Vyrai dažnai nemano, kad išsiskyrus nieko daugiau neįvyks. Net jei vyras pats priima sprendimą nutraukti santykius, o po to kenčia. Archyvo nuotrauka

Žinoma, visada būna išimčių, bet moterys dažnai išeina kartą ir visiems laikams, o vyrai negali pamiršti ankstesnių santykių. Priežastis paprasta – skirtingai suvokiami tarpusavio santykiai.  Moteriai išsiskirti yra be galo sunku, nes ji supranta, kad tai yra pabaiga. Užtat po išsiskyrimo ateina laisvės ir ramybės būsena.

 

Vyrams daug sunkiau išgyventi bet kokį išsiskyrimą

Tuo tarpu vyrai dažnai nemano, kad  išsiskyrus nieko daugiau neįvyks. Net jei vyras pats priima sprendimą nutraukti santykius, o po to kenčia. Skirtumas tas, kad iš pradžių jis džiaugiasi laisve, tačiau po kurio laiko pradeda gailėtis ir kentėti.

Net ir išsiskyręs vyras gyvena jausdamas, kad jo buvusi žmona ar draugė vis dar yra jo moteris, ir jis gali ją susigrąžinti bet kuriuo metu. Net jei jis jos nemyli, jame pasireiškia savininkiškumo jausmas. Bet vyras nesupranta svarbiausio dalyko, kad moteris nebesitiki jo ir nenori būti su juo.

Apskritai vyrams daug sunkiau išgyventi bet kokį išsiskyrimą. Moterys kenčia iškart, bet vyrai kenčia stipriau ir ilgiau. Nes tik po kurio laiko jie pradeda suvokti, kas įvyko ir nebūna pasirengę šiems išgyvenimams.

Taip nutinka dėl to, kad vyrai labiau įpratę prie įprasto gyvenimo scenarijaus, nors santykių metu jie gali skųstis nuoboduliu ir kasdienybe. Bet po išsiskyrimo jiems pradeda trūkti būtent šio tikrumo ir „nuobodaus“ gyvenimo.

 

Net jei moteris beprotiškai mylėjo vyrą, ji atranda jėgų pamiršti

Dažnai galima išgirsti apie baisius konfliktus tarp vyrų ir buvusių žmonų. Priežastis ta, kad jie bando grįžti, o buvusiosios jiems priekaištauja, skaito moralus ir verčia gailėtis. Nors ne viena moteris širdies gilumoje ir norėtų susitaikyti su buvusiu vyru, atnaujinti santykius su juo, bet ambicijos ir įskaudinta savimeilė neleidžia. Dažnas vyras tam nebūna pasirengęs, nes buvo tikras, kad jo laukia. Todėl išgirdęs neigiamą atsakymą, jam taip pat būna smūgis žemiau juosmens ir įžeista savimeilė.

Bet jei moteris nusprendžia skirtis, tai  dažniausiai jau yra iš anksto apgalvotas sprendimas, kurį  priėmė pati ir neketina nuo jo trauktis. Ji supranta, kad jei vyras jos nevertina, tada nėra prasmės gaišti laiko ir toliau tęsti santykius. Ir net jei moteris beprotiškai mylėjo vyrą, ji atranda jėgų palikti ir pamiršti.

Tuo tarpu vyrai neretai elgiasi impulsyviai ir nesupranta, kad negalės nieko grąžinti. Ir jei vyrui nepavyks sėkmingai užmegzti kitų  santykių, jis ilgą laiką, jei ne visą savo gyvenimą galvos, kad buvusioji – tai jo moteris ir pyks net dėl ​​to, kad ji laiminga be jo.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą