Ko gero tik tie objektai ir reiškiniai, kurie eina užsimaukšlinę gaubtuvą, yra tikri, kad vairuotojai jį pamatys. O kai jų nesimato ir pradeda signalizuoti – šis nereaguoja. Tik vėliau paaiškėja, kad signalizuoti beprasmiška, nes jis vairuotojo ne tik nemato, bet ir negirdi, nes po gobtuvu turi ausines. Archyvo nuotrauka

Kaip bebūtų gaila, bet vairavimo mokyklose nemoko pėsčiųjų psichologijos Ir tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl dėl jų įvyksta tiek daug eismo nelaimių.

Visi mano, kad pėsčiųjų psichologija ta pati, kaip ir vairuotojų. Bet taip nėra. Tas pats tik tai, kad tiek vairuotojas, tiek pėsčiasis tvirtai tiki, jog visada turi juos praleisti. Ir kai abu vaikšto, jie yra broliai.

 

Vietoj stabdžio spaudžia garso signalą

Tačiau vos sėda prie vairo iš karto kyla konfliktas: visi nori būti pirmieji. O tą, kuris skuba, išvadina ožiu. avinu ar asilu. „Tik pažiūrėk, ką šis asilas daro“ arba „Kur ta ožka skuba?“. Visada visos ožkos ir visi avinai, išskyrus mus.

Iš pėsčiojo tapdami vairuotoju ir atvirkščiai, visiškai pamirštame tai, ką jautėme ankstesniame įvaizdyje. Vairuotojas neprisimena, kaip jį supykdė keistuoliai, tvirtinantys, kad pėstiesiems turi duoti kelią per pėsčiųjų perėją.  O pats iš visų jėgų vietoj stabdžio spaudžia garso signalą, kad žmonės spėtų šokti į šalį. O automobilį namuose palikęs pėsčiasis iškart pamiršta, kaip jam pačiam sunkiai pavyko sustabdyti mašiną ant slidaus kelio. Arba, kai tamsoje, kone  po jo ratais iššoko kažkoks idiotas. Ir pasitikinčiu žvilgsniu pradėjo kirsti gatvę netinkamoje vietoje, kalbėdamas telefonu.

Turime tam tikrą perjungimo jungiklį, kuris perjungia „pėsčiojo / vairuotojo“ režimą smegenyse. Tačiau šis perjungimo jungiklis neturi vidutinės būsenos, kur galėtume mąstyti ir kaip pėstieji, ir kaip vairuotojai.

Nepaisant to,  psichologai sudarė pagrindinių pėsčiųjų psichotipų sąrašą. Tai ypač naudinga tiems, kurie vairuoja neseniai ir neįsivaizduoja, ką šie dvikojai gali veikti keliuose.

  1. Pėsčiųjų teisių aktyvistas

Pavojingiausias tipas. Taip, jis kerta tik palei pėsčiųjų perėją, kur jie privalo jį praleisti, bet visada staiga ir netikėtai. Jis tyčia nepalieka vairuotojui galimybės sulėtinti greičio, kad paskui jis atsidurtų kalėjime. Tai, kad pats to nebematys, jo netrikdo. Vietas jis stengiasi rinktis tamsesnes, o ypač tada, kai kelias itin slidus. Ir jis niekada nežiūri automobilių kryptimi – jie to nenusipelnė.

  1. Pėsčiasis su gaubtuvu

Ko gero tik tie objektai ir reiškiniai, kurie eina užsimaukšlinę gaubtuvą, yra tikri, kad vairuotojai jį pamatys. O kai jų nesimato ir pradeda signalizuoti – šis nereaguoja. Tik vėliau paaiškėja, kad signalizuoti beprasmiška, nes jis vairuotojo ne tik nemato, bet ir negirdi, nes po gobtuvu turi ausines.

  1. Ji gali būti motina „ žudikė“

Dažnai jas galima pamatyti nerūpestingai stumiančias vežimėlius su mažyliais. Šis asmuo yra tikras, kad jei stums vežimėlį su vaiku priešais, galės kirsti bet kur ir bet kada. Ir visi  ratuoti turi sustoti ir ją praleisti. Be to, tuo metu ji gali atsipalaidavusi kalbėti telefonu ir tuo pačiu būti užsidėjusi   gobtuvą.

  1. Klounas

Tai yra tada, kai žmogus bėga ten, kur negalima arba eina skersai kelio net nežiūrėdamas į vairuotoją, kuris važiuoja degant žaliam šviesoforo  signalui. Tokiais dažnas vairuotojas ne tik patiria stresą, bet ir žalą dėl iš paskos įvažiavusio mikroautobuso.

  1. Neryžtingas

Sustoja prie perėjos ir galvoja – eiti ar neiti.  Mašinos sustoja, jį praleidžia, o jis vis dar galvoja. Ir tada pradeda sliūkinti koja už kojos. Ir dar labai nepatenkintas, jei vairuotojas pradeda signalizuoti!

  1. Senolė kaip tankas

Jai visiškai nesvarbu, ar keliu juda kas nors kitas, o ne ji, ir kam skirtas šis kelias. Jei močiutei reikės čia kirsti, ji tai ir padarys. Net jei tai greitkelis su metro aukščio tvoromis, dvylikos eismo juostų prospektas piko metu ar pakilimo takas. Benamiai gatves kerta beveik taip pat, tačiau jie dažnai būna išgėrę ir nenuspėjami.

  1. Bėgikai ir dviratininkai

Jie taip pat visiškai tikri dėl savo nemirtingumo. Todėl jie arba važiuoja / bėga dešine eismo juosta – iki pirmo galvos susitikimo su troleibuso šoniniu veidrodėliu arba bėga / juda tiesiai prieš variklio dangtį. Ir, žinoma, ne tuo momentu, kai vairuotojas to tikisi.

  1. Žmogus automobilis

Retas, bet ne mažiau klinikinis atvejis. Tai yra tada, kai pėsčiasis laiko save automobiliu, todėl užtikrintai eina kuria nors eismo juosta automobilio tunelyje ar viaduko perdangoje. Neįmanoma to numatyti. Geriausiu atveju, galima spėti pastebėti, bet dažniau ne.

Saugokite save. Na, ir kitus, jei įmanoma.

„YuoTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą