Įvairių tyrimų duomenimis, vyrai grįžta daug dažniau, nei moterys. Nepaisant to, kad jie yra racionalesni ir logiškesni, lyginant su moterimis, bet vyrai yra visiškai emocijų malonėje. Archyvo nuotrauka

Gyvenimas nenuspėjamas. Kai susiejame savo likimą su žmogumi, mums atrodo, kad tai amžinai. Bet įvairių tyrimų duomenimis, skirtingais šeimos gyvenimo intervalais maždaug pusė santuokų išyra. Tačiau kartais išsiskyrimas būna toks skausmingas, kad kyla didžiulis noras grąžinti buvusį partnerį ir pradėti viską iš naujo. Kaip ten bebūtų, bet kai žmonės buvo susituokę gana ilgai, pasakyti, kad tuo metu jie tampa artimi, reiškia nieko nesakyti. Beveik visada, šiuo atveju, įvyksta savotiškas „susiliejimas“. Kiekvienas iš partnerių ima ką nors iš kito ir duoda kažką mainais. Net jei po to  ir išsiskiria, žmonės niekada nebebus tokie patys.

 

  • Kas nutinka išsiskyrus?
  • Bet koks santykių lūžis  ar žlugimas kelia stresą. Vaizdžiai kalbant, tai tarsi būtų atplėštas gabalas nuo jūsų. Įprasta aplinka griūva. Gyvenimas kardinaliai keičiasi. Ir kiek ilgai truks išgyvenimai, priklauso nuo to, kas priėmė sprendimą išsiskirti. Jei tai buvo abipusė, tada nebus jokių ypatingų aistrų. Kaip sakoma, jie išsiskyrė kaip laivai jūroje.
  • Bet ką daryti, jei vienas palieka kitą?
  • Tai – viso gyvenimo drama. Negalima pasakyti kitaip. Iš anksto tam pasiruošti neįmanoma. Net jei  pasigirsta signalai ar pasirodo pirmieji ženklai, širdis vis tiek tikisi gero rezultato. Pavyzdžiui, pora išsiskyrė labai netikėtai. Skausmas, pasak vieno jų, buvo tiesiog pragariškas. Kreipėsi į psichologą. Tokiais atvejais galima patarti, kad norint visa tai išgyventi, pirmiausiai reikia nutraukti emocinius dvasinius ryšius. Ir tik tada galima tikėtis, kad  ilgainiui nustos galvoti apie savo antrąją pusę.

Mat mūsų pasąmonė trokšta, kad mes atgautume harmoniją, kuri siejama su buvusiu partneriu. Jei gyvenimas su juo pradžiugino, nepriklausomai nuo to žmogaus valios,  vėl traukia į tą būseną. Kadangi jis pradeda vis daugiau prisiminti, kaip buvo gerai, o ne blogai. Todėl prisirišimas  ir kartu išgyventos laimingos akimirkos ne tik neišnyksta, bet, priešingai, sustiprėja. Kartais įgyja beveik maniakinių formų.

  • Bet ar tai meilė?
  • Daugeliu atvejų – ne. Veikiau tai paliktos partnerės sužeistos ambicijos. Išdidumas neleidžia susitaikyti su tuo, kad vyras paliko ar nutraukė santuoką. Todėl troškimas dažnai grindžiamas vien noru įrodyti partneriui, kad jis klydo. Ir jei tai nepadeda, tai bent jau atkeršija… paskubomis susirasdama kitą partnerį.
  • Ar įmanoma grąžinti buvusįjį?
  • Kaip bebūtų keista,  bet tai įmanoma. Beje, įvairių tyrimų duomenimis,  vyrai grįžta daug dažniau, nei moterys. Nepaisant to, kad jie yra racionalesni ir logiškesni, lyginant su moterimis, bet vyrai yra visiškai emocijų malonėje. O moterims – priešingai. Jos emocingesnės, bet nusprendusios skirtis,  prieš tai viską gerai apgalvoja.
  • Kuo buvę partneriai tokie patrauklūs?
  • Su jais yra paprasčiau. Mat jie nelinkę pripažinti , kad tai buvusioji. Ir niekas tiek negali  atleisti moteriai, kiek jos buvęs. Pagaliau niekas nesupranta  jos tiek, kiek  jos buvęs. Be to, išsiskyrus įprastas gyvenimo būdas yra visiškai sunaikintas. Stresas sukelia baimę širdyje ir atsiranda nekontroliuojamas noras grįžti į tą gyvenimo laikotarpį, kai ji buvo laiminga.
  • Kaip nutraukti santykius su buvusiuoju ir pamiršti jį?
  • Yra daugybė metodų ir skirtingų būdų. Vienas jų – prisiminus buvusįjį, reikia pabandyti abstrahuoti ir pasakyti frazę: „Aš paimu savo,  bet atiduodu kažkam“. Kartokite, kol pajusite palengvėjimą maždaug per penkias minutes. Turėtų padėti.

 

psichologę Angelę Kazlauskienę kalbino sniegopilys.lt

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą