Jei kada nors turėsite galimybę nuvykti į Natchezo miesto kapines, būtinai pasakykite keletą žodžių mažajai Florence. Kapinių vartai būna atviri iki sutemų

Misisipės valstijoje (JAV) yra vienas neįprastas kapas. Mat už gražaus marmurinio antkapinio paminklo, kur palaidota  ir yra Florence‘s Irene‘s Ford amžino poilsio vieta, matomas paslaptingas liukas, o po juo laiptai, vedantys po žeme. Bet kas jį pastatė ir kodėl? – rašo natchez.ms.us.

 

Paprašė dukters kapą paversti savotiška požemine prieglauda

Natchezo miesto kapinės yra populiari  ir turistų iš viso pasaulio lankoma vieta. Žmonės čia atvyksta norėdami savo akimis įsitikinti legendos apie slaptus laiptus, vedančius į mažos mergaitės karstą, tikrumą.

Pasakojama, kad šalti ir nelygūs laiptai, paslėpti už geležinių durų, veda žemyn į žemę, kur guli mažas karstas. Tai 10 metų mergaitės Florence‘s Irene‘s Ford, kuri mirė nuo geltonosios karštinės daugiau nei prieš 150 metų (1871 metais) poilsio vieta.

Šie laiptai buvo pastatyti tais pačiais metais, kai mergaitė mirė, jos motinos Ellen užsakymu. Faktas yra tas, kad ji beprotiškai mylėjo savo vaiką. O kadangi mažoji Florence siaubingai bijojo audrų, jos mama paprašė dukters kapą paversti savotiška požemine prieglauda.

Staigi dukters mirtis neįsivaizduojamai pakirto ir nugramzdino į sielvartą Ellen, todėl šie laiptai suteikė galimybę motinai visada būti šalia savo mylimos dukrelės. Taigi, kai tik lauke pakildavo smarkus vėjas ir imdavo griaudėti griaustinis, moteris nusileisdavo laiptais ir stengdavosi paguosti dukrą.

Tiesa, motina neturėjo tiesioginio priėjimo prie karsto, tačiau sienoje buvo nedidelis stiklinis langelis, pro kurį ji matė balzamuotą dukters kūną, gulintį ant šilko patalų.

 

Stebėjimo langas išardytas ir karsto nebegalima pamatyti

Mama čia ateidavo beveik bet kokiu blogu oru, atsisėsdavo ant apatinės akmeninių laiptų pakopos ir, žiūrėdama pro mažytį langelį, grožėdavosi savo Florence. Tada skaitydavo mėgstamas dukters pasakas, norėdama paguosti mirusį vaiką.

Jei lietus būdavo labai stiprus, Ellen uždarydavo virš savęs esančias sunkias metalines duris ir valandų valandas sėdėdavo šalia mirusios dukters.

Šiandien šį kapą lanko žmonės iš viso pasaulio, kurių dėka jis tapo begalinės motinos meilės savo vaikui paminklu. Kartais lankytojai taip pat nusileidžia ir pasako Florence keletą žodžių, kurie gali ją paguosti.

Net ir dabar prie kapo nuolat atsiranda vaikiškų žaislų, žvakučių, gėlių, kuriuos žmonės atneša mažylei atminti. Bet stebėjimo langas išardytas ir karsto nebegalima pamatyti. Tai buvo padaryta gerbiant mirusiosios atmintį ir siekiant užkirsti kelią vandalizmo aktams.

Jaudinančioje epitafijoje ant Florence‘s kapo rašoma: „Ta pati protinga ir mylinti Dukra, kaip visada, Dievo palaiminta pagal Jo paveikslą“.

Pranešama, kad Ellen ir jos vyras yra palaidoti šalia dukters, bet nepažymėtuose kapuose.

Jei kada nors turėsite galimybę nuvykti į Natchezo miesto kapines, būtinai pasakykite keletą žodžių mažajai Florence. Kapinių vartai būna atviri iki sutemų.

 

Natchez.ms.us. nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą