Archyvo nuotrauka

Ne paslaptis, kad testosteronas yra svarbiausias vyriškas hormonas. O jo lygiui sumažėjus, kelia daugybę problemų, kurių visų ir neišvardinsi. Bet yra skiriamos  kelios pagrindinės žemo testosterono  lygio priežastys, kuriais galite remtis, jei pradėjote įtarti, kad turite tokį negalavimą.

 

Sumažėjęs lytinis potraukis yra bene pagrindinis simptomas

Taigi,  viena pagrindinių žemo testosterono lygio priežasčių yra alkoholis (ypač alus) mažina testosterono lygį organizme. Mat aluje yra estrogeno (moteriško hormono) perteklius. Viskas labai paprasta: daugiau moteriškų hormonų – mažiau vyriškų.

Kita priežastis – atminties problemos. Taip taip.  Jei dažnai neprisimenate, ar išjungėte lygintuvą, ar kur padėjote raktus, kitus daiktus – tai yra rimtas signalas. 2008 metais tai įrodė Harvardo mokslininkų  atliktas tyrimas.

Vyras, kurio žemas testosterono lygis, nuolat jaučia nuovargį, yra vangus. Negalima painioti su nuovargiu, susikaupusiu po sunkios darbo dienos ar treniruočių. Tai reiškia nuolatinį nuovargį, net ir pailsėjus nuo ko nors.

Taip pat dirglumas bei nepagrįstas pyktis ar nervų palūžimas situacijose, kurios anksčiau nebūtų sukėlusios tokių emocijų, yra vienas pagrindinių žemo testosterono simptomų.

Sumažėjęs lytinis potraukis yra bene pagrindinis simptomas. Kaip sakoma, čia viskas aišku.

Beje, gal ne visi žino, kad nuolat valgant iš plastikinių indų, gali atsiliepti testosterono lygiui. Žinia, plastiko skilimo laikas yra tūkstančiai metų. Plastiko sudėtyje yra komponento, kuris, nurijus, slopina testosterono gamybą. Šis komponentas ypač aktyviai išsiskiria kaitinant plastikinį indą su maistu mikrobangų krosnelėje.

 

Mažiau streso, didesnis testosterono lygis

Todėl norintiems pakelti testosterono lygį ir būti formoje fizinė veikla neišvengiama. Ir ne tik tada, kada šaus į galvą ar atsiras kiek laisvo laiko, o treniruokitės bent po 20 minučių kasdien ar kas dvi dienas. Tai padarius, testosterono lygis ilgainiui gerokai padidės.

Vartokite daug cinko turinčių maisto produktų. Šis elementas pakels jūsų testosterono kiekį bent keliais lygiais.

Svarbu, kad mityba būtų subalansuota, nes tai yra raktas į aukštą testosterono lygį. Stenkitės vartoti kuo mažiau greitųjų angliavandenių. Nes daugiau cukraus kiekio kraujyje – mažiau testosterono.

Ne mažiau svarbu  nakties miegas, kuris turėtų trukti bent 7 valandos. Daugiau miego reiškia mažiau streso. Mažiau streso, didesnis testosterono lygis.

Gerkite daug vandens, bet nepersistenkite. Vidutiniškai – 1,5 – 2 litrai vandens per dieną. Dehidratacija (vandens trūkumas) trikdo normalią testosterono gamybą.

Venkite antsvorio, nes papildomi kilogramai ilgainiui dramatiškai sumažins jūsų testosteroną.

Išvada: žemas testosterono lygis  smogia bet kuriam vyrui žemiau juosmens ir atima jo pasitikėjimą savo jėgomis. Jei dabar jūs nejaučiate jokio pavojaus, tačiau po kurio laiko galite turėti rimtų problemų!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą