„Kam man kiti? Aš nenoriu būti vagonu, per kurį visi įeina ir išeina. Man reikia vieno keleivio … su kuriuo galėčiau pasiekti galinę stotelę“, – sakė žinomas Holivudo aktorius Al Pacino.

 

Ankstyvas seksas ypač neigiamai veikia paauglių psichiką

Šiuolaikinė žiniasklaida yra ne tik perpildyta, bet ir labai spalvingai bei patraukliai vaizduoja seksualinius santykius. Todėl daugumai paauglių, atsižvelgiant į jų amžiaus ypatybes, lytiniai santykiai tampa kone vienintele ir didžiausia gyvenimo prasme. Tačiau ką moksliniai tyrimai sako apie ankstyvo lytinio gyvenimo pradžią?

Taigi, Amerikos psichologai nustatė, kad daugeliu atvejų ankstyvas seksas yra paauglių depresijos priežastis, dažnai sukelianti mintis apie tai, kad jie niekam nereikalingi ir tuo pačiu savižudybės idėjas. Deja, kai kurios iš jų išsipildo.

Remiantis amerikiečių tyrėjo Kirko Johnsono duomenimis, paaiškėjo, kad tarp paauglių mergaičių psichologinių problemų, įskaitant depresiją, turi 25 proc. seksualiai aktyvių merginų ir 7,7 proc. jų bendraamžių, kurios neturi lytinių santykių. Kalbant apie berniukus, šie rodikliai yra daug mažesni – atitinkamai 8,3 proc. ir 3,4 proc.

Be to, Amerikos mokslininkai nustatė, kad ankstyvas seksas gali sukelti labai liūdnas pasekmes. Taigi merginos, atsisveikinusios su skaistybe, linkusios pakelti ranką prieš save 3 kartus dažniau nei jų bendraamžės, kurios neužmezgė seksualinio kontakto. Tarp berniukų šis skaičius yra dar didesnis. Jauni vyrai, turėję lytinių santykių paauglystėje, 6 kartus dažniau linkę į savižudybę.

Taigi mokslininkas priėjo prie išvados, kad seksualiniai santykiai apskritai, o juo labiau ankstyvas seksas, ypač neigiamai veikia paauglių psichiką. Jo nuomone, siekiant harmoningo asmenybės psichikos vystymosi, pirmoji mergaitės seksualinė patirtis turėtų įvykti ne anksčiau kaip sulaukus pilnametystės (JAV  21 metai), o vaikinams – dar vėliau dėl  jų psichoemocinio ir valingumo vystymosi ypatumų

 

Paaugliai per seksą realizuoja tik brutalią energiją

Anot psichologų, ankstyvasis seksas daro įtaką ir asmenybės formavimuisi. Tiksliau, kiekvienas amžiaus tarpsnis yra labai svarbus, nes jis formuoja tam tikras psichines funkcijas. Pavyzdžiui,

nuo 12–13 metų iki 16–18 metų įsitvirtina tokia samprata kaip ištikimybė, o nuo 16-18 iki 25 metų imama suvokti meilės sampratą.

Ir kadangi ankstyvas seksas yra priežastis, kodėl paauglys praleidžia šias asmenybės formavimosi stadijas, todėl nėra keista, kad tokios sąvokos kaip ištikimybė ir meilė šiuolaikinėje visuomenėje iškeliauja į nebūtį. Taip yra dėl to, kad paaugliai per seksą realizuoja tik brutalią energiją, nesuprasdami, kas yra tikroji meilė.

Be to, mergaitėms ankstyvo sekso pasekmės yra dar liūdnesnės. Mat jos neretai galvoja, kad sekso pagalba sugebės „surišti“ partnerį su savimi. Iš tikrųjų taip besielgiant, jos neretai tik atstumia priešingos lyties atstovus. Ir kadangi mergaičių prigimtis  – prisirišti prie žmogaus tik užmezgus glaudžius ryšius su juo, todėl kai po ankstyvojo, vienos nakties sekso su jomis nebenori palaikyti jokių ryšių, paauglių dar nevisiškai suformuotą psichiką veda į sudėtingą depresinę būseną su savižudiškomis  mintimis apie nelaimingą meilę.

 

parengta pagal plannedparenthood.org

 

3 KOMENTARAI

  1. Appreciating the hard work you put into your website and detailed information you offer.
    It’s good to come across a blog every once in a while
    that isn’t the same out of date rehashed material. Wonderful read!
    I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą