Anhare visada svajojo tapti astronaute

Viskas prasidėjo nuo to, kad trejų metų Andhare‘i buvo diagnozuotas Aspergerio sindromas, – rašo žurnalas „People“. Tai yra autizmo forma, apsunkinanti socialinį bendravimą ir pasaulio suvokimą, taip pat socialinę vaizduotę.

 

Padėdavo galvą ant suolo ir užmigdavo klasėje

Šiuo sindromu sergantiems vaikams neretai būna sunku suvokti kitų pokštus, juokelius, gestus, veido išraiškas, pasirinkti pokalbio temą ir prisitaikyti prie savo pašnekovo. Jiems sunku žaisti žaidimus, kuriuose jie turi apsimesti ar vaizduoti save nežinia kuo.

Mergaitė buvo erzinama dar lankant pradinę mokyklą ir laikoma keista.

Kartą mama pamatė, kaip vaikai uždarė jos šešerių metų Andhare mažame vaikiškame namelyje  ir ėmė sutartinai šaukti: „Kvaiša, kvaiša!“

Po to jie ėmė garsiai belsti į namelio stogą ir ją labai išgąsdino.

Po to Andhare puolė į depresiją ir nebenorėjo eiti į pradinę mokyklą. O jei ir nueidavo, tai demonstratyviai padėdavo galvą ant suolo ir užmigdavo klasėje, tuo parodydama, kad per pamokas jai yra nuobodu.

Jos mama, turinti psichologijos daktarės laipsnį, visada tikėjo dukra. Ji nuvežė dukrą į Talentų priežiūros centrą, kur kiekvienas gali išsiaiškinti savo IQ lygį. Asmuo laikomas gabiu, kurio IQ yra 130. Mažosios Andharos intelekto koeficientas -162. Palyginimui, pasaulinio garso mokslininkai Albertas Einsteinas ir Stephenas Hawkingas  turėjo po 160.

 

Niekada neatsisakė savo svajonės tapti astronaute

Nuo tos akimirkos Andhare‘s gyvenimas pasikeitė. Ji buvo perkelta į gabiems vaikams skirtą mokyklą, kurioje jie mokosi pagal savo sugebėjimus, nepriklausomai nuo amžiaus. Ten mergaitė jautėsi laiminga, tačiau ilgai nesimokė. Dėl lėšų trūkumo ji turėjo grįžti į įprastą mokyklą.

Iki penkerių metų ji baigė pagrindinę mokyklą, šešerių – vidurinę,  dar neturėjo ir aštuonerių metų, kai jai buvo įteiktas vidurinės mokyklos diplomas.

Baigusi mokyklą, mergina įstojo  vienu metu į  dvi specialybes  – pramonės inžinerijos matematiką ir sistemų inžineriją. Be to, kiekvieną savaitę matematikos ir skaičiavimo dėstytojai ateina į jos namus.

Andhare taip pat mokėsi ir anglų kalbos, nes galvojo stoti į Arizonos universitetą.

„Arizonoje labai karšta, bet vis tiek noriu ten mokytis, nes planuoju studijuoti astrofiziką“, – cituoja mergaitės kažkada pasakytus žodžius portalas infobae.com.

2019 metais žurnalas „Forbes“ išrinko Andhare vieną iš 100 įtakingiausių Meksikos moterų. Jos svajonė – paduoti paraišką į NASA ir skristi į Marsą.

„Man sunkiausia buvo priimti tai, kad ji niekada neatsisakė savo svajonės tapti astronaute ir norėjo išvykti į JAV. Ir mes turėjome padaryti viską, kad sumokėtume už jos studijas“, – sakė mama.

4 KOMENTARAI

  1. What i do not realize is if truth be told how you are not actually a lot more neatly-preferred than you might be right now.
    You are very intelligent. You recognize thus considerably in relation to this subject,
    made me in my opinion imagine it from numerous numerous angles.

    Its like women and men don’t seem to be interested unless it’s something to accomplish with Girl gaga!

    Your own stuffs outstanding. All the time care for
    it up!

  2. I was curious if you ever thought of changing the structure of your site?
    Its very well written; I love what youve got to say.

    But maybe you could a little more in the way of
    content so people could connect with it better.
    Youve got an awful lot of text for only having 1 or
    2 images. Maybe you could space it out better?

  3. You actually make it seem so easy with your presentation but I find
    this matter to be actually something that I think I would never
    understand. It seems too complex and very broad for me.
    I am looking forward for your next post, I will try to get the
    hang of it!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą