Šiuo atžvilgiu, žinoma, pirmiausia svarbu išsiugdyti savyje šį seksualinį subtilumą – ypatingą būseną, kurią trumpai galima apibūdinti taip: „Aš noriu mylėti“. Archyvo nuotrauka

Psichologė Andrea Bonaire siūlo kiekvienai porai aptarti šiuos dalykus prieš susituokiant. Anot psichologės, rašytojos, „The Washington Post Express“ apžvalgininkės, sutikusi daug žmonių, kurie yra nepatenkinti savo santuoka.

 

Anot jos, kai kuriais atvejais krizės sukeldavo daugybę problemų: artimųjų netektis, sunkumai auginant vaikus, netikėtos ligos ar finansinės nesėkmės. Vis dėlto sunkumai iš pradžių pasireiškė kasdieniais konfliktais dėl poros nesuderinamumo.

Taigi, jei planuojate susieti gyvenimą su kitu žmogumi ar net tiesiog pradėti gyventi kartu, turite išspręsti toliau pateiktas kontroversiškas problemas. Nė viena iš jų neturėtų būti laikoma priežastimi išsiskirti, nes meilė yra pagrindinė motyvacija kurti šeimą. Bet turite iš anksto pastebėti problemas, norint išsaugoti savo santykius.

  1. Kokie skirtumai jums patinka dabar, kurie gali jus erzinti po penkerių metų?

Romantiškos meilės ironija ta, kad iš pradžių partnerį gali patraukti priešingi jam jūsų bruožai. Pavyzdžiui,  jūsų spontaniškumas jaudina, nes jis yra įpratęs gyventi pagal planą. Jūsų polinkis ilsėtis, kai šiek tiek negaluojate jam taip pat patinka, nes net sergant gripu jis verčia save dirbti.

Kiti įpročiai, susiję su bioritmais, karjera ar pomėgiais, traukia savo egzotika ir naujumu. Bet galų gale savieji gali nugalėti. Ir tada tai, kas anksčiau žavėjo, ims erzinti.

  1. Kaip kolektyviai ir individualiai kovojate su stresu?

Ką daro jūsų partneris, įstrigęs automobilių spūstyse? Kaip elgiatės, jei nepakankamai išsimiegate? O jei jo tėvams staiga iškiltų sveikatos problemų?

Žinoma, santykių pradžioje jūs abu stengiatės būti pavyzdingi. Tačiau sunku suprasti, kaip kiekvienas iš jūsų reaguoja į spaudimą. O per bendro gyvenimo metus to bus daug.

Dar svarbiau suprasti, kaip jūs abu reaguojate į stresą. Atsitraukiate ir izoliuojatės, ar susidorojate su tuo kaip komanda?

  1. Ką jūsų partneris galvoja apie narkotikus, alkoholį ir azartinių lošimus?

Žinoma, priklausomybė nuo narkotikų ir azartinių lošimų gali atsirasti staiga. Nors dažnai galima numatyti galimą priklausomybę, bet tiesiog bijote arba nenorite to pastebėti. Arba, kol esate jauni, nesibaigiantys vakarėliai atrodo norma. Kai susilauksite vaikų, santuoka su nepataisomu vakarėlio lankytoju nebeatrodys tokia gera idėja.

Pažvelkite į savo partnerį dabar. Kuo anksčiau pastebėsite galimas problemas, tuo didesnė tikimybė, kad jos bus sėkmingai išspręstos.

  1. Kaip sutariate kasdienybėje?

Įsivaizduokite, kad šalia jūsų ne mylimasis, o tiesiog kambariokas. Kaip gerai sutariate? Ar atitinka jūsų abiejų miego režimo pasirinkimas? Kaip elgiatės su valymu, maisto gaminimu, namų tvarkymu, augintiniais ir svečiais? Kas veda pinigų apskaitą, o kas iškviečia santechniką, jei tualeto klozetas sugenda? Tai proziški, bet labai svarbūs klausimai.

  1. Ką manote apie vaikus?

Aišku, kad prieš einant į santuokos rūmus reikia pasidomėti, abu norite vaikų ar ne. Todėl svarbu iš anksto aptarti detales.

Tarkime, kiekvienas iš jūsų miglotai įsivaizduojate save dviejų vaikų tėvu. Bet ką daryti, jei kitas  nori turėti tik vieną vaiką? Ką daryti, jei kuris nors iš jūsų yra nevaisingas? Ar ir toliau bandysite pastoti, ar įsivaikinsite vaiką iš vaikų globos namų? Reikia į tuos klausimus įsigilinti ir išstudijuoti iš esmės visus niuansus.

  1. Kiek ir kaip dažnai aptariate santykius su kitais?

Romantiškų santykių pradžioje normalu dalintis patirtimi su draugais ir artimaisiais. Santuoka viską keičia. Todėl svarbu suprasti, ar tai bus laikoma išdavyste, jei žmona pasakos draugui apie seksualines problemas. Arba jei vyras klausia mamos patarimo.

Teisingų atsakymų į šiuos klausimus nėra. Bet kuo daugiau atitiks jūsų, tuo lengviau jums abiem bus.

  1. Kaip reaguojate į konfliktą?

Ar žinote, kaip valdyti poros konfliktus? Galbūt kuris nors iš jūsų visada pirmiausia atsiprašo? Gal kitas nuolat ginčijasi? O gal vienam reikia rėkti ir keiktis, o antram tiesiog tylėti ir atvėsti? Pagalvokite, kaip galite pagerinti šią situaciją. Sveiki santykiai apima sąžiningą ir pagarbų bendravimą, be apgaulės, pasyvaus agresyvumo, asmeninių puolimų ir smurto.

  1. Kaip jaučiatės su vienas kito artimaisiais?

Nereikia žavėtis išrinktojo šeima. Bet jūs turite įsitikinti, kad jo šeima yra patenkinta jūsų santykiais. Taip pat verta suprasti, ką daryti, jei partneris negali pakęsti savo tėvų, bet jums jie patinka. Arba jei jis nori praleisti atostogas su artimaisiais, o jūs ne. Kokį vaidmenį jie atliks auginant jūsų būsimus vaikus? Ką daryti, jei jiems reikia pagalbos ar pinigų? O gal priešingai – pradės jums duoti pinigų?

Dažnai jau ruošiantis vestuvėms iškyla pirmieji šeimos kivirčai. Todėl pasinaudokite galimybe išspręsti konfliktą taikiai ir tuo pačiu įgysite teigiamos patirties.

  1. Ar tikitės, kad kažkas pasikeis?

Taip dažnai iš tų, kurių santuokos griūna, girdėjau: „Ji visada buvo savanaudė, bet maniau, kad viskas pasikeis, kai atsiras vaikai“ arba „Jis niekada nebuvo atsakingas žmogus su pinigais. Bet maniau, kad vieną dieną turėsime namą ir jis ims elgtis atsakingai“.

Ar manote, kad partneris stebuklingai taps kitu žmogumi po to, kai susituoksite, atsiradus vaikams, augintiniams, paskoloms, rimtam darbui ar tiesiog laikui bėgant? Pagalvok dar kartą.

Galbūt taip ir bus, bet noras turėtų kilti iš jo, o ne iš jūsų. Jei vis tiek nuspręsite susituokti, priimkite išrinktąjį tokį, koks jis yra.

  1. Kaip vertinate pinigus?

Kuo labiau skirsis jūsų finansinės nuostatos, tuo labiau įtempti bus santykiai. Čia taip pat svarbu, kokio dydžio butą kiekvienas iš jūsų nori įsigyti, kiek planuojate sutaupyti, kiek esate pasirengę paskolinti draugams ar artimiesiems, duoti arbatpinigių kurjeriui.

Kuo nuoširdžiau aptarsite šiuos klausimus, tuo tvirtesnis bus jūsų sąjungos pagrindas.

  1. Kiek jums abiem reikia laisvo laiko?

Kiekvienas turi skirtingą vienatvės ir buvimo su draugais poreikį. Jei poroje yra supratimas ir pagarba, tuomet šiuos skirtumus galima nesunkiai įveikti. Bet jei vieną vakarą pabūna su draugais, kitą liūdna namuose, ir abu neaptaria situacijos, susikaups per daug nuoskaudų.

  1. Ką manote apie darbą?

Atleidimas iš darbo, karjeros pasikeitimas ar kitos su darbu susijusios problemos turi įtakos šeimai. Taigi, tai taip pat verta atsakyti į šiuos klausimus iš anksto. Ar poroje yra žmogus, kurio darbas reikšmingesnis: atlyginimo, prestižo, užimtumo ar tiesiog prisirišimo prie jo prasme? Kas atsitiks, jei jis jį praras? Ar manote, kad vienas iš jūsų uždirbs pinigus, o kitas sėdės su vaikais? Kas atsitiks, jei vienas iš jūsų bus paaukštintas, nuspręs tęsti mokslus ar pakeisti karjerą?

Žinoma, jūs negalite visko numatyti iš anksto. Tačiau kuo labiau sutaps jūsų planai ir idėjos, tuo lengviau bus susidoroti su sunkumais ateityje.

  1. Koks intymumo lygis su kitais jums priimtinas?

Flirto stilius, emocinis artumas su kolegomis, santykiai su draugais – žmonės skiriasi visais šiais parametrais. Žinoma, kukli moteris be vyrų draugų gali būti laiminga šalia „Don Žuano“, flirtuojančio su kiekviena padavėja. Bet tik tuo atveju, jei abu priims vienas kito elgesį.

Pagalvokite, ar jums tinka, jei partneris siunčia kolegei jaustukus, kol esate kartu lovoje? Ar jums nepakenktų, jei jis susitiktų su buvusiąja jūsų neįspėjęs?

Kiekviena pora turi nustatyti ribas. Jei apsimesite, kad viskas tvarkoje, tai tik sustiprinsite išdavystės jausmą.

  1. Koks jūsų požiūris į religiją?

Gali atrodyti, kad religija neturi didelės įtakos kasdieniam gyvenimui. Tačiau svarbūs ir niuansai. Kaip švęsite šventes? Ar ketinate su vaikais aplankyti šventoves ar šventas vietas? Kas atsitiks, jei vienas iš jūsų taps daugiau ar mažiau religingas?..

  1. Kur planuojate gyventi?

Dauguma žmonių turi idėją, kur nori įsikurti. Galbūt dabartiniame mieste, galbūt vaikystės mieste ar ten, kur gyvena tėvai. Ir nieko blogo, jei vienas prisitaiko prie kito. Tačiau kai vienas turi aiškų supratimą apie gyvenamąją vietą, o antrasis nenori priimti galutinio sprendimo ar net persigalvoja, nieko gero iš tokios sąjungos nebus.

  1. Ką manote apie fizinį patrauklumą?

Yra daug porų, kurioms sunkiai sekėsi išvaizdos pokyčiai. Tai apima viską: higieną, svorį, sumanumą, drabužius, šukuoseną, su amžiumi susijusias deformacijas.

Idealiu atveju prieš vedybas jau matėte vienas kitą nepatraukliausiu būdu. Bet ką daryti, jei po to jūsų ar sutuoktinio išvaizda labai pasikeis? Kaip reikėtų kalbėti apie šiuos pokyčius? O kiek stiliaus pokyčiai turėtų priklausyti nuo kito nuomonės? taigi, šiuos ir panašius klausimus reikia išsiaiškinti iš anksto, tada po to bus mažiau priekaištų

  1. Ar esate patenkinti viskuo sekse?

Kai kurios poros užmezga intymius santykius tik po vestuvių. Tačiau net ir šiuo atveju svarbu suprasti, kokį vaidmenį seksas vaidins bendrame gyvenime.

Daugumos seksualiniai modeliai įsitvirtina anksčiau. Taigi yra daug klausimų, į kuriuos reikia atsakyti. Pavyzdžiui, kas atsitiks, jei aistra atslūgs? Ką jūs abu manote apie pornografiją? Ar jūsų seksualinis apetitas skiriasi? Kas dažniausiai inicijuoja seksą ir ar jis jums patinka? Ar vienas partneris naudoja intymumą kaip galios formą?

Dažnai seksas santykių pradžioje būna toks geras, kad užmaskuoja kitas problemas. Bet jei jis pats tampa problema, be galo svarbu apie tai kalbėti.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą