Daugelis žmonių po skyrybų palieka savo vestuvinį žiedą arba užsideda jį ant priešingos rankos bevardžio piršto. Archyvo nuotrauka

Yra nemažai ženklų ir prietarų apie vestuvinius žiedus. Jie yra stiprios ir laimingos šeimos simbolis. Sutuoktiniai jais apsikeičia kaip amžinos meilės ženklą vienas kitam. Bet, deja, yra porų, kurios nesugeba susidoroti su santuokos našta ir yra priverstos pasukti skirtingais keliais.  Ir jau buvę vyras ir žmona ne tik gauna skyrybų dokumentą, bet ir nežino, ką daryti su vestuviniais žiedais.

 

Galite į šeimyninį gyvenimą pritraukti nelaimių

Vestuvinių žiedų nešiojimo tradicija atsirado Egipte. Dar senovėje žmonės tikėjo, kad kraujas teka iš širdies į bevardį pirštą, todėl jis yra atsakingas už meilę. Užsidėjęs žiedą ant bevardžio piršto, žmogus parodo, kad jo širdis jau užimta. Šią tradiciją perėmė daugelis tautų. Ir net bažnyčia vestuvinių žiedų keitimo ceremoniją pripažįsta ištikimybės ir atsidavimo simboliu.

Taigi, ką reiškia  vestuvinis žiedas? Vieni mano, kad tai tik puošmena, bet kitiems tai labai svarbu. Yra prietaras, kad pametus vestuvinį žiedą, galite į šeimyninį gyvenimą pritraukti nelaimių: prasidės nesutarimai, kivirčai, dėl kurių  ir išsiskirsite. Taip pat draudžiama vestuvinį žiedą duoti pasimatuoti  kitiems žmonėms. Priešingu atveju, jie gali daryti neigiamą poveikį asmeniniam sutuoktinių gyvenimui. Remiantis kai kurių šalių tradicijomis, vestuvinio žiedo apskritai negalima nuimti nuo piršto, kol vaikas gimsta šeimoje.

Taigi, ką buvę sutuoktiniai gali padaryti su vestuviniu žiedu po skyrybų? Daugelis žmonių po skyrybų palieka savo vestuvinį žiedą arba užsideda jį ant priešingos rankos bevardžio piršto. Psichologai mano, kad šis sprendimo būdas nėra pats geriausias, nes tai nuolat primins apie nesėkmingą santuoką ir apie mylimo žmogaus netektį.

Remiantis senais ženklais ir įsitikinimais, jei pasiliksite žiedą po skyrybų, tai pritrauks neigiamos energijos kiekvienuose naujuose santykiuose. Kitaip tariant, jie nesirutulios ir baigsis nesėkme. Taip pat nepatartina vestuvinį žiedą laikyti dėžutėje kartu su kitais papuošalais, kad jis taip pat netaptų kliūtimi, kuriant naują stiprią šeimą. Todėl po santuokos nutraukimo su vestuviniu žiedu patartina atsisveikinti, kad ir koks jis žmogui būtų vertingas.

 

Reikia atiduoti buvusiam vyrui ar žmonai

Ką daryti ir ko nedaryti su vestuviniu žiedu po skyrybų, kiekvienas nusprendžia pats. Tačiau yra nemažai ženklų ir prietarų, liudijančių, kad vestuvinio žiedo jokiu būdu negalima perduoti kitam ar parduoti. Kadangi kartu su žiedu žmogus taip pat gali perduoti ir savo nelaimingą likimą. Juo labiau negalima turimo vestuvinio žiedo iš ankstesnės santuokos, naudoti jį kitoje santuokoje. Tada užtikrintai naujoji šeima taip pat gali subyrėti, kaip ir ankstesnė.

Pagal „tradiciją“ ar nerašytas taisykles, vestuvinį žiedą reikia atiduoti buvusiam vyrui ar žmonai. Tai padeda nutraukti ryšį tarp buvusių sutuoktinių. Atlikusį žiedą galima  išlydyti ir pasigaminti iš jo naują papuošalą.

Arba geriau paprašyti dvasininko patarimo, kaip elgtis su vestuviniu žiedu, kuris buvo naudojamas per vestuves. Patartina kreiptis į ceremoniją atlikusį kunigą.

Remiantis statistika, daugeliui porų po skyrybų sunku išsiskirti su vestuviniu žiedu. Tokiu atveju psichologai rekomenduoja tam tikrą laikotarpį paslėpti papuošalus nuo akių. O kai taps lengviau – atsisveikinkite su juo. Atsikratyti žiedo reikia ramiai, nieko nesigailint, nes dar laukia daug džiugių įvykių. Vestuvinius žiedus visada  gaubia paslapties aura.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą