Pirmiausiai būkite pasirengęs tam, kad jūsų gali nesuprasti. Nes būtent dėl to neretai dauguma bijo atskleisti savo seksualinę tapatybę. Bet atsiradus galimybei kurti atviresnius santykius su šeima ir artimaisiais, taip pat laisvai diskutuoti ir seksualinių mažumų temomis, bus lengviau kurti ir savo asmeninį gyvenimą.

Štai kaip gali atrodyti ideali išeities situacija: jūs papasakojate apie save vienam ar daugiau iš savo artimųjų, jie ramiai jus išklauso ir bando suprasti. O paskui paklausia, ar jums reikia pagalbos. Svarbiausia, sulaukiate jų palaikymo.

Deja, bet pirminė šeimos narių reakcija šiuo klausimu dažnai būna neigiama.

Apskritai nėra universalių patarimų, kaip pasakyti apie savo seksualinę orientaciją. Vis dėlto galime šį tą patarti.

Prieš iškeldami šį klausimą šeimoje, pirmiausiai įvertinkite, ar turite pakankamai jėgų ir drąsos tai padaryti. Ar esate pasirengę kovoti su galimomis pasekmėmis dabar? Ar turite pragyvenimo šaltinių ir žmonių, kurie kurį laiką gali jus priimti, prireikus jus palaikyti ir padėti.

Be to, prieš atskleidžiant savo seksualinę tapatybę, pravartu būtų iš anksto suplanuoti pokalbį. Galbūt verta būtų paruošti ir tam tikrą informacinę medžiagą artimiesiems. Pavyzdžiui, straipsnį ar  specialią brošiūrą.

Vis dėlto pirmajam pokalbiui patartina pasirinkti ištikimiausią savo aplinkos žmogų. Tai gali būti  draugė, brolis, sesuo. Žodžiu, tas, iš kurio labiau tikitės sulaukti pritarimo. Pasakykite jam, kas su jumis vyksta dabar, kaip jūs jaučiatės ir panašiai. Pavyzdžiui, jei jaudinatės, jums sunku pradėti apie tai kalbėti arba esate prislėgti. Svarbiausia, būkite nuoširdūs.

Taip pat būkite pasirengę ir tam, kad artimieji ir draugai, išklausę jus, neteks žado ar bus priblokšti. Taip gali atsitikti net ir tada, kai santykiai šeimoje yra patys geriausi ir palankiausi. Galima ir juos suprasti. Mat namiškiams prireiks laiko visa tai „sugrumuliuoti ir suvirškinti“, o tik po, susitvarkius su emocijomis ir jausmais, gali priimti jus tokiais, kokie esate.

Verta įsidėmėti, kad tokiais atvejais jūsų šeimai ir draugams baigiasi viena „era“ ir prasideda visiškai kita. Ir jie turės pereiti visus situacijos priėmimo etapus: neigimą (o gal jūs klystate?), sutikimą, pyktį, liūdesį ar nuolankumą.

Taip pat patartina apsilankyti socialinių tinklų  palaikymo grupėse, kuriose žmonės dalijasi savo asmenine patirtimi, o psichologai padeda jiems rasti išeitį iš šios situacijos. Ir, svarbiausia, nereikia žengti šio žingsnio, jei nesate tam gerai pasiruošę ar jaučiate pavojų. Pavyzdžiui, jei iš artimųjų girdite grasinimus ir homofobinius pareiškimus kitų žmonių atžvilgiu.

 

Redakcija

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą