Melissa Highsmith persikraustė arčiau savo biologinių tėvų ir dabar gyvena vos už 17 minučių nuo jų. Socialinių tinklų nuotrauka

Kokia tikimybė, kad daugiau nei prieš penkis dešimtmečius dingęs žmogus bus rastas? Matematikas atsakys, kad tai be galo maža tikimybė, ir jis bus teisus, nes tokias istorijas galima suskaičiuoti ant pirštų. Tačiau stebuklų nutinka, o pasakojimas apie Melissą Highsmith, po 51 metų vėl susijungusią su savo biologiniais tėvais, yra dar vienas to patvirtinimas, rašo „New York Post“.

 

Policijos pareigūnai svarstė tris versijas

Jeffas ir Alta Highsmithai susipažino septintojo dešimtmečio pabaigoje. Negalima sakyti, kad jie buvo beprotiškai įsimylėję vienas kitą, greičiau tai buvo abipusė simpatija ar lengvas įsimylėjimas. Pora ruošėsi išsiskirti, tačiau 1969-ųjų pradžioje paaiškėjo, kad Alta nėščia.

Jie nusprendė palikti vaiką ir susituokti. Tačiau 1969 metais lapkričio 6 d. gimusiai Melissai nepavyko išlaikyti šeimos kartu. Jauni sutuoktiniai vis dažniau ėmė ginčytis ir konfliktuoti, kol tai galiausiai privedė prie skyrybų.

Vis dėlto po to Jeffas ir Alta sugebėjo palaikyti gerus santykius. Visgi jie turėjo bendrą vaiką, kuris didžiąją laiko dalį gyveno su mama, o savaitgalį leisdavo su tėčiu.

22 metų Alta persikėlė į nuomojamą butą Fort Verte ir įsidarbino padavėja restorane. Dukrą ji palikdavo arba su sugyventiniu, arba su aukle.

1971 metų rugpjūčio 23-osios rytą Alta bandė tartis su aukle, su kuria dažniausiai ir palikdavo Melissą, tačiau ji buvo užsiėmusi, tad teko ieškotis naujos padėjėjos.

Alta laikraštyje rado skelbimą, kur kažkokia Ruth Johnson ieško būtent tokio darbo. Į skambutį atsiliepė malonaus aksominio balso moteris, kuri mielai sutiko prižiūrėti vaiką.

Kadangi iki Altos išvykimo auklė nespėjo atvykti, moterys susitarė, kad mama Melissą paliks kaimynei, kuri vaiką perduos auklei.

Iš pradžių viskas klostėsi puikiai. Kaimynė perdavė 21 mėnesio kūdikį atvykusiai Ruthai Johnson ir ramia sąžine ėmėsi savo reikalų. Tačiau tos pačios dienos vakare mama grįžusi iš darbo pamatė, kad kambario durys praviros ir ten nieko nėra…

Alta paskambino buvusiam vyrui, o paskui ir kaimynei, tačiau jiems atsakius, kad apie mergytės  buvimo vietą nieko nežino, moteris kreipėsi į policiją. Policininkai pirmiausia bandė surasti Ruth Johnson, tačiau netrukus paaiškėjo, kad tai išgalvotas vardas, o skelbime paskelbtas telefono numeris priklauso viešajai bibliotekai.

Nepadėjo ir „auklės“ fotorobotas, sudarytas iš kaimynės žodžių, nes iš jos žodžių tai buvo žilaplaukė moteris ilga suknele ir ant kaktos užsitraukusi kepuraitę, mūvėjusi baltas pirštines. Be to, ji buvo su tamsiais akiniais. Policija turėjo per mažai informacijos, kad galėtų nustatyti įtariamąją.

Policijos pareigūnai svarstė tris versijas dėl Melissos dingimo: arba tai padarė vieniša senolė, o tada mergytė gyva, arba persirengęs vyras, kuris pasirodė esąs žudikas, arba… Alta, kuri buvo pavargusi rūpesčių ir tiesiog pardavė dukrą.

Tačiau nė viena iš šių versijų nepasitvirtino. Skrajutės su Melissos nuotrauka mirgėjo visoje šalyje, o žmonės periodiškai tvirtino matę vaiką, kuris buvo labai panašus į dingusią mergytę. Deja, kiekvieną kartą paaiškėdavo, kad tai ne ji.

 

Niekada neprarado vilties rasti dukrą

Tuo tarpu bendras sielvartas suvienijo Jeffą ir Altą. 1977 metais jie vėl susituokė. Vėliau jie susilaukė trijų vaikų, kurie, suaugę, taip pat įsijungė į Melissos paieškas.

Jeffas ir Alta niekada neprarado vilties rasti dukrą. Jie visada tikėjo, kad mergaitė gyva. Ji tiesiog nežinojo tiesos apie savo biologinius tėvus.

Taigi, kai Jeffui buvo patarta įkelti savo DNR į viešą duomenų bazę, per kurią galima rasti dingusius giminaičius, jis nedvejodamas sutiko.

Neapsakomai Highsmithų nuostabai, 2022 metais lapkritį atliktas DNR palyginimas parodė, kad tam tikra Melanie Walden, artima Jeffo giminaitė, gyvena už 1500 kilometrų.

Jų bendravimas prasidėjo nuo susirašinėjimo. Tačiau iš pat pradžių Melanie netikėjo Jeffo ir Altos žodžiais. Juk ji turėjo motiną ir tėvą, nors iš jų buvo atimtos tėvystės teisės…

Vis dėlto moteris sutiko palyginti savo DNR su Altos profiliu. Kai jie taip pat sutapo, niekam nekilo abejonių – pagaliau buvo rasta Melissa Highsmith.

Paaiškėjo, kad Melissos mama apsimetusi moteris buvo Patricia „Sugar“ Lewis. 1971 metais ji gyveno Misūrio valstijoje su vyru ir dviem sūnumis.

Keista, bet niekas nenustebo, kai 1971-ųjų vasaros pabaigoje jų šeimoje atsirado dar vienas vaikas – dvejų metukų tamsiaplaukė, išsikišusiomis ausytėmis mergytė, kurią jie pavadino Melanie.

Melissos Highsmith vaikystė buvo labai sunki, nes tėvas ir motina niekada nesielgė su ja rūpestingai. Jie dažnai ją bausdavo, įžeidinėdavo, apkraudavo darbais. Tai yra, elgdavosi su ja beveik kaip su tarnu.

„Niekada nesupratau, kodėl jie man neparodė nė lašo meilės. Iš vaikystės prisimenu tik nuolatinį riksmą, skausmą nuo diržo ir ašaras, daug ašarų…“, – pasakoja Melissa.

Nenuostabu, kad vos paaugusi mergina, būdama 14 metų, bandė pabėgti iš namų. Tačiau tada paauglei nepasisekė: Melissa buvo grąžinta tėvams ir vėl tapo „Pelene“.

Po metų 15-metė Melissa įsimylėjo savo klasės draugą ir įtikino jį kartu su ja pabėgti. Šis bandymas buvo sėkmingas, nors pats pabėgimas tapo keliu, nuvedusiu merginą į tikrą pragarą.

Jauna pora pradėjo klajoti. Neturėdami išsilavinimo ir profesijų jie buvo priversti užsiimti vagystėmis ir kitais nusikaltimais. Kurį laiką Melissa netgi dirbo gatvės prostitute.

 

Pyktis ir kerštas prie nieko gero nepriveda

Pirmąjį vaiką Melissa pagimdė būdama 16 metų, o 19 metų ji tapo trijų vaikų mama. Atsižvelgiant į tai, kad ir ji, ir jaunasis vyras turėjo problemų su alkoholiu, ir be nuolatinės gyvenamosios vietos, iš jų buvo atimti vaikai. Maždaug tuo pačiu metu moteris prarado galimybę vėl pastoti.

Po skyrybų su pirmuoju vyru ji įsidarbino bare, kur sutiko antrąjį vyrą, kuris, deja, pasirodė ne ką geresnis. Tais retais laikotarpiais, kai nebūdavo kalėjime, jis dažnai keldavo ranką prieš moterį ir smurtavo. Tačiau jie kartu pragyveno 16 metų.

Būdama 36 metų Melissa ištekėjo trečią kartą. Anot jos, tai buvo „gera santuoka“, tačiau tik iki to momento, kai sutuoktinis nebuvo priklausomas nuo draudžiamų medžiagų. Jie išsiskyrė po 10 metų.

„ Atsikvošėti sugebėjau tik penktojo dešimtmečio pabaigoje. Manau, kad religija man padėjo tai padaryti. Pradėjau eiti į bažnyčią, o po pamaldų tvarkytis. Tai man padėjo atrasti save“, – sako Melissa.

Ten, bažnyčioje, ji sutiko savo ketvirtąjį vyrą Johną Browną. Jie susituokė 2022 metų balandį. Beje, kai ji sužinojo apie savo biologinius tėvus, 2023 metais jie vėl surengė vedybų ceremoniją. Šį kartą prie altoriaus vedė jos tėvas Jeffas.

Netrukus laiminga nuotaka Patricios Lewis jai suteiktą vardą Melanie Walden pakeitė į Melissą Highsmith. Be to, moteris persikraustė arčiau savo šeimos ir dabar gyvena vos už 17 minučių nuo jų.

„ Bendraujame kone kasdien. Norime atsigriebti už prarastą laiką… Buvo malonu žinoti, kad turiu brolį ir dvi seseris – jie nuostabūs žmonės, – dalijosi įspūdžiais Melissa.

Tiesa, Patriciai Lewis, kuriai netrukus po Melissos pabėgimo buvo atimtos tėvystės teisės, nebuvo skirta jokias bausmė. Mat už tokius nusikaltimus valstijose taikomas 30 metų senaties terminas.

„ Vis dar pykstu, bet nenoriu savo pykčio nukreipti į Patricią. Man labiau patinka būti su šeima. Iš savo patirties pasakysiu, kad pyktis ir kerštas prie nieko gero nepriveda. Kai kuriuos dalykus reikia paleisti ir judėti pirmyn, – sakė Melissa.

Dabar Patricia, kažkada pagrobusi Melissą,  gyvena Misūryje viena. Jos vyras mirė, o jos pačios vaikai jau seniai nustojo su ja bendrauti. Iki šiol visiems lieka paslaptis, kodėl ji tai padarė? Kai žurnalistai pabandė paklausti moterį, ji atsisakė, sakydama:

– Nesuprantu, apie ką jūs kalbate…

 

Melissa su savo tėvais

 

„YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą