"Rekomenduojame atkreipti dėmesį į vyro turimo automobilio dydį - jis dažnai yra atvirkščiai proporcingas varpos dydžiui“, - sakė vienas tyrėjų. Archyvo nuotrauka

Jei merginos neišvengia ovuliacijos, priešmenstruacinio sindromo (PMS), bet, anot mokslininkų,  vyrai taip pat susiduria su… probleminėmis dienomis. Mes pateikiame jums užsienio mokslininkų atliktus tyrimus apie vyriškus hormonus, kad būtų lengviau suprasti  ir pažinti savo organizmo pokyčius. Taigi, ką atsako į užduotus klausimus mokslininkai.

 

  1. Kiek vyras turi probleminių dienų per mėnesį?

Tiksliau sakant, vyro organizme vienu metu vyksta keli cikliniai procesai. „Sperma visiškai subręsta per 72–74 dienas“, – aiškina prancūzų andrologas Sylvienas Memunas. – Todėl spermogramą reprodukcijos centruose rekomenduojama atlikti kas tris mėnesius“.

Amerikiečių mokslininkai dar praėjusio šimtmečio šeštajame dešimtmetyje iškėlė hipotezę, kad vyrai taip pat turi mėnesinį ciklą. Pavyzdžiui, farmacijos koncernas „Bayer“ atliko tyrimą, kuris parodė, kad vyrams kritinės dienos būna reguliariai. Priežastis yra hormoniniai svyravimai, darantys įtaką ir libido (seksualinei traukai), ir bendrai vyro būsenai bei jo emocijoms. Dėl tos pačios priežastys, anot mokslininkų, vyrų susierzinimas, pyktis, nepasitenkinimas  dažniausiai siekia 5-7 dienas per mėnesį. Be to, tyrėjų tvirtinimu, mėnulis taip pat labai veikia vyro savijautą ir seksualinį potraukį: labiausiai per pilnatį, mažiau  –  per jaunatį. Apskritai prasminga pradėti tvarkyti vyro „mėnesinių“ kalendorių. Beje, Amerikoje aktyviai vartojamas terminas „manstruation“, taikomas abiejų lyčių atstovams.

  1. Ar vyrai turi moteriškų hormonų?

Fiziologiniu požiūriu vyras ir moteris tikrai papildo vienas kitą. Platono mitas apie dvi puses vis dar turi prasmę – moters organizme yra vyriškų hormonų, o vyras negali egzistuoti be moteriškų hormonų. Visų pirma be estradiolio – aktyviausio moteriško hormono estrogeno, kuris gaminasi moteriškose kiaušidėse ir antinksčiuose, o vyrams – sėklidėse, antinksčiuose ir periferiniuose audiniuose, suaugusio vyro organizmas pagamina apie 40 μg estradiolio per dieną. Šis hormonas, beje, atlieka svarbų vaidmenį vyrų vaisingumui. Be to, vyrui reikia moteriškų hormonų, kad kaulai būtų stiprūs. Tuo tarpu vyriški hormonai reikalingi  raumenų  bei lytinio potraukio stiprinimui. Pasak Londono reprodukcinės medicinos centro profesoriaus Richardo Sharpo, skirtumas tarp vyro ir moters yra tas, kad moters organizmas daugiau vyriško hormono testosterono paverčia moterišku hormonu estrogenu, nei vyro organizmas. Moterims, kurių testosterono lygis yra padidėjęs, paprastai būna stipresnis libido (lytinis potraukis). Tada jos tampa energingesnės, žvalesnės, iniciatyvesnės ir aktyviau siekia sėkmės karjeroje. Tačiau kita vertus, moterims tenka dažniau depiliuoti kūno plaukelius, kadangi jie aktyviau auga  dėl  testosterono įtakos.

  1. Ar testosteronas stiprina ir augina raumenis?

Kaip bebūtų keista, ne. Bet vyro seksualinio potraukio stiprumas priklauso būtent nuo testosterono. Bet  tai nereiškia, kad atletiško sudėjimo, raumeningas, plaukuotas vyras bus geras sekso partneris lovoje. Platūs pečiai ir raumenys yra antrinės seksualinės savybės – už jas atsakinga vyro Y chromosoma. Kūno formavimuisi įtakos turi ir paveldimumas: aukštas ir tvirto sudėjimo vyras, suprantama, susilauks palikuonio, panašaus ne į  Woody Alleną, o Schwarzeneggerį. Bet Woody Alleno seksualinis gyvenimas yra legendinis, o Schwarzeneggeris garsėja daugiausia tik savo bicepsais.

  1. Kas vyksta su vyro organizmu per dieną?

Veltui sakoma, kad vyrai yra primityvūs padarai. Pavyzdžiui, dėl to, kad testosteronas išsiskiria vyro organizme ne nuolat, o sporadiškai, šio hormono kiekis kraujyje dienos metu svyruoja ir labai reikšmingai. Testosterono lygis didžiausias būna nuo 2 iki 6 valandos ryto (todėl jiems taip patinka seksas auštant), mažiausias –  kiek po vidurdienio, apie 13 val. Palyginimui, moterų seksualinio potraukio pikas būna apie 16 val. Tiesa, vyrams kasdieniai hormoniniai svyravimai neturi tokio stipraus poveikio nuotaikai, kaip merginoms ir moterims. O gal jie tiesiog moka sumaniai tai slėpti nuo pašalinių akių?

  1. Ar tiesa, kad kuo daugiau vyro organizme testosterono, tuo jis būna agresyvesnis?

Netiesa. Tai mitas, kurį mokslininkai neseniai galutinai paneigė. Nepaisant to, kad gyvūnijos pasaulyje patinai, turintys mažą testosterono kiekį kraujyje, paprastai pralaimi kovose su tais, kurių aukštas testosterono lygis, su žmonėmis viskas yra kitaip. Pagrindinis vyriškas hormonas veikia tik libido. Tiek vyrams, tiek moterims.  Vyrai iš prigimties yra agresyvesni,  o ne dėl testosterono lygio kraujyje.  Tyrimų duomenimis, iki dešimties metų bet kuris berniukas dalyvauja bent vienose peštynėse ar muštynėse. Bet tuo pačiu gali pasigirti tik viena mergina iš penkių. Bet tai visai ne dėl testosterono. Tai tik pavyzdžiai, kuriuos mums primeta visuomenė ir kuriais nesąmoningai vadovaujamės visą gyvenimą.

  1. Ar sėkmingi vyrai turi daug testosterono?

Harvardo universiteto mokslininkai atrado tiesioginį ryšį tarp testosterono ir smegenų dešiniojo pusrutulio vystymosi. Vyrams, turintiems aukštą testosterono lygį, kairysis pusrutulis būna mažiau išsivystęs, o dešinysis – priešingai – daugiau. Todėl tokie žmonės turi puikių erdvinio-figūrinio mąstymo sugebėjimų, jiems lengvai sekasi matematika, geometrija ir kiti tikslieji mokslai. Taip pat ir kūrybinės profesijos. Pavyzdžiui, architektūra. Vyrams, kurių labiau išsivystęs dešinysis smegenų pusrutulis, bet kokia gaunama informacija ne tik geriau įsimenama, bet iš karto permąstoma ir susintetinama, sukuriant naują informacinį produktą. Todėl tarp mokslininkų yra nuomonė, kad testosteronas yra civilizacijos variklis. Jis taip pat dažnai vadinamas „statuso hormonu“.

  1. Kodėl vieni vyrai sensta greičiau nei kiti?

Tai, vėlgi, dėl visko kalti hormonai. Testosteronas berniuko vaisiaus sėklidėse pradeda gamintis dar jam būnant motinos įsčiose,  o šio hormono gamybos pikas būna paauglystėje. Brendimo metu testosteronui darant įtaką, berniukams pradeda augti varpa, barzda, ūsai, atsiranda poodinio riebalinio audinio persiskirstymas pagal vyrišką tipą, keičiasi balso tembras ir galiausiai atsiranda seksualinis potraukis. Su amžiumi šio hormono kiekis palaipsniui mažėja:  kiekvienam vyrui tai vyksta pagal individualią genetinę programą. Vidutiniškai, kai vyrui sueina daugiau 30 metų, testosterono lygis per metus sumažėja 1-2 proc. Kad tai normalu, naudinga stebėti savo svorį. Mat nutukusiems 30 metų vyrams, kiekvienais metais testosterono kiekis kraujyje tampa 10–20 proc. mažesnis. Ką daryti? Dažniau užsiimti seksu, nes tai skatina šio hormono gamybą.

  1. Kas turi įtakos varpos dydžiui?

Lytinio organo dydis yra savotiškas vyro „kraitis“.  Bet tai yra grynai genetinis veiksnys. Loterija. Mokslininkai išsiaiškino, kad varpos dydis priklauso nuo jo užpildymo krauju erekcijos metu. Kai kuriems vyrams corpus cavernosum gebėjimas vertas pagyrimų, nes tai padidina varpą tris ar daugiau kartų, palyginti su ramybės būsena. Kitais atvejais dydis gali skirtis tik nežymiai. Pavyzdžiui, vidutinis dydis erekcijos būsenoje yra 13-18 cm. Anot mokslininkų, 23- 24 metų vyrui varpa gali būti ir didesnė erekcijos metu. Viskas priklauso nuo vyro gyvenimo būdo.

  1. Ar galima nustatyti varpos dydį pagal nosies formą?

Tai neturi nieko bendro su vyro lyties organu. „Žmogus, turintis mažus delnus, gali turėti išskirtinę lytinių organų anatomiją. Taip pat rekomenduojame atkreipti dėmesį į  vyro turimo automobilio dydį – jis dažnai yra atvirkščiai proporcingas varpos dydžiui“, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo vienas tyrėjų.

  1. Ar tiesa, kad gausiai plaukuoti vyrai būna puikūs sekso partneriai?

„Ant azijiečių ar indų kūnų praktiškai nėra jokios augmenijos, bet seksualiniu požiūriu jie niekuo nenusileidžia ispanams ar gruzinams, – teigė prancūzų plastikos chirurgė Catherine de Houssac. – Beje, vyrai su amžiumi turi daugiau kūno plaukų, o moterys – mažiau. Bet vargu, ar kas  nors išdrįstų teigti, kad vyresni vyrai turi daugiau libido, nei jaunesni“.

  1. Kodėl jaunystėje vyras nori daugiau, o mergina daugiau svajoja?

Anot mokslininkų, paauglystėje berniukų testosterono lygis per du tris mėnesius gali šokinėti 18-20  kartų. Mergaitėms šis procesas vyksta sklandžiau – per dvejus trejus metus jų testosterono sintezė padidėja tris keturis kartus. Iš dalies dėl šios priežasties merginoms romantinė santykių pusė būna svarbesnė, kaip ir fizinė. Ir dar vienas dalykas: kai paskutinėje kino teatro eilėje  jie kartu žiūri filmą,  mergina sugeba suvokti siužeto esmę, o vaikinai – ne. Net jei tai būtų pornografija.

  1. Kodėl vyrams auga krūtys?

Paprastai vyrams, turintiems antsvorio, pastebimas moteriško hormono estrogeno, darančio įtaką vyro krūtinei ir figūrai, perteklius. Daugybė tyrimų parodė, kad riebalinis audinys yra didžiulis endokrininis organas, kuris sintetina daug hormonų. Įskaitant estrogeną. Todėl, kai vyro krūtinė kelia  moterų nusistebėjimą, jam neabejotinai laikas kreiptis į endokrinologą.

  1. Iš kur atsiranda lytinis potraukis?

Vaizdžiai kalbant, iš sėklidžių, kurios daugumoje vyrų yra maždaug vienodo dydžio – apie 4 cm skersmens. Mažesnės turėtų įspėti: tai greičiausiai reiškia, kad jūsų „draugui“ ne viskas gerai su vyriškų hormonų kiekiu. Suprantama, tuo pačiu ir su ​​libido (lytiniu potraukiu).

Anot medicinos specialistų, pašalinus vieną sėklidę, tarkim, dėl traumos, naviko, jokiu būdu negali turėti įtakos seksualiniam gyvenimui ar testosterono lygiui. Bet retais atvejais, vyrų hormonų kiekis gali sumažėti, ir šiuo atveju jam gali padėti endokrinologas. Arba, kaip bebūtų keista, plastikos chirurgas, kuris į kapšelį implantuos silikoninį implantą, kurio forma ir dydis atitinka prarastą sėklidę. Tai iš esmės nieko neduoda, išskyrus estetinę šio reikalo pusę, tačiau padidėjęs savęs vertinimas stebuklingai gali pagerinti tokio vyro seksualinį gyvenimą.

  1. Kodėl vyrai neturi celiulito?

Mat natūraliai jie turi labiau išsivysčiusį (tai yra tankesnį) raumenų audinį. Tai yra vyro odoje yra daugiau kolageno. Tačiau su amžiumi, jei vyras nesirūpina savimi, jo raumenys apauga riebalais ir dingsta. Gamta, kaip matote, yra gana teisinga.

  1. Ar vyrai kenčia nuo streso?

Dar ir kaip! Faktas yra tas, kad smegenų emocinis centras yra tiesiogiai susijęs su hipotalamu ir hipofiziu, kurie yra atsakingi už hormonų gamybą. Tai reiškia, kad įtampa ir stresas gali būti ne mažiau sunkus hormoninis sutrikimas. Ypač rizikuoja vyresni nei 45 metų vyrai.

  1. Ar vyrams taip pat būna menopauzė?

Tokių žodžių geriau nevartoti, ypač jo akivaizdoje, nes gali pradėti panikuoti! Vadinamoji „andropauzė“ nėra tokia intensyvi, kaip moterų menopauzė, tačiau nuo jos vis tiek nei vienas vyras neišvengia. Metams bėgant testosterono lygis palaipsniui mažėja vyro organizme. Sulaukus 50 metų, bent 10–20 proc. stipriosios lyties atstovams. Simptomai: atminties ir dėmesio susilpnėjimas, erekcijos ir libido problemos, padidėjęs prakaitavimas ir nuovargis. Veiksmingiausia terapija yra seksas ir sportas. Dar geriau – didelė meilė, kurią išgyveno jaunystėje.

 

parengta pagal health.com/condition/sexual-health

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą