71-erių Fanny Ardant yra viena gražiausių prancūzų kino aktorių. Pamačius filmą, kuriame ji atlieka bet kurį vaidmenį, neįmanoma pamiršti jos prabangių dervos garbanų, tamsių, degančių akių ir žavios šypsenos.

 

Artima pažintis su mėlynojo kraujo aristokratais paliko stiprų įspūdį

Aktorė gimė 1949 metų pavasarį nedideliame Prancūzijos Somiuro miestelyje, esančiame Luaros pakrantėje, karininko šeimoje. Šeimos galva buvo Monako Kunigaikštystės armijos vadas. Be Fanny, šeimoje buvo dar keturi vaikai, bet ji buvo jauniausias vaikas. Mergaitė gyveno Monake iki 17 metų, iš arti stebėdama monarchų gyvenimą. Artima pažintis su mėlynojo kraujo aristokratais paliko stiprų įspūdį  ir padarė didelę įtaką būsimos kino žvaigždės pasaulėžiūrai ir išvaizdai. Rafinuotas aristokratiškumas jaučiamas ir jos laikysenoje. Bet viską pasako moters išdidi galvos padėtis.

Monake Fanny baigė mergaičių katalikišką licėjų. Tada ji įgijo politikos mokslų diplomą Aix-Marseille universitete Provanse. Mergina netapo politologe, tačiau prieš tapdama aktore ji turėjo užsidirbti pragyvenimui iš kitų profesijų. Būsimoji žvaigždė dirbo tarnaite, padavėja, archyve ir teisininke. Pirmasis pasirodymas teatro scenoje įvyko 1974 metais.

Fanny Ardant ekrane žiūrovai pirmą kartą pamatė 1979 metais Alaino Jessua filme „Šunys“ .

Pirmasis reikšmingas aktorės darbas didžiajame kine buvo François‘o Truffauto filme „Kaimynas“, sukurtas 1981 metais. Fanny filmavimo partneris buvo charizmatiškasis Gerardas Depardieu. Gerardas ir Fanny nuostabiai suvaidino šviesią, svaiginančią aistrą, kurią visi svajoja patirti savo gyvenime. Matildos Beauchard vaidmuo padarė Fanny filmo žvaigžde. Ardant buvo nominuota „César“ nacionaliniame kino apdovanojime geriausios aktorės kategorijoje. Filmavimo metu tarp jaunos aktorės ir režisieriaus  Françoiso Truffauto prasidėjo romantiški santykiai. Galbūt ši aplinkybė turėjo įtakos šio filmo tikroviškumui, natūralumui ir jausmingumui.

1983 metais pora susilaukė dukters Josephine. Ardant ir Truffautas kartu gyveno iki 1984 metų rudens, kai režisierius paliko šį pasaulį. Būtent jį, Françoisą Truffautą, aktorė laiko pagrindiniu savo gyvenimo vyru.

Ryškus gėjų naktinio klubo savininkės vaidmuo komedijoje „Vakaro apranga“, sukurtas 1996 metais, Prancūzijos dailės akademija suteikė aktorei „César“ apdovanojimą už geriausią aktorės vaidmenį.

Vedybos nėra jos gyvenimo istorija

Vienas ryškiausių Fanny Ardant darbų kine yra genialios XX amžiaus operos dainininkės Marios Callas vaidmuo filme „Callas Forever“. Filmą režisavo Franco Diferellis 2002 metais. Filmas paremtas išgalvota istorija apie pasaulinio garso operos dainininkę, netekusią balso.

Už vaidmenį detektyviniame filme „8 moterys“, kurį režisavo François Ozon, Fanny Ardant gavo garbės apdovanojimą iš Berlyno kino festivalio „Sidabrinė meška“.  Aktorė suvaidino namo savininko Marselio seserį, puošnią Pierrette, gražuolę su lesbietiškais polinkiais. Filmo siužetas išlaiko subtilią nusikalstamą intrigą iki filmo pabaigos.

Talentingos prancūzų aktorės filmografijoje yra daugiau nei 60 filmų, iš kurių daugelis vertinami visame pasaulyje.

Fanny taip pat žinoma ir dėl savo režisūrinio darbo. Pirmasis jos režisuotas filmas „Pelenai ir kraujas“, buvo nufilmuotas Transilvanijoje. Tai buvo ekrano versija iš Islamo Kadare‘o, rašytojo iš Albanijos, gyvenimo. Režisierės debiutas praplėtė kūrybinės veiklos ribas, įnešė naujų pojūčių ir filmo kūrimo procese.

Žurnalistų klausiama apie savo asmeninį gyvenimą, Fanny Ardant visada atsako trumpai: „Vedybos nėra mano gyvenimo istorija“. Aktorė niekada nebuvo sukūrusi šeimos, bet pagimdė ir užaugino tris dukras: vyriausiąją Lumirą, kurios susilaukė nuo aktoriaus Dominique Leverd‘o, Josephine  nuo  režisieriaus Francoiso Truffauto ir jauniausią dukterį Balandine, kurios biologinis  tėvas  – prodiuseris Fabio Conversi. Merginos turi skirtingus tėvus, bet visos trys Fanny dukterys  yra aistringos meilės vaisiai.

Dabar 71-erių aktorė vis dar atrodo įspūdingai, išlieka paklausi kino pramonėje ir turi daug gerbėjų. 2019 metais buvo išleistas filmas „Belle Epoque“, kuriame Fanny vaidino lovos scenose. Siužetas grindžiamas pagyvenusios poros santykių krize, kurią sutuoktiniai bando įveikti, mėgindami pasinerti ir prisiminti jaunystės laikus. Fanny Ardant filmo partneriai yra Danielis Otoy ir Guillaume’as Canet.

Fanny Ardant herojės yra impulsyvios, aistringos moterys, kurios stengiasi paimti viską iš gyvenimo ir yra pasirengusios daug ką padaryti meilės labui.

Parengta pagal užsienio spaudą

Nuotr.Facebook.com/Fanny-Ardant/photos/

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą