Įvairių psichologinių tyrimų duomenimis, moteriai, auginančiai vaiką, dvigubai didesnė galimybė ištekėti ir sukurti naują šeimą nei neturinčiai vaikų vienišei moteriai. Anot tyrimo autorių, nepaisant to, kad tiek viena, tiek ir kita turi butą, aukštąjį išsilavinimą, gerą darbą ir abi moterys atrodo patraukliai vienodai. Taigi, tyrėjai išsiaiškino, kad vieniša moteris turi 4 proc. galimybę susituokti, pavyzdžiui, sulaukusi 32 metų, o lygiai tokio pat tipo moteris, bet su vaiku, turi 8 proc. tikimybę ištekėti!

***

Kodėl taip atsitinka? Paaiškinimas paprastas. Kuo ilgiau moteris gyvena viena, tuo labiau ji ugdo vienišos moters įpročius – ji įpranta rūpintis tik savimi, todėl tikisi, kad užmezgusi santykius su  vyru, jis taip pat rodys tik jai dėmesį ir rūpestį.

Moteris, kuri turi vaiką, priešingai, įpranta rūpintis kitais, stengiasi prisitaikyti prie to, kuris gyvena su ja, supranta, kada reikia parodyti rūpestį, prieraišumą, o prireikus patylėti arba „užmerkti akis“.

Tokiu būdu pakyla jos emocinis intelektas, vystosi empatija ir formuojasi moters įgūdžiai, kuri tiesiog yra pasiruošusi šeimos santykiams.

Užmezgusi santykius su vyru, ji pati rodo dėmesį, rūpestį ir vyras iškart tai pajunta.

Šia tema tyrėjai net kelis sykius atliko įdomų eksperimentą. Vienas tyrėjų pasakė tyrimo dalyvėms, kad mokymai vyksta už miesto ribų. Pakeliui sustojo degalinėje ir išgėrė kavos. Atvažiavus į vietą, kur ir turėjo vykti mokymai, merginos iššoko iš automobilio, palikdamos jame vienkartinius puodelius, servetėles ir cukraus pakuotes. Tik viena iš dešimties merginų  nepaliko, pasiėmė su savimi ir įmetė į šiukšliadėžę nebereikalingus indus. Tyrėjai išsiaiškino, kad taip pasielgė būtent merginos ar moterys – išsiskyrusios ir auginančios vaikus!

Todėl tyrėjai padarė išvadą: šeimai reikia tiksliai vadinamųjų suporuotų įpročių: rūpinimosi kitais, dėmesio, empatijos, noro pagerinti aplinkinę erdvę, tai yra, tiesiogine prasme – suteikti komfortą, kaip ir šeimos lizde.

Moteris su vaiku jau yra šeima, nors vis dar nepilna, tačiau ji turi visus šiuos suporuotus įpročius. Todėl jai daug lengviau sukurti naują šeimą nei moteriai, kuri neturi vaikų ir gyvena viena.

Žinoma, vaikų nebuvimas nėra priežastis nusiminti. Tiesiog pasistenkite įgyti suporuotus įpročius, ugdykite emocinį intelektą ir tikrai galėsite užmegzti rimtus santykius su tinkamu žmogumi!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą