2017 metais spalio mėnesį Adele Barbaro, kuri dabar yra laiminga dviejų vaikų motina, nufotografavo asmenukę su užrašu „Nustokite klausti sutuoktinių, kada turės vaikų“ ir paskelbė nuotrauką „Facebook‘e“.  Moteris taip pasielgė norėdama atgrasyti kitus nuo tokio asmeninio klausimo vedusioms poroms. Adele paskelbė nuoširdų įrašą, kuriame pasakoja apie savo pačios nevaisingumo patirtį.

 

Teko išgyventi pakilimus ir nuosmukius bei stiprių emocijų periodus

Adele prisiminė, kaip sugalvodavo įvairių pasiteisinimų, kai jo klausė: „Kada turėsite vaikų?“ Norėdama nuslėpti, kas iš tikrųjų buvo, ji per prievartą šypsodamasi atsakydavo: „Mums tiesiog patinka džiaugtis vienas kitu, kol esame neseniai susituokę“, „Mes norime keliauti“ arba „Šiuo metu daugiau galvojo apie savo karjerą“.

„Man buvo pasakyta, kad nebūsiu amžinai jauna  ir kad mano motinystės laikrodis negailestingai tiksi. Ir patikėkite, aš puikiai tai žinojau ir supratau. Man tikrai nereikėjo to girdėti iš kitų “, –  parašė Adele savo tinklaraštyje  „The Real Mumma “(„Tikra mama“).

Nedaug iš tų nerimaujančių nepažįstamų žmonių, draugų ar artimųjų žinojo, kad šis, atrodytų, nekaltas klausimas  Adelei yra labai skausmingas, nes ji kovojo su nevaisingumu.

„Jaunystėje man buvo endometriozė, atlikta daugybė operacijų, o aš nežinojau, kad mano gimta rimtai pažeista. Surandėjęs audinys buvo netinkamas apvaisinimui“, – sakė Adele savo interviu leidiniui „9Honey“.

„Reikalas tas, kad bandymas pastoti, kai esi nevaisinga – itin sunkus procesas. Tenka išgyventi pakilimus ir nuosmukius bei stiprių, kartais tiesiog nepakeliamų emocijų periodus. Laukiama, nerimaujama dėl tinkamo tam reikalui laiko, vėl laukiama ir vėl neigiamas rezultatas. Tai yra labai ilgas kelias“, – dalijosi savo karčiais išgyvenimais Adele.

Adele su vyru Paulu aptarė įvaikinimo galimybę, tačiau, galų gale po metų bandymo, dar vienos operacijos ir daugybės vaistų, ji  ryžosi pamėginti pastoti padedant dirbtiniam apvaisinimui.

Moteris apibūdino dirbtinio apvaisinimo kelią kaip „ilgą, agresyvų, brangų ir emociniai skausmingą procesą“.

 

Moteris pradėjo atsisakyti kvietimų į  savo draugų vaikų gimtadienius

„Kai tau  atsirandą sunkumų  su apvaisinimu, atrodo, kad visos moterys aplink sėkmingai pastoja“, – tvirtino moteris. Visa tai padarė Adelę „trapią kaip asmenybę“. Ji nugrimzdo į depresiją, neviltį ir kartėlį. Negalėdama pastoti, moteris pradėjo atsisakyti kvietimų į  savo draugų vaikų gimtadienius ir kai kurias veiklas, norėdama išvengti susitikimų su laimingomis motinomis.

Laimei, po pirmojo  dirbtinio apvaisinimo ciklo Adele pastojo! „Mes buvome vieni iš laimingųjų, – rašo ji. – Tačiau daug porų  tai mėgina padaryti metų metus. O kai kuriems gali niekada nepasisekti, ir mano širdis atsigręžia į juos“.

Tačiau  gimus pirmagimiui Harvey, Adele‘s ir jos vyro draugai, kolegos ir kiti pažįstami nepaliko  sutuoktinių ramybėje ir vėl ėmė jų klausinėti: „Kada turėsite antrą vaiką?“

„Ir dabar, kai turiu du nuostabius vaikus ir jaučiu, kad mūsų šeima yra pilnavertė, vis tiek kyla klausimas …, – parašė Adele savo tinklaraštyje. – Klausimas: kada turėsite vaikų? – patikėkite, labai liūdina sutuoktinius, kurie negali susilaukti kūdikio arba ir tuos, kurie tiesiog nenori turėti vaikų“.

Moters manymu, tai taip pat žalinga ir tiems, kurie negali sau leisti turėti kitą vaiką arba neteko vaiko.

Todėl Adele nusprendė žmonėms patarti nustoti uždavinėti tokius klausimus ir būti jautriais kitų nesėkmėms, susidūrus su jaunavedžiais ar sutuoktiniais, kurie jau seniai gyvena kartu, bet neturi vaikų.

 

parengta pagal therealmumma.com

Nuotr. Instagram

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą