Niekada nebėkite degant raudonam šviesoforo signalui net jei labai skubate per besibaigiančią pertrauką ir nenorite pavėluoti į pamoką. Ir nepažeiskite kelių eismo taisyklių. Kad ir kaip beskubėtumėte, palaukite, kol užsidegs žalia. Archyvo nuotrauka

Dažnai galime tapti situacijos liudininku (o ką čia slėpti, mes patys kartais tai darome): sankryža, mašinų nedaug. Stovi pėsčiasis ir jam reikia skubiai pereiti į kitą pusę. Jis beprotiškai skuba, todėl nebegali stovėti ir laukti, kol užsidegs žalia šviesa. O raudona šviesa dega ir dega. Ima galvoti, kad šviesoforas sugedo. Ir pėsčiojo kantrybė trūko – jis kerta sankryžą, degant raudonam šviesoforo signalui. Ir nieko baisaus neatsitiko, nes kelyje nebuvo automobilių. Tačiau, ar jis teisingai pasielgė?

 

Taip, šiuo atveju pėsčiasis pažeidė  kelių eismo taisykles! Ši tema labai aktuali, nes kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime kirto kelią, degant raudonam arba geltonam šviesoforo signalui. Ar kada pagalvojote, kad tai užtraukia administracinę atsakomybę, net jei keliu nevažiavo nė vienas automobilis?

Taigi, visi moksleiviai turėtų įsikalti sau į galvas, kad degant RAUDONAM šviesoforo signalui reikia laukti, degant GELTONAM – pasiruošti eiti, o degant  ŽALIAM – eiti!

Tai yra bendros visiems nuostatos. Tuo tarpu kelių eismo taisyklės aiškina taip:

1.ŽALIAS šviesoforo signalas  – judėjimas leidžiamas

  1. Mirksintis ŽALIAS signalas – eismas leidžiamas, tačiau vairuotojai turėtų suprasti, kad netrukus įsijungs draudžiantis signalas.
  2. GELTONAS signalas – kažkodėl kai kurie žmonės galvoja, kad dar galima kirsti kelią degant geltonai šviesai, nes „geltona dar nėra raudona“. Tai netiesa! Geltonas signalas draudžia judėti ir įspėja apie artėjantį signalo pasikeitimą. Bet jeigu geltonojo signalo metu važiuojamojoje dalyje dar eina pėstieji, privalo sustoti ir juos praleisti.
  3. Mirksintis GELTONAS signalas – eismas leidžiamas, taip pat informuoja apie nereguliuojamą sankryžą ar pėsčiųjų perėją, įspėja apie pavojų.

5.RAUDONAS signalas – judėjimas draudžiamas bet kokiu atveju, net jei signalas mirksi.

Žinia, už pėsčiojo Kelių eismo taisyklių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė, užtraukianti įspėjimą arba administracinę baudą.

Taigi, mieli moksleiviai, niekada nebėkite degant raudonam šviesoforo signalui net jei labai skubate per besibaigiančią pertrauką ir nenorite pavėluoti į pamoką. Ir nepažeiskite kelių eismo taisyklių. Kad ir kaip beskubėtumėte, palaukite, kol užsidegs žalia.

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą