Tyrimo rezultatai parodė, kad kaupiamasis mobiliojo telefono poveikis kalbant per vienerius metus gali neigiamai paveikti vaizdinę paauglių atmintį. Archyvo nuotrauka

Šveicarijos visuomenės sveikatos instituto mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad mobiliųjų telefonų skleidžiamos radijo dažnio elektromagnetinės bangos gali neigiamai paveikti atmintį. Jų darbas buvo paskelbtas žurnale „Environmental Health Perspectives“ ir trumpai pranešamas „ScienceDaily“ svetainėje.

***

Anot mokslininkų, sparti informacinių ir ryšių technologijų plėtra daro poveikį padidėjusiam radijo dažnių elektromagnetiniam laukui. Svarbiausias įtakos smegenims šaltinis yra mobiliojo telefono naudojimas, nes jis susijęs su tiesioginiu jo artumu prie galvos.

Šiame tyrime dalyvavo 700 paauglių nuo 12 iki 17 metų, kurie mokėsi bendrojo lavinimo mokyklose Šveicarijoje. Tyrimo rezultatai parodė, kad kaupiamasis mobiliojo telefono poveikis kalbant per vienerius metus gali neigiamai paveikti vaizdinę paauglių atmintį. Žinia, vaizdinės atminties funkciją daugiausiai atlieka dešinysis pusrutulis, todėl jos sutrikimai buvo ryškesni paaugliams, turintiems dominuojančią dešinę ranką.

Galimas radijo dažnių bangų poveikis smegenims yra palyginti nauja mokslinių tyrimų sritis. Kol kas nežinoma, kaip jie veikia nervų sistemą ir ar šio darbo rezultatai yra ilgalaikiai. Galimą riziką smegenims galima sumažinti naudojant pokalbio metu ausines ar garsiakalbį, teigia tyrimo autoriai.

Tiesą sakant, straipsnyje kyla daug klausimų (įskaitant eksperimentą) – poveikis yra gana silpnas, o atminties pokyčius gali sukelti ne tik intensyvesnis radijo dažnių poveikis, bet ir intensyvesnis radijo dažnių naudojimas. Internetas  yra gerai žinomas „delegavimo atminties“ poveikis tinklui, naudojant tą patį telefoną.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą