Prieš kiek laiko jaunimui skirtas žurnalas „Bravo“, leidžiamas Vokietijoje, atliko apklausą ir išsiaiškino, kad  paaugliai apie saugų seksą žino daug mažiau, nei žinojo savo jaunystės laikais jų tėvai, – rašo dw.com.

 

Atsisako naudoti kontraceptines priemones

Viename populiariausių Vokietijoje leidžiamų jaunimui leidinių „Bravo“, kurio auditorija – 11-17 metų paaugliai, rašoma ne tik apie  muziką, madas, žvaigždes, bet žurnalas  daug dėmesio skiria ir paauglių lytiniam švietimui.  Paaugliams prieinama ir suprantama forma, psichologai,  ginekologai, seksologai kiti specialistai jau daugiau kaip 25 metus  ne tik rašo įvairius straipsnius lytinio gyvenimo klausimais, bet ir atsakinėja  į jaunųjų skaitytojų klausimus.

Pirmieji straipsniai intymiomis temomis paaugliams pasirodė dar  1970 metais, kai seksualinė revoliucija buvo ant bangos. Dabartinių paauglių mamoms ir tėvams žurnalas buvo kone vienintelis informacijos šaltinis lytinio gyvenimo klausimais. Praėjus beveik 35 metams, lytinis ugdymas buvo pradėtas dėstyti ir Vokietijos mokyklose, tačiau, kaip parodė apklausa, švietimo lygis sumažėjo.

Pasak tyrimo vadovės Eveline von Arx, daug paauglių, ypač vaikinų, negalėjo tiksliai pasakyti, kaip apsisaugoti nuo nepageidautino nėštumo. Negana to, kas septintas respondentas, nepaisant turimų žinių, sąmoningai atsisako naudoti kontraceptines priemones, tarp jų ir prezervatyvus, norėdami patirti „adrenaliną“ – stipresnį lytinį susijaudinimą.

 

Nežino kur kreiptis, užsikrėtus kuria nors venerine liga

Labiausiai tyrėjus nustebino tai, kad paaugliai nežino arba nesidomi, nenori žinoti, kaip galima apsisaugoti nuo ligų, perduodamų lytiniu keliu. Pavyzdžiui, kas antras iš 1447 tyrime dalyvavusių respondentų galvoja, kad kontraceptinės tabletės padeda apsisaugoti nuo ŽIV.

Ketvirtadalis apklaustųjų, nežino kur kreiptis, užsikrėtus kuria nors venerine liga.

Per tyrimą taip pat buvo išsiaiškinta, kad daugumai apklaustųjų pagrindiniai informacijos šaltiniai  yra mokykla arba tėvai, o taip pat – draugai ir internetas. Tačiau kaip parodė apklausa, beveik ketvirtadalis nežino, kur daugiau galima kreiptis be išvardintų informacijos šaltinių. Tyrėjai galvoja, kad vokiečių paauglių intymaus gyvenimo nė kiek nepalengvina ir peržiūrėti erotinio turinio filmai ar televizijos  laidos intymiomis temomis. Veikiau priešingai – atsiranda tik nauji kompleksai ir dar daugiau neaiškumų.

Per tyrimą taip pat buvo išsiaiškinta, kad beveik 70 proc. 17 metų respondentų jau turėjo lytinių kontaktų. Likusieji 30 proc. įvardino pagrindinę susilaikymo priežastį – neatranda tinkamo partnerio. Įdomiausia tai, kad net 90 proc. paauglių galvoja, jog meilė ir seksas – neatsiejami vienas nuo kito dalykai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą