13 metų Mary Day pabėgo iš namų ir daugiau nebegrįžo. Socialinių tinklų nuotrauka

Labai paini istorija prasidėjo 1981 metais, kai staiga dingo 13-metė Mary Day. Pagrindiniai įtariamieji mergaitės dingimo byloje buvo jos mama Charlotte ir patėvis Williamas Hole‘as, ne kartą naudoję jėgą prieš vaiką. Netikėtai visiems 2003 metais atsitiko  tai, kas tiesiogine prasme viską apvertė aukštyn kojomis, rašo thecinemaholic.com.

 

Šeimos gyvenimas ėmė gerėti

Mary Louise Day gimė 1968 metų vasario 19 dieną, mergaitės tėvai buvo Charlotte ir Charlesas Day‘ai. Be Mary, šeima turėjo dar du vaikus – jaunesnes seseris Katherine ir Sherry. Sunku buvo pavadinti klestinčia Day‘ų šeimą, nes mergaičių tėvai dažnai piktnaudžiaudavo alkoholiniais gėrimais. Šiuo atžvilgiu globos tarnybos darbuotojai stebėjo šeimą ir retsykiais atimdavo mergaites iš girtų tėvų. 1974 metais Charlotte išsiskyrė su vyru Charlesu, o po kelių mėnesių ištekėjo už vyro, vardu Williamas.

Vaikams nuo tokių gyvenimo pokyčių tapo ne lengviau, o dar blogiau. Charlotte ir toliau piktnaudžiavo alkoholiu, o jos naujasis mylimasis pradėjo smurtauti prieš vaikus.

1975 metais Williamas Hole‘as įstojo į JAV armiją ir toks gana netikėtas patėvio poelgis visiems išėjo tik į naudą. Šeimos gyvenimas ėmė gerėti. Aplaidžiai mamai pavyko atgauti dukterų Mary ir Katherine globą. Tačiau trečiasis vaikas, vardu Sherry, vis dėlto liko globėjų šeimoje.

Deja, bet 1980 metų gruodį Mary vėl buvo paimta iš šeimos ir išsiųsta į specializuotą internatinę mokyklą, kurioje praleido kelis mėnesius.

Mergaitės paėmimo iš šeimos priežastis buvo ta, kad Williamas panaudojo jėgą prieš Mary ir ant jos kūno buvo rasta sumušimų pėdsakų. Po kelių mėnesių globos tarnybos specialistai Mary grąžino namo. Po to ji net kelis kartus pabėgo iš namų, tačiau policija ją grąžino. Kadangi Williamas tarnavo kariuomenėje, šeima turėjo dažnai kraustytis iš vienos vietos į kitą. 1981 metais jie gyveno nedideliame pajūrio miestelyje. Tais metais  jauniausioji iš seserų Sherry turėjo galimybę aplankyti savo biologinę šeimą, mamą ir dvi seseris. Atvykusi į jų namus Sherry sužinojo, kad jos vyresnioji sesuo dingo. Paklausta, kur dingo sesuo, mama atsakė, kad pabėgo iš namų.

Sherry to paties paklausė ir savo sesers Catherine, tačiau ši atsakė, kad dabar jų šeimoje apie Mary kalbėti nėra įprasta. Tai atrodė juokinga ir labai keista, bet Sherry turėjo su tuo susitaikyti ir tik po 13 metų apie tai pranešė policijai.

Tai yra  1994 metais Sherry kreipėsi į policiją su pareiškimu apie jos sesers Mary dingimą. Tuomet teisėsaugininkai neskubėjo imtis šios sudėtingos ir keistos bylos, todėl tik 2002 metais buvo pradėtas tyrimas. Bet buvo labai mažai įrodymų, prie kurių būtų galima prikibti.

Įdomu ir tai, kad Charlotte ir Williamas niekada nepranešė policijai apie Mary, kuriai tuo metu buvo vos 13 metų, dingimą. Tikriausiai priežastis buvo ta, kad jei jie pasakys policijai, nustos už mergaitę gauti pašalpas. Išeina, kad mama dukrą iškeitė į pinigus, o  į vaiko likimą jai buvo tiesiog nusispjauti.

Paaiškėjo, kad kita duktė Catherine, sesers Mary dingimo dieną buvo namuose ir  šioje byloje galėtų duoti svarbių parodymų. Catherine pasakojo, kad tą nelemtą dieną Charlotte ir Williamas išėjo į kavinę, o grįžę Williamas pastebėjo savo mirštantį mylimą šunį. Vyras labai mylėjo savo augintinį ir apkaltino Mary tariamai nunuodijus jį. Patėvio manymu, Mary tai padarė norėdama atkeršyti jam už sumušimus. Catherine taip pat prisiminė, kad Williamas tą vakarą supyko, stipriai šaukė ant Mary, o vėliau vėl panaudojo  prieš ją jėgą.

Po to Catherine nebematė sesers ir neįsivaizdavo, kur ji yra, ir galėjo dingti.

Mergaitė taip pat prisiminė, kad po to nelemto vakaro mama ir patėvis uždraudė jai prieiti prie vieno iš jų kieme esančio sklypo. Tada Mary dingimą tiriantys detektyvai iškėlė versiją, kad patėvis, apimtas pykčio, galėjo susidoroti su savo podukra.

 

Automobilį vairavo dingusi Mary

2003 metais kovo 3 d. policija nuvyko į namus, kur, pagal jų versiją, galėjo susidoroti su Mary. Policijos pareigūnai su savimi turėjo specialiai dresuotų šunų, kurie randa žmonių palaikus. Keista, bet visi trys šunys parodė į tą patį žemės sklypą, nuo kurio Catherine buvo liepta laikytis kuo toliau. Policija iškasė ir rado vaikišką sportbatį, tačiau palaikų ten nebuvo. Pagrindiniai įtariamieji dėl Mary dingimo buvo jos mama ir patėvis. Tuo metu pora gyveno Kanzase, Williamas pasitraukė iš armijos ir dirbo prižiūrėtoju vietiniame kalėjime.

Pirmoji buvo apklausta dingusios Mary motina Charlotte Day. Moteris pasakojo, kad duktė ne kartą buvo pabėgusi iš namų, todėl 1981 metais vėl pabėgo ir jos daugiau niekas nematė. Paklausta, kodėl nepranešė policijai apie dukters dingimą, ji atsakė, kad Williamas pranešė, tačiau paaiškėjo, kad tai melas. Vyras per apklausą teisėsaugos pareigūnams sakė, kad tą dieną buvo labai supykęs ir tikrai naudojo jėgą prieš vaiką, tačiau jos nemušė. Policija buvo įsitikinusi, kad pora iš tikrųjų žinojo daugiau, nei pasakojo. Tyrėjams atrodė, kad Williamui reikia padaryti didelį spaudimą ir jis prisipažins padaręs nusikaltimą.

2003 metų liepą Williamas Hole’as vis dėlto buvo sulaikytas. Policija atkakliai tardė vyrą, tačiau kaskart jis tvirtino, kad nežino, kas nutiko Mary. Tačiau vėliau byloje įvyko labai netikėtas posūkis, davęs atsakymus į visus daugybę tyrimo klausimų.

2003 metais lapkričio 25 d. Finikso mieste, Arizonoje, patruliai sustabdė pikapą, kuris šiek tiek viršijo leistiną greitį. Automobilį vairavo dingusioji Mary Louise Day. Jai tuo metu buvo  35 metai.

Iki šios akimirkos detektyvai buvo tikri, kad Mary mirė, o jos žudikas buvo jų rankose. Tačiau paaiškėjo viskas kitaip…

Žinoma, policija taip pat apklausė sulaikytą  moterį ir ji patvirtino, kad būdama 13 metų pabėgo iš mamos ir patėvio namų. Tačiau Mary seserys ėmė abejoti, ar tai ji… Abejones išsklaidė DNR tyrimas, galiausiai patvirtinęs, kad prieš jas ta pati Mary Day. Taigi, visiškai atsitiktinai, Mary buvo rasta po 22 metų. Jos byla buvo oficialiai nutraukta, o Williamas paleistas iš kalėjimo.

Kaip bebūtų gaila, bet Mary Day niekada  taip ir nerado laimės savo gyvenime. 2017 metais moteris mirė nuo onkologinės ligos.

 

Reddit.com nuotrauka

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą