė lipti  tuntai žurnalistų. Spaudos atstovai ir bulvarinių leidinių skaitytojai norėjo sužinoti viską apie naują Johno aistrą – kur ji dirba, kokie jos pomėgiai ir net ką mieliau valgo  per pusryčius. Dėl to vienas bulvarinis laikraštis netgi nusprendė padalinti savo skiltį į dvi dalis: viena buvo skirta dabartinei dienotvarkei, o kitoje buvo išspausdinta didelė Carolyn,  vaikštančios parke su savo šunimi, nuotrauka.

 

Apsikeitė vestuvių įžadais mažoje medinėje koplyčioje

Toks žiniasklaidos dėmesys Bessette buvo nelengvas išbandymas, tačiau paskui, akivaizdu, užvaldė jausmai, nes jau 1995 metais mergina persikėlė  gyventi pas mylimąjį į erdvų loftą Tribekoje. O po kelių mėnesių fotografams pavyko užfiksuoti sužadėtuvių žiedą ant Carolyn piršto.

Žinia, kad amerikiečių „princas“, galintis paimti bet kurią pasaulio moterį,  o ne  eilinę ir niekam  nežinomą  merginą, tapo tikra sensacija, kurios nepraleido daug to meto leidinių. Johno ir Carolyn romano detalės buvo plačiai nušviestos spaudoje ir per televiziją. Visa tai labai sujaudino buvusio JAV prezidento sūnaus nuotaką ir, žinoma, atsispindėjo poros santykiuose. Įsimylėjėliai pradėjo bartis, o žurnalistai tapo vieno tokio incidento, įvykusio Centriniame parke 1996 metais, liudininkais. Konfliktui įsiplieskus, Carolyn nusiėmė nuo piršto sužadėtuvių žiedą ir įžūliai sviedė jį savo sužadėtiniui. Johnas apsipylė ašaromis. Kivirčo nuotraukas už ketvirtį milijono dolerių įsigijo „National Enquirer“, o neryškus vaizdo įrašas, kuriame įsimylėjėliai ginčijasi, kelias dienas buvo transliuojamas įvairiose pokalbių laidose.

„Šie kadrai tapo Carolyn košmaru, nes privertė ją atrodyti kaip žiaurią furiją“, – sakė George‘as Rushas, ​​1990-aisiais parašęs skiltį „New York Daily News“. – Nemanau, kad ji kada nors atsigavo po tokio smūgio“.

1996 metais rugsėjo 21 dieną Johnas ir Carolyn apsikeitė vestuvių įžadais mažoje medinėje koplyčioje Kamberlando saloje, Džordžijos valstijoje. Tarp svečių buvo tik patys artimiausi, o kai kurie Kennedy šeimos nariai apie vestuves sužinojo tik kitą dieną iš laikraščių. Vienintelėje spaudoje publikuotoje nuotraukoje  matyti, kaip jaunavedžiai nusileidžia bažnyčios laiptais: perlamutriniai balta krentančia  garsaus dizainerio Narciso Rodriguezo  kurta suknele pasipuošusi Carolyn mylinčiomis akimis žiūri į savo vyrą, o šis pabučiuoja jai ranką. Būtent ten, prie vandenyno, atokiau nuo negailestingų bulvarinių leidinių, jie buvo tikrai laimingi. Tačiau po dviejų savaičių medaus mėnesio jie turėjo grįžti į Niujorką. Nepaisant to, kad Carolyn nusprendė palikti „Calvin Klein“ likus šešiems mėnesiams iki vestuvių, o Johnas mieste vis tiek turėjo reikalų.

Tačiau šį kartą jaunavedžiai turėjo laiko pasiruošti susitikimui su nepasotinamais žurnalistais, kurie troško naujų gražiausios Amerikos poros šeimyninio gyvenimo detalių.

Spalio 6-osios ankstų rytą, kai dauguma niujorkiečių dar miegojo, Johnas išėjo į savo gyvenamo namo lofto verandą, kur jo jau laukė minia žurnalistų. Nepaisant ankstyvos valandos, jis pasirodė oficialiu tamsiai mėlynu kostiumu, taip pabrėždamas pareiškimo, kurį ketino padaryti tą dieną, rimtumą. Johnas puikiai žinojo, kaip jo mylimoji kenčia nuo erzinančio paparacių dėmesio, ir ketino tai sustabdyti. „Tiesiog prašau suteikti jai šiek tiek privatumo, kol ji bandys prie visko priprasti, – garsiai pasakė jis, bandydamas šaukti per kamerų spragtelėjimo kakofoniją. – Būtume jums už tai labai dėkingi“. Tada vyras staiga dingo už savo buto durų, o po kelių sekundžių vėl pasirodė kartu su žmona, kuri kaip gelbėjimosi ratą laikė jo ranką. Tą akimirką Carolyn atrodė išsigandusi, tačiau ramus vyro pasitikėjimas jai suteikė jėgų.

Kaip ir buvo galima tikėtis, Johno prašymas liko neišgirstas. Carolyn nuotraukos nuo šiol ėmė pasirodyti ne tik bulvariniuose, bet ir blizgiuose leidiniuose – visas mados pasaulis staiga krito ant kelių prieš Kennedy žmoną. „Women Wear Wear Daily“ redaktorius Patrickas McCarthy‘as pavadino Carolyn modernaus stiliaus ikona.  Žinomų pasaulyje žurnalų redaktorės  Anna Wintour ir Liz Tilberis užvertė „Amerikos princo“ žmoną  su pasiūlymais pasirodyti ant „Vogue“ ir „Harper’s Bazaar“ viršelių. O  kitas žinomas dizaineris Ralphas Laurenas neslėpė, kad jį įkvėpė nepriekaištingi Carolyn įvaizdžiai. „Kiekvieną kartą kurdami ką nors, – nurodė jis savo padėjėjams, – pagalvokite apie Carolyn Bessette“.

 

Johnas svajojo turėti vaikų, bet Carolyn nenorėjo apie tai net pagalvoti

Šis perdėtas susidomėjimas tik suerzino Johno žmoną. Ji ignoravo visus prašymus duoti interviu ir filmuotis, o jei gatvėje sutikdavo paparacius, visada nuleisdavo akis ir stengdavosi likti neatpažinta. Nereikia nė sakyti, kad jai niekada nepavyko.

Galiausiai Carolyn praktiškai nustojo išeiti iš namų. Jos staigus dingimas iš žiniasklaidos radaro suteikė palankią dirvą daugeliui gandų. Bulvariniai leidiniai iškart pradėjo rašyti, kad Carolyn pastojo (galbūt ne nuo Johno) ar net paliko vyrą dėl kito vyro. Tiesą sakant, ji tiesiog troško vienatvės. Johnas, žinoma, negalėjo likti abejingas savo mylimos moters kančioms. Galbūt garsiojo klano įpėdiniui, pripratusiam prie viešumos, buvo sunku suprasti Carolyn, tačiau jis ją tikrai mylėjo ir stengėsi, kad jos gyvenimas būtų laimingas. Tačiau laikui bėgant paaiškėjo, kad jie skirtingai suprato, ką reiškia sąvoka „laimė“.

Johnas svajojo turėti vaikų, bet Carolyn nenorėjo apie tai net pagalvoti. Ją apėmė siaubas vien nuo minties, kad paparaciai, pavertę jos gyvenimą pragaru, tą patį padarys su jos sūnumi ar dukra. „Aš labai norėjau kūdikio, – sakė Johnas. – Bet kai tik iškėliau ši klausimą žmonai, ji nuo manęs nusisuko“. Santuokoje  didėjant konfliktams, Johnas  visa galva pasinėrė į darbinę veiklą, skirdamas jai dar daugiau laiko nei anksčiau. Įkūrė politinį žurnalą „George“, susitikinėjo su draugais, vakarais eidavo į sporto salę. Dažnai jis siūlydavo žmonai išeiti kartu, bet ji visada atsisakydavo. „Johno gyvenimas buvo įvairiapusiškas, – sakė artimas poros draugas. – Ir Carolyn buvo sunku. Ji nenorėjo eiti į lauką. Ji atsisakė susitikti su Johno draugais, pasirodyti viešumoje, vykti į svečius ar kitus renginius. Ji sudegino daugybę tiltų“.

Netrukus Carolyn pasireiškė visi klinikinės depresijos požymiai, kuriuos dar labiau apsunkino psichotropinių medžiagų vartojimas. Kol Johnas susitikinėjo su partneriais, ieškodamas papildomų finansavimo šaltinių savo žurnalui, jo žmoną kankino pavydas ir leido laiką  su negarbingais bohemos atstovais, tiekusiais jai narkotikus. Johno kantrybė išseko: jis buvo pasiruošęs padaryti viską, kad „reanimuotų“ šiuos santykius, todėl primygtinai siūlė kreiptis į šeimos psichologą. Tačiau terapija nedavė rezultatų. Pasak poros pažįstamų, Carolyn tiesiog pakilo nuo minkštasuolio ir išėjo pro duris, kai psichologas iškėlė narkotikų temą.

1999-ųjų liepą Johnui pavyko įtikinti žmoną vykti į jo pusbrolio Rory‘io vestuves. Carolyn nekentė Kennedy  klano, bet sutiko su sąlyga, kad jos sesuo palaikys jiems draugiją. Liepos 16-ąją atrodė, kad visos aplinkybės trukdė jų planams. Carolyn kankino galvos skausmas ir po ilgos kelionės apsipirkti, ieškant vestuvinės dovanos, ji įstrigo automobilių spūstyse. Johnui skaudėjo čiurną, kurią jis buvo  prieš tai susižalojęs.  Tačiau  jau temstant, apie pusę devynių vakaro, pakilo nedidelis privatus lėktuvas, pilotuojamas Johno F. Kennedy jaunesniojo. Praėjus valandai po pakilimo, orlaivis dingo iš dispečerių radaro. Kaip vėliau parodys tyrimas, nelaimė įvyko dėl nepatyrusio piloto dezorientacijos, kuris pasimetė žiūrėdamas į prietaisų rodmenis ir, nesant išorinių orientyrų, lėktuvas smigo į vandenyną.

 

parengė Vytautė Jogailaitė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą