Įsivaizduokite, pasakote vyrui, kad jūsų draugė serga, o jis atsako žinantis, nes vakar ar užvakar ji apie tai jam parašė, bet jis tiesiog pamiršo jums pasakyti. Archyvo nuotrauka

Žinia, su tikrais draugais galima ir linksmintis, ir liūdėti, žinant, kad jie visada palaikys ir neišduos. Tačiau supratimas, kad draugystė gali būti apgaulinga, neretai ateina tik su laiku ar net pavėluotai. Ne visi žmonės, kuriais pasitikėjome, nepateisina šio pasitikėjimo. Tai gali būti ir  draugų išdavystė,  bandymas sunaikinti santykius. Sunku apibūdinti jausmus, kai reikia suvokti, kad jūsų artimas draugas ar draugė padarė viską, norėdama pavilioti ar išvesti jūsų žmogų iš šeimos.

Draugystė – tai emociškai teigiami santykiai, paremti abipusiu atvirumu, meile, pasitikėjimu, nuoširdumu, pomėgiais ir nuolatiniu žmonių pasirengimu bet kada padėti vienas kitam. Nuoširdumas, atvirumas ir pasitikėjimas yra esminiai draugystės ženklai. Nesant nors vienam iš šių išvardintų dalykų, kyla nesusipratimų ir įtarimų.

 

Taigi, kokie tie keturi pavojingi signalai, verčiantys suklusti?

  1. „Netyčia“ išdavė jūsų paslaptį

Įsivaizduokite, kad su artimu draugu dalijatės  slapta informacija, kurios jūsų partneris neturėtų žinoti. Pavyzdžiui, jūs nekenčiate eiti pas jo artimuosius, todėl planuojate apsimesti sergančia kitą savaitgalį, norėdama išvengti to susitikimo.

Tarkime, po kiek laiko, jūsų „geriausia“ draugė paklaus, vyrui girdint, kodėl jūs taip nemylite jo artimųjų, nes jie yra geri ir nuostabūs žmonės. Aišku, vyras tai išgirdęs, neteks žado.

Gal šis pavyzdys  ir nėra  labiausiai įtikinamas, tačiau taip apibūdinus bet kurią panašią situaciją, gali rimtai pakenkti jūsų santykiams. Dar blogiau, jei ta draugė visa tai pasakys jam jums negirdint, o po to tvirtins, kad niekam nieko nesakė ir prisiekinės, kad ji  niekada negalėtų iškrėsti tokios kiaulystės.

Bet dėl to kilęs nepasitikėjimas ja ims tik didėti, o laikui bėgant taps nepakeliamas. Jus persekios jausmas, kad šiuo žmogumi negalima pasikliauti. Nes melas yra pagrindinis veiksnys, padedantis nutraukti bet kokius santykius, įskaitant draugystę. Todėl jei pasvėrėte visus „už“ ir „prieš“, supratote, kad nebenorite dalintis mintimis, paslaptimis su savo drauge ir leisti laiką bendruose susibūrimuose, tuomet geriau apskritai nutraukti bendravimą. Vargu, ar žmogus, kuris kartkartėmis „netyčia“ prasitaria, nors buvo prašoma nesakyti, nustos tai daryti. Ypač jei jos tikslas yra sukelti nesantaiką jūsų santykiuose.

  1. Kai dalinamasi šeimos pomėgiu su draugais

Mėgstame leisti laiką su draugais – su jais smagu, visada yra ką aptarti ir kur kreiptis. Tačiau visai nepageidautina artima draugystė, ypač jei esate santykiuose, o jūs ir jūsų partneris turite bendrą pomėgį. Geriau palikti šeimos pomėgį dviem, o jei vis dėlto nuspręsite įsileisti trečią asmenį į savo asmeninę sritį, darykite tai labai atsargiai.

Mat kai draugas ar draugai pradeda atkakliai kištis į bendrą poros gyvenimą, taip bandydami suartėti su vienu iš sutuoktinių, tai yra priežastis pagalvoti. Geriau vengti tokio „draugiško“ elgesio, nes tai yra asmeninių ribų pažeidimas.

Panagrinėkime šį punktą, panaudoję du tikroviško gyvenimo pavyzdžius. Tarkim, susituokusi ar netekėjusi pora kartu eina į šokių užsiėmimus, kur mokosi šokti tango ar hiphopą. Bendras draugas ar draugė norėtų prisijungti prie jų šokių grupės. Viskas būtų gerai, bet po kurio laiko ji visais įmanomais būdais ima rodyti, kad šoka geriau nei  jo žmona (jos draugė), ir  stengiasi atkreipti į save to vyro dėmesį. Svarbiausia, ji viską padarė tarsi atsitiktinai – draugiškai.

Arba kitas pavyzdys. Vyras mėgsta žvejoti, o žmona – ne. Jos draugė,  žinodama šį  vyro pomėgį,  staiga pakviečia jos sutuoktinį palydėti ją ir kitus jos draugus į žvejybos kelionę. Jūs nematote nieko blogo, nes pasitikite abiem ir pasitikite savimi.

Abiem atvejais problema atrodo toli siekianti, tačiau čia svarbu įsiklausyti į savo intuiciją ir nenuslopinti nerimo. Bet jei nenorite, kad vyras vyktų į kviečiamą kelionę, ramiai išsakykite savo poziciją jam ir pasikalbėkite su savo drauge apie jos elgesį bei nustatykite savo ribas.

  1. Bendrauja su vyru (partneriu) jums už nugaros

Pavyzdžiui, supažindinate savo vyrą su dviem savo bendražygiais iš skirtingų kompanijų ir sužinote, kad jie puikiai leidžia laiką be jūsų. Nemalonu, bet ne mirtina. Tačiau situacija gali pasisukti visai kitu kampu, jei toje vyrų kompanijoje atsiranda merginos. Tada jau tampa nejauku.

Įsivaizduokite, pasakote vyrui, kad jūsų draugė serga, o jis atsako žinantis, nes vakar ar užvakar ji apie tai jam parašė, bet jis tiesiog pamiršo jums pasakyti. Galbūt ši situacija nieko nepasako jūsų partneriui, bet toks jo elgesys atrodo labai keistas. Vėl kyla nepasitikėjimas.

Tai taip pat gali reikšti, kad šeimos draugė, iš tikrųjų visai ir nėra šeimos draugė.

  1. Kaišioja pagalius į ratus ir palaiko netinkamus juokelius

Neteisinga būtų kaltinti tik trečią asmenį ar išorines aplinkybes dėl savo problemų. Nes nei vienas, nei kitas nepadarytų įtakos, jei santykiai būtų darnūs.

Draugus turi sieti bendros vertybės ir interesai. Svarbu neperžengti leistinų ribų. Nes vadinamieji pseudo draugai dažniausiai „laikosi“ prie šeimų, kurios neturi pačių stabiliausių bendrų vertybių.  Todėl įsimylėję sutuoktiniai ar poros turi pasitikėti, rūpintis ir palaikyti vienas kitą. Kai santykiuose yra harmonija, tada joks tariamas draugas negali jų sunaikinti. Net jei jiems pavyktų sukurti nesantaiką, bet tai neilgai truktų. Poros, dirbančios savo santykių srityje, greitai išsprendžia tokius konfliktus, nes abu suinteresuoti išlaikyti meilę ir laimę.

Be jei santykiuose viskas susiūta plonais siūlais, tada konfliktą gali išprovokuoti ir sustiprinti vienas iš sutuoktinių. Čia svarbu tinkamai įvertinti situaciją ir draugo ar draugės elgesį.

Ir pabaigoje siūlome apsvarstyti šį pavyzdį.

Renginyje vyras be jokios priežasties pradeda girti kulinarinius sugebėjimus ar daryti kitus komplimentus savo draugo žmonai. Ji, savo ruožtu, užuot jam padėkojusi, pradeda koketuoti su juo.  Pavyzdžiui, ji pabrėžia savo pranašumą prieš jo žmoną tokiomis neva komiškomis frazėmis: „Na,  ne taip, kaip tavo …“ arba „Taigi, gal jau laikas galvoti apie skyrybas?“. Tai tikrai nesveikos draugystės ženklas.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą