Pasimatymas iš esmės yra interviu. Tačiau toli gražu ne visada esame pasiruošę tai pripažinti. Mat dažniausiai pasimatymo metu tikimasi, kad patinkantis partneris norės palaikyti ilgalaikius santykius. Archyvo nuotrauka

Natūralu, kad norime, kad vakaras praeitų kuo geriau. Dalinamės paslaptimis, kurios padeda sumažinti įtampą susitikimo metu ir  geriau pažinti vienas kitą, rašo „The School of Life“.

 

Mes nervinamės, ir tai suprantama, nes bandome padaryti kažką labai svarbaus ir sunkaus: atkreipti  kito  žmogaus dėmesį. Pasimatymas iš esmės yra interviu. Tačiau toli gražu ne visada esame pasiruošę tai pripažinti. Mat dažniausiai pasimatymo metu tikimasi, kad patinkantis partneris norės palaikyti ilgalaikius santykius. Pasirodo, suvilioti platesne ir svarbesne prasme reiškia įrodyti, kad esame tinkami šiam vaidmeniui. Kyla klausimas: ką turėtume daryti, kad tuo įtikintume kitą žmogų? Ką gali parodyti mums palankioje šviesoje?

 

  1. Savikritiškumas ir pasitikėjimas savimi

Tai reiškia, kad pirmiausia turime parodyti, kad sutariame su savimi. Tai nereiškia, kad turėtume save vien girti. Manoma, kad flirtui puikiai tinka šios frazės „Ar norėtum nuvykti į Paryžių – meilės miestą?“ arba „Mėgstu maudytis ežere prie mėnulio šviesos“. Bet tokie teiginiai tikrai dar ne įrodymas, kad jūs esate nuostabus žmogus ir su jumis būtų malonu gyventi.

Atvirkščiai, patrauklus tas, kuris puikiai suvokia savo silpnybes. Tuo pačiu metu nereikia puikuotis savo trūkumais: šaukti ant padavėjo ar skųstis, kaip prieš daugelį metų draugai jus nuvylė ar įžeidė kolegas. Tačiau pateikti savo silpnybes iš stiprybės pozicijų gali būti žavu

Žaismingu ir pasitikinčiu tonu pasakyta frazė, pavyzdžiui, „Mūsų susitikimas mane šiek tiek išmušė iš vėžių“, gali skambėti viliojančiai. Tuo mes ne tik parodome, kad jaudinamės ar karštligiškai pasimetame, bet ir parodome savo pažeidžiamumą. Tuo pačiu demonstruojame, kad gerai žinome savo silpnybes ir gebame  į jas nežiūrėti per daug rimtai.

  1. Geranoriškumas ir ironija

Daugelis žmonių mano, kad svarbu išreikšti susižavėjimą, leidžiant suprasti, jog pašnekovas mums atrodo itin patrauklus ar sėkmingas. Būti susižavėjimo objektu nėra labai malonu – tai sukelia diskomfortą, nes giliai širdyje puikiai žinome, kad nesame verti tokio elgesio. Dėl to nepadorus požiūris sukelia nusivylimą ir atrodo apgailėtinai.

Todėl geriau parodyti, kad jaučiate simpatiją partneriui, bet tuo pačiu puikiai matote jo trūkumus ir esate pasirengę atleisti jam tuos trūkumus. Jūs netgi galite šiek tiek pajuokauti su pašnekovu

Pavyzdžiui, pokalbio metu jis netyčia pasakė kažką neplanuoto ir iškart pasijuto nejaukiai. Neapsimeskite, kad nepastebėjote. Geriau sušvelninkite situaciją nekaltu pokštu, asmenine panašia istorija arba pasakykite, kad nemanote, jog tai yra problema. Taip leidžiame suprasti, kad neturime iliuzijų ir esame pasirengę priimti pašnekovą  tokį, koks jis yra – su visais trūkumais.

Tuo pačiu parodome, kokio požiūrio norime būsimuose santykiuose. Yra daug būdų, kaip padaryti akimirksniu įspūdį, tačiau iš tiesų traukia adekvatus savęs vertinimas ir sveikas geranoriškumas pašnekovo atžvilgiu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą