Iš šalies žvelgiant, Kimberly ir Rafaelis atrodė kone tobula pora. "Facebook" nuotrauka

Brazilų modelis Kimberly  Mota paveldėjo iš savo tėvų gražiausius bruožus ir geriausias savybes. Išraiškingas juodas akis ir putlias lūpas  – iš motinos, ūgį ir vešlius plaukus – iš tėvo.  Šeima gyveno kukliai, jei ne vargingai. Kimberly svajojo tapti dantų gydytoja, turėti savo odontologijos kabinetą ir  aprūpinti tėvus sočia senatve.

 

Viskas klostėsi gerai ir ateitis žadėjo dideles perspektyvas

2019 metais  mergina dalyvavo  grožio konkurse „Miss Amazonas“. Iš tikrųjų Kimberly  negalvojo  dalyvauti  nei grožio konkursuose, nei dirbti modelių agentūrose. Bet paraišką padavė merginos draugai.

Laimėtojai buvo skirtas piniginis apdovanojimas ir reklamos sutartys. Tai buvo didžiulės galimybės vargšei studentei. Pirmajame etape Kimberly laimėjo pirmąją vietą ir išėjo į finalą „2019 Miss Amazonas“. Tokie konkursai neapseina be išlaidų, bet merginos šeima neturėjo iš ko sumokėti net įnašą.  Į pagalbą atėjo Manikaro miesto gyventojai, kurie padėjo pinigais ir net organizavo paradą vietos įžymybės garbei. Kimberly įkvėpė kitus nepaprastu savo optimizmu, meile gyvenimui, sportui ir sėkmingu mokymosi.  Pradėjusi mokytis kolegijoje, mergina persikėlė gyventi pas savo dėdę.  Viskas klostėsi gerai ir ateitis žadėjo dideles perspektyvas.

2020 metų gegužės 10 –osios rytą Kimberly  kaip visada išbėgo pabėgioti krosą. Ir perspėjo giminaičius, kad  grįš gana vėlai namo. Mat vakare buvo numatytas pasimatymas su  širdies draugu,  31 metų teismo analitiku Rafaeliu.  Romantiški poros santykiai prasidėjo vos prieš pora mėnesių. Susipažino klube ir nuo to laiko laisvalaikį  stengdavosi praleisti kartu.  Dėdė nesijaudino dėl dukterėčios, bet jis nė nenujautė, kad  tas rytas buvo paskutinis kartas ir ji daugiau jos nebepamatys.  Kimberly vėliausiai grįždavo namo iki vidurnakčio. Bet ta naktis buvo išimtis. 22.30  val. ji atsiuntė dėdei SMS: „Aš šiandien kiek užsilaikysiu. Neturiu raktų, todėl nelauk manęs. Tiesiog neužrakink durų ir miegok“. Dėdė ramus nuėjo miegoti. Pabudęs pagalvojo, kad kaip ir visada  netruks tuoj išbėgs pabėgioti  rytinį krosą dukterėčia. Bet kai 7 val. ryto įėjo į jos kambarį, merginos lova buvo tuščia. Aliveiros šeima laikėsi taisyklių: Kimberly galėjo leisti laiką klubuose arba pas vaikiną, bet visada turėjo grįžti nakvoti namie. Kol gyveno pas dėdę, mergina nepažeidė susitarimo ir nepraleido nei vieno pabėgiojimo. Todėl giminaičiai sunerimo. Jie bandė prisiskambinti  Kimberly arba Rafaeliui, bet abiejų telefonai tylėjo.  Bet dėdė ilgai nelaukė. Apie pietus kreipėsi į policiją. Dėdė galvojo, kad žmonės šiaip sau neprapuola. Gal įvyko avarija arba  mergina buvo pagrobta. Policininkai  priėmė pareiškimą, užpildė protokolą ir  nieko nelaukdami nuvyko į Rafaelio butą. Bet nei į skambutį, nei į durų beldimą niekas neatsiliepė.  Nesigirdėjo ir jokio triukšmo už durų. Viskas ką galėjo padaryti policininkai, tai apklausti kaimynus. Nes laužti duris, neturint orderio, rizikingas dalykas ir neleistinas.  Bet kaimynai nieko gero negalėjo pasakyti.

Kimberly tėvai  taip pat su nekantrumu laukė dukters žinutės. Jie sukėlė ant kojų visus pažįstamus ir giminaičius. Pradingusios merginos nuotraukos buvo platinamos per socialinius tinklus. Bet praėjus dienai visos viltys sudužo.

Gavę kratos orderį, gegužės 12  dieną policininkai įsibrovė į Rafaelio butą. Netoli durų gulėjo vienas moteriškas batelis. Viskas atrodė taip, tarsi butą būtų palikę paskubomis. Nebuvo išjungtas ir kondicionierius. Užsukę į miegamąjį, policininkai pamatė lovą, permirkusią krauju. Ant grindų taip pat matėsi tamsūs kraujo pėdsakai, kurie vedė iki vonios kambario. Policininkai atidarė duris ir pamatė  kraupų vaizdą – vonioje, pusiau nuoga gulėjo negyva Kimberly.

Vėliau  teismo medicinos ekspertai atliko ekspertizę ir išsiaiškino, kad mergina mirė nuo daugybinių sužalojimų peiliu į kaklą ir į krūtinę. Rasti žmogžudystės įrankį nebuvo sunku, nes peilis voliojosi buto balkone.

Bet kur dingo Rafaelis ir kas įvyko gegužės 10-ąją?

Peržiūrėjus vaizdo stebėjimo kameras paaiškėjo, kad  jaunas vyras  su mergina  išėjo iš jo namų  19.37 val.  ir įsėdo į jo baltos spalvos „Audi“ automobilį. O 2.28 val. nakties pora grįžo namo.

 

Žvelgiant iš šalies, atrodė kone tobula pora

Bet gegužės 11-ąją ryte vyras išėjo iš namų vienas ir daugiau negrįžo.

Informacija apie Kimberly mirtį  ir tikėtiną nusikaltėlį akimirksniu buvo išplatinta. Taip pat ir kur galėtų būti bėglys.

Rafaelis dirbo teisininku ir puikiai suprato, kad vienintelis būdas išvengti bausmės, tai pabėgti iš šalies. Policininkai išsiuntinėjo 31 metų vyro duomenis visos šalies teisėsaugai, nes nebuvo galima leisti pabėgti

Jau po paros, gegužės 13 dieną, atsirado nauja informacija. Nustatyta, kad 12.30 val. Rafaelio baltos spalvos „Audi“ buvo rastas apsivertęs šalies pakraštyje. Tai maždaug 7 val. kelio nuo tos vietos, kuri jis gyveno. Buvo manoma, kad žudikas pateko į avariją ir nusisuko sprandą. Bet tai buvo tik prielaidos.

Iš tikrųjų Rafaelis tik nedaug susižeidė: keli įbrėžimai ant rankų. Policininkai ištyrinėjo vaizdo stebėjimo kameras ir pamatė, kad taksistas nuvežė vyrą į tarptautinį oro uostą.

Bėglys planavo pereiti Venesuelos sieną, bet jam nepavyko. Policijos pareigūnai iš anksto įspėjo pasienio tarnybas dėl bėglio nusikaltėlio. Ir buvo užkirstas kelias žudikui.

Policininkai žinojo, kad jis negalėjo toli nubėgti, todėl ėmė šukuoti artimiausias gyvenvietes, esančias prie valstybės sienos.  Pareigūnai apieškojo miško tankmes ir netikėtai užsirovė ant paauglių gaujos. Nieko nepasakę mečetėmis ginkluoti paaugliai puolė policininkus.  Bet policininkai spėjo laiku išsitraukti ginklus ir sutramdyti įsisiautėjusius vaikigalius. Pasak vieno jų, jiems buvo įsakyta saugoti teritoriją. Paaiškėjo, kad Rafaelis pasislėpė miško tankmėje, iš medžio šakų įrengtoje lūšnelėje, kurią ir surentė vyrą saugoję paaugliai. Be to, samdiniams buvo įsakyta  neprileisti nei vieno žmogaus čia.  Suprantama, ir policininkus. Nepilnamečiai banditai neturėjo supratimo, ko bijojo jų šeimininkas, bet sutiko  saugoti už nedidelį užmokestį.

Kai policininkai pasakė ko atėjo ir parodė ieškomojo nuotrauką, jaunieji sargybiniai sudėjo ginklus ir pasisiūlė parodyti, kur slapstosi jų šeimininkas, mainais, kad jie nebūtų baudžiami už pareigūnų užpuolimą.

Gegužės 15 dieną bėglys buvo sučiuptas ir pristatytas į policiją apklausai.

Tyrėjai pirmiausiai norėjo išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių vyras nužudė merginą.

Žvelgiant iš šalies, Rafaelis ir Kimberly atrodė kone tobula pora. Merginos fotografijose visada buvo matyti didžiulės gėlių puokštės. Bet mažai kas žinojo dėl kokios priežasties jos buvo dovanojamos.

Rafaelis anksčiau buvo vedęs, bet santuoka iširo dėl vyro liguisto pavydo.  Bet iš to jis nepasimokė. Jaunas teisininkas, prieš susipažindamas su Kimberly, buvo jos gerbėjas ir svajojo užkariauti modelio dėmesį. Bet kai jo svajonė išsipildė, per gana trumpą laiką  viskas pakrypo į blogą pusę.  Liguistai pavydus vyras nuolat  konfliktavo ir keldavo nepagrįstas pavydo scenas. Kimberly buvo uždrausta net matytis su kitais vaikinais. Merginos susirašinėjimai socialiniuose tinkluose buvo kontroliuojami. Rafaelis pradėdavo kelti pavydo scenas  vien pamatęs „patinka“ jos puslapyje, kuriuos pažymėjo nepažįstami vaikinai. Mergina pavargo nuo namų tirono nuolatinės kontrolės ir mėgino nutraukti su juo santykius. Bet sulaukė tik grasinimų. Tačiau po kiekvieno skandalo merginai buvo dovanojamos didžiulės gėlių puokštės. Kol jos kambarys  galų gale tapo panašus į  gėlių parduotuvę.

Kimberly  pasiskundė motinai, kad norėtų palikti Rafaelį, bet bijo, kadangi jis gali įsiūčio proveržyje ką nors padaryti jai.

Bet gegužės 7 dieną Kimberly vis dėlto nusprendė nutraukti santykius su pavydžiu vyru. Jai tai pasakius, jaunas vyras puolė ant kelių prašydamas to nedaryti. Ir eilinį kartą paprašė suteikti paskutinį šansą.

 

Žmogžudystės dieną pasveikino mylimosios mamą su Motinos diena

Pasimatymas buvo numatytas gegužės 10 dieną. Tą lemtingą naktį jiedu abu išėjo  iš Rafaelio namų, kur ir užfiksavo stebėjimo kameros. Kurį laiką pora pasivažinėjo ir vakare grįžo į vyro nuomojamą butą.  Vakaras praėjo puikiai – be skandalų ir ginčų.  Kimberly nuėjo į dušą, o vyras  paėmė jos telefoną ir ėmė tyrinėti mylimosios  paskyros socialiniame tinkle įrašus. Svarbiausia, jos  susirašinėjimus su vyrais, kurie buvo draudžiami. Bet mergina nesilaikė šio draudimo. Nors nieko baisaus ten ir nebuvo: „Labas, kaip laikaisi?“ ir panašiai.  Bet Rafaelio savimeilei tai buvo didžiulis smūgis.  Įsiutęs jis nubėgo į virtuvę, pasiėmė peilį, paslėpė jį  po pagalve ir pats atsigulė. Mergina tuo metu baigė vandens procedūras  ir ,grįžusi, atsigulė šalia.  Tada vyras pašoko iš lovos, ėmė į Kimberly baksnoti jos telefonu ir rėkti, kaip ji išdrįso padaryti tai, kas jai buvo griežtai uždrausta.  Mergina nespėjo ištarti nė žodžio ir Rafaelis trenkė jai kumščiu į veidą, o paskui peiliu kelis kartus į krūtinę.  Bet tai kas įvyko, jis suprato jau po to. Vyras mėgino gaivinti mylimąją, daryti jai dirbtinį kvėpavimą, bet buvo per vėlu. Žudikas net galvojo permesti merginos palaikus per balkoną ir imituoti jos savižudybę, bet po to persigalvojo.

Rafaelis paskambino tėvui ir, prisipažinęs ką padarė, tikėjosi sulaukti atjautos. Bet tėvas pasakė:

  • Sūneli, ką tu padarei. Greičiau eik į policiją ir prisipažink. Kaip tu galėjai taip pasielgti su nieko dėta mergina.

Bet žudikas  nepaklausė tėvo ir nusprendė pabėgti. Persirengė švariais drabužiais ir išėjo iš namų.

Tik vėliau paaiškės, kad tą naktį Rafaelis užmušė du žmones: savo mylimąją ir tėvą, kurio širdis neatlaikė, išgirdus šią baisią žinią.

Dar baisiau, kad žmogžudystė buvo įvykdyta per Motinos dieną.  11 val. vakaro Rafaelis lyg niekur nieko paskambino Kimberly motinai ir pasveikino su švente. Padėkojo už tai, kad užaugino ir išauklėjo tokią dukterį.

Įvyko teismas, bet Rafaelis Rodrigezas  visą laiką tylėjo ir nedavė jokių parodymų. Neatsakinėjo nei į prokuroro, nei į teisėjo  klausimus.  Dėl koronaviruso pandemijos teismo procesas vyko per vaizdo ryšį. Teisiamojo gynėjas mėgino  įrodyti, kad žmogžudystė buvo įvykdyta afekto būsenoje.  Bet ekspertai nustatė, kad žudikas  yra pakaltinamas ir neturi jokių psichikos problemų. Ir kad žmogžudystė buvo įvykdyta sąmoningai ir apgalvotai.

Nuosprendis dar nepaskelbtas, bet teisiamajam gresia iki 30 metų laisvės atėmimo bausmė.

Vytautė Jogailaitė

„Facebook“ nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą