Holivudo blokbasteriai kartais gali parodyti, kad vidutinis Amerikos policijos pareigūnas su savimi turi daugybę itin pavojingų ginklų.  Bet tame yra  tik dalis tiesos. Tiesą sakant, JAV policijos pareigūnai tarnyboje naudoja pistoletus ir šautuvus, o ne automatinius ginklus. Kodėl JAV policijos pareigūnai pirmenybę teikia šautuvams ir ar taip yra?

 

Dažniausiai jie dedami į patrulių automobilį

Policijos ginklų arsenalas neapsiriboja lygiavamzdžiais ginklais. Rinkinys gana platus. Be to, arsenalas gali skirtis priklausomai nuo valstijos – kai kur įprastas vienos rūšies ginklas, kai kur kitaip. Tačiau tai yra šautuvai, kuriuos tiesiogine prasme turi kiekvienas policijos padalinys. Dažniausiai jie dedami į patrulių automobilį. Pagal chartiją policijos šautuvas priskiriamas „sunkiesiems“ ginklų rūšims.

Priežastys, paaiškinančios Amerikos policijos priklausomybę nuo lygiavamzdžių ginklų, iš tikrųjų yra susijusios su praktine klausimo dalimi. Reikalas tas, kad didžiausias policijos pareigūnų darbo apimti yra mieste, kur judrios gatvės ir keliai. Naudoti, pavyzdžiui, šautuvą tokiomis sąlygomis būtų netikslinga, nes padidėja rizika pakliūti po rikošetu nieko dėtam praeiviui.

Pasirodo, policijos tarnybos vadovaujasi bendro saugumo principais. Jei priemiesčio ir užmiesčio vietovės nėra daug žmonių, tada šautuvo naudojimas šiuo atveju yra pateisinamas. Kitais atvejais tai pavojinga.

Automatiniai ginklai dažniau naudojami apsupant teritoriją. Holivudo filmai apie nusikaltimų bosus ir policijos operacijas yra ribojami. Kinas nėra realybė.

 

Šautuvas yra puikus trumpo nuotolio ginklas

Štai kodėl filmuose policininkas visada pataiko arba į taikinį, arba bent jau ne į minią. Gyvenime neįmanoma nuspėti, kur kulka nuskris, todėl šautuvai ir viskas, kas nėra šautuvai, tokiose situacijose nenaudojami.

Šautuvas miesto operacijose yra optimaliausias ir sėkmingiausias ginklo variantas, norint pataikyti į nusikaltėlį, nepažeidžiant aplinkinių žmonių ir pastatų. Taip yra dėl daugelio techninių charakteristikų, dėl kurių lygiavamzdžiai ginklai išsiskiria iš kitų.

Vienas iš svarbiausių ir labiausiai apibrėžiančių šių ginklų niuansų – yra rikošeto trūkumas.

Šautuvas yra puikus trumpo nuotolio ginklas. Taip yra todėl, kad kulkų stabdymo galia tokio tipo ginkluose yra milžiniška. Tai, pirma, dar labiau sumažina rikošeto riziką ir, antra, daro didžiulę žalą priešui. Šautuvo sviedinys dažniausiai nepraeina per užtvarą, bet lieka viduje.

Taigi amerikiečių policijos pareigūnai, panaudodami šautuvą, miesto aplinkoje gaudydami nusikaltėlį, užtikrina šalia esančių piliečių saugumą, tikimybę neutralizuoti ir sugauti nusikaltėlį. Grubiai tariant, šautuvas idealiai tinka susišaudymams gatvėse.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą