Yra tam tikrų santykių, kuriuose visi yra malonūs vienas kitam, bando kažką daryti ir kažką sukurti. Juose moteris priima vyrą, myli, bet nekalba apie savo troškimus. Archyvo nuotrauka

Ką reiškia vyrams „kurti santykius“? Kokie būna jų motyvai? Visų pirma, jis nori būti realizuotas kaip vyras. Vyras nori būti reikalingas, bet tuo pačiu jis nori būti laisvas ir išlikti toks, koks yra. Jis nenori būti perdarytas. Bet kas trukdo jam suvokti save kaip vyrą? Kokias klaidas jis daro santykių pradžioje?- rašo psychologytoday.com.

 

Septintas motyvas: vesti bet kurią

Vyro kelyje staiga atsiranda mergina, kuri tiesiog nori įsimylėti. Taigi, mergina laukia meilės, ji pasiruošusi mylėti bet ką. Ji galvoja: „Man jau 30 metų, visos mano draugės turi šeimas ir stumdo vaikiškus vežimėlius, o aš čia viena, kaip kvailė, kabinuosi, niekam nereikalinga“. Ir pasinaudoja pirma pasitaikiusia proga. O sutiktas vyras jai nieko ypatingo nejaučia. Bet jei kortos taip sukrito, kodėl gi ne? Ir nieko nereikia daryti, nereikia stengtis. Mergina tiesiog galvoja, kad reikėtų ištekėti, o vyras iš prigimties yra tinginys ir jos spaudžiamas sutinka. Taigi, santykiai gali prasidėti ir ji netgi ištekės už jo. Ir tada, kai bus santuoka ir vaikai, po 7-10 metų vieną gražią dieną moteris sutiks tą, vienintelį ir iš tikrųjų karštai pamils. Tada šie trapūs santykiai žlugs.

Ir tada jie man rašo laiškus: „Ką man daryti? Sutikau tikrąją meilę! Aš nežinojau, kad tai iš tikrųjų atsitiks“. Tuo pačiu moteris nesupranta, kaip elgtis su vaikais, su šeima.

Vakar ji manė, kad turi tikrą šeimą, tačiau paaiškėjo, kad tai buvo saviapgaulė. Ir tai atsitinka labai dažnai. Ir viskas todėl, kad šie pradiniai santykiai nepraėjo būtinų etapų.

Vyras turi ilgai siekti moters, už ją kovoti, o ne atvirkščiai. Jis turi augti, kad jį pasiektų nugalėdamas varžovus.

Aštuntas motyvas: gražaus Alfa sindromas

Pasitaiko, kad vyras dėl savo kompleksų atsiduria santykiuose su dviem moterimis iš karto. Ir jam patinka, kad jos abi  dėl jo „džiūsta“.

Jis sukuria tokias sąlygas, kad moterys pradeda tarpusavyje varžytis ir kovoti už jį. Jis galvoja: „Turiu būti labai vertingas, jei jos dėl manęs pešasi“. Vyras įsitraukia į tokius santykius, nes turi didžiulį nepilnavertiškumo kompleksą ir nepasitikėjimą savimi. Jis išvis nieko negali moteriai duoti.

Tiesą sakant, tai yra gudrybė pačiam nieko nedaryti. Vyras negali prisiimti atsakomybės nei už vieną, nei už kitą. Apskritai nieko negali duoti abiem.

Jis tiesiog glosto savo ego. Juk kai moterys kovoja dėl vyro, jis yra dievas. Moteris įsitraukia į tokius santykius, nes tikisi, kad jis dar nepasirinko. Ir ji mano, kad norint laimėti, reikia sustiprinti savo meilę.

Tačiau vyras niekada nesirenka, jis iš karto supranta, ar  tai ta moteris, ar ne. O moteris galvoja, kad jis pasirinks ją ir viskas bus gerai.

Vyras niekada nenutrauks tokių santykių savo iniciatyva. Jis blaškysis tarp moterų ir nenorės prisiimti atsakomybės. Dėl to kenčia žmonos nervai, nes bijo pralaimėti, o meilužė sugalvoja gudrybių, kaip jį laimėti. Tokiuose santykiuose bet kuriuo atveju kažkas liks nepatenkintas. Jei vyras išsirinks žmoną, meilužė pakels skandalą, o žmona atkeršys. Jei jis eis pas meilužę, tada žmona jaus neapykantą, o meilužė atkeršys, kad taip iš jos tyčiojosi.

Tokiuose santykiuose vyras turi laimės iliuziją, tačiau moterys bus labai nelaimingos.

Devintas motyvas: jis nėra kaip visi kiti

Tai labai žiaurus santykių tipas: vyras sutinka moterį, kuriai asmeniniame gyvenime labai nepasisekė. Ji turėjo daug nesėkmių, todėl susirinko didžiulė krūva kompleksų.

Ir tokia moteris staiga laiko vyrą geriausiu, išaukština jį, teigdama, kad tokio vyro niekada neturėjo. Vyrą galima įtraukti į šiuos santykius, kuriuose moteris jį pagirs ir sakys: „Tu esi geriausias. Visi vyrai yra ožiai, o tu nesi kaip visi kiti“.

Nepilnavertiškumo kompleksų turintis vyras gali užsiliūliuoti. Tačiau tokie pareiškimai – aiškus moters nepagarbos vyrams ženklas. Ji verčia visus vyrus į vieną kategoriją.

Jei ji turi neigiamą požiūrį į kitus vyrus, ji yra tiesiog nelaiminga. Ir nieko kito nesitikėkite. Jei visi vyrai ją gyvenime tik įžeidinėjo, nereikėtų galvoti, kad kažkas atsiras ir padarys ją laimingą.

Moteris gali padaryti tik save laiminga. Kai tik vyras padarys ką nors ne taip, jos iliuzijos išsisklaidys ir ji padarys išvadą, kad jis irgi toks pats kaip ir visi. Kažkuriame trumpalaikiame etape vyrui šie santykiai gali net patikti, bet po to jam juose bus labai sunku.

Tiesa, vyras gali manyti, kad gali pakeisti šios moters požiūrį į vyrus ir padaryti ją laimingą, bet nepavyks. Vyras gali padaryti laimingą moterį dar laimingesne, bet negali padaryti nelaimingos moters laiminga.

Dešimtas motyvas: Kinijos sienos sindromas

Kas yra kinų siena? Tai kažkas paslaptingo, kažkas didelio, esminio ir tuo pačiu visiškai nenaudingo, nes Kinijos siena neturi jokios funkcijos.

Kaip tai pasireiškia šeimos psichologijoje? Dažnai vyras sutinka neprieinamą moterį ir nori ją užkariauti, kad būtų realizuotas. Jam tai normalu. Jis pradeda rodyti jai dėmesį, rūpintis ja.

Tuo pačiu metu jis jos nemyli, bet jam reikia bet kokia kaina ją užkariauti. Taip dažnai nutinka paaugliams, kurie tik pradeda savo meilės epopėjas. Tačiau taip nutinka ir suaugusiems, patyrusiems moterų užkariautojams, kurie įpratę lengvai laimėti.

Bet čia susiduria su moterimi, kuri lengvai nepasiduoda. Ir toks užkariautojas gali metų metus ją vilioti. Tiesą sakant, reikia užkariauti merginą, kuri susidomėjo vyru, o ne tą, kuri visiškai nerodo jokio susidomėjimo. Tačiau vyras, nepaisant to, pradeda ieškoti būtent pastarosios. Kaip sakoma, už kalnus geriau tik tie kalnai, kurių dar nebuvai aplankęs. Kas čia negerai?

Kai žmogus pasiekia tai, ko nori, jis iš karto praranda susidomėjimą. O jei to nepadarysite, iššvaistysite savo laiką ir energiją. Vyras gali būti atkaklus, negailėti jėgų ir energijos, bet rezultato nepasieks.

Ir kažkur yra mergina ar moteris, kuri galėtų pradžiuginti, bet jis gaišta laiką kitai. Tai tokia akinanti aistra, kuri prie nieko gero nepriveda.

Vienuoliktas motyvas: laukiančiųjų sąrašas

Kas yra laukiančiųjų sąrašas? Tai geležinkelio terminas, vartojamas kai kuriose šalyse. Žmogus nori kur nors nuvykti, ateina nusipirkti bilietų, bet jų nėra, tada įrašo į laukiančiųjų sąrašą.

Ką tai turi bendro su psichologija? Vyras mato, kad moteris jam neabejinga, kad ji jo nori. Tačiau jis moteriai nieko nejaučia. Tokiuose santykiuose nėra vyriškų įsipareigojimų.

Tačiau moteris sako: „Mano meilės mums dviem užteks“. Moteris galvoja, kad myli vyrą, vadinasi, vyras ją  taip pat pamils. „Kai supras, kaip su manimi gera, jis mane  ir pamils, nes aš tokia nuostabi“, – galvoja ji.

Ir moteris pradeda dėti papildomas pastangas, tikėdamasi, kad vyras galiausiai į jas atsakys. Bet jis neatsakys ir neįsimylės, nes vyrai, skirtingai nei moterys, paprastai įsimyli ne pamažu.  Jei jis įsimylėjo ne iš karto, nemylės ir nenorės po kelerių metų. Moteris galvoja, kad išspaus, bet ne. Moterims tai skaudžiausias scenarijus. Ji nebus tuo patenkinta.

Dvyliktas motyvas: partizanų sindromas

Tai nepaaiškinami požiūriai ir lūkesčiai. Yra tam tikrų santykių, kuriuose visi yra malonūs vienas kitam, bando kažką daryti ir kažką sukurti. Juose moteris priima vyrą, myli, bet nekalba apie savo troškimus.

Tai jam iš pradžių net patinka, nes ji nieko neprašo, nieko panašaus nesako, nieko nereikalauja. Ji tiesiog jam duoda. Moteris kažką daro dėl jo, jam tarnauja ir tiki, kad vyras turi tarnauti, tarnauti ir tarnauti – nemokamai ir nesavanaudiškai.

Ir ji galvoja, jei ji kažko nori, tada jis tikrai jai tai duos – ne veltui ji taip stengiasi dėl jo. Jai atrodo, kad vyras tikrai atspės, ko ji nori. Bet ji nuolat tyli kaip partizanė.

Ir tuo pačiu ją nuolat erzina, kad vyras neišpildo jos svajonių. O vyras galvoja, kad jeigu ji visa tai daro dėl jo, vadinasi, tai jai patinka. Tikriausiai ji turi stiprų motinišką instinktą. Ir vyras leidžia jai taip su juo elgtis.

O ji ir toliau tikisi, kad jis atspės. Ji dar labiau jam tarnauja, mano, kad meilę reikia stiprinti. Tačiau galiausiai ją užpildo tyli, balta neapykanta, nes jis negali įgyvendinti jos troškimų.

Ir visa tai galiausiai priveda prie nervinio protrūkio, beprotiškų veiksmų. Vyras nuoširdžiai suglumsta: kas atsitiko? O moteris jau serga ir jaučiasi labai nelaiminga, nes nuoširdžiai tikėjo, kad vyras pats viską atspės.

Tačiau pats vyras niekada nieko neatspės. Moteris turėtų kalbėti apie savo norus, apie tai, ko ji nori ir ko nenori. Jei moteris neturi šio įgūdžio, geriau ją palikti, nes ji negali būti laiminga.

Jei vyras iki santuokos iš karto nesužinojo apie visus moters norus ir pageidavimus, vėliau apie juos sužinoti negalės. Padorus vyras turėtų kuo greičiau palikti tokius santykius, kol moteris visiškai prie jo neprisiriš. Prieš užmegzdamas santykius su moterimi, vyras turi sužinoti apie ją viską.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą