Neretai merginos naudoja flirtą kaip darbinį įrankį, tačiau vyrai dažnai tokį jų elgesį supranta visai kitaip. Kitaip tariant, flirtą kartu su žaismingais atvirais drabužiais jie suvokia kaip signalą, kad mergina yra lengvai prieinama. Pasakysite, kad tai primityvus ir naivus mąstymas?- rašo žurnalas „Psychology“.
Didelis skirtumas tarp merginimo ir priekabiavimo
„Bendrauti ir flirtuoti yra normalu! Flirtas nereiškia intymumo“, – ir toliau ginčijasi merginos.
Ir nubrėžia tokią paralelę. Bet kuriame bare padavėjos ir barmenės visada flirtuoja su klientais, kad gautų gerų arbatpinigių. Žurnalistė, flirtuodama, palenkia pašnekovą į savo pusę, padeda jam atsipalaiduoti, kad gautų iš jo įdomios medžiagos. Tačiau nežada jam jokių intymių santykių.
O pašnekovas (šiuo atveju vyras) – ima laužyti asmeninės erdvės ribas!
„Vyrai turi žinoti ir prisiminti, ką reiškia kito žmogaus asmeninė erdvė! Kad reikia paprašyti merginos leidimo bet kokiam prisilietimui – nepriklausomai nuo to, ką ji dėvi ir kaip elgiasi“, – mano psichologai.
Vis dėlto yra didelis skirtumas tarp merginimo ir priekabiavimo. Pirma, vaikinas rūpinasi mergina, kuri jums patinka (tai yra, rodo jai dėmesio ženklus). Ir tik tada, kai mato, kad ji priima šiuos ženklus (tai yra, kad jis yra jai malonus), gali pereiti prie „kabinimo“.
Turi teisę priešintis smurtui
O tas, kuris iš karto pradeda kvailai ir įžūliai lįsti, nusipelno ne jos dėmesio, o skambaus antausio į nublizgintą veidą.
Apskritai priekabiavimo tema tikrai dviprasmiška. Kadangi nuomonės šiuo klausimu neretai išsiskiria: „Jei rengiesi provokuojančiai ir flirtuosi su vyrais, tai nenustebk, kad jie prie tavęs priekabiaus“.
Anot psichologų, gerai, kad dabar įprotis nutylėti priekabiavimo darbe temą griūva! Kad moterys suprato savo teisę priešintis smurtui. „Ir priekabiavimas, asmeninės erdvės pažeidimas, taip pat yra smurtas “, – rašo žurnalas „Psychology“.
Išeina, kad jei mergina kukliai rengiasi, bendraudama neflirtuoja, vadinasi, su ja elgsis pagarbiai? Žinoma, toks mąstymas ne visai atitinka realybę. „Mergina turi teisę rengtis ir elgtis taip, kaip jai atrodo tinkama. Be nemalonių pasekmių “, – taip skamba gerbiamų psichologų verdiktas.