Mokytoja Julia Mooney iš Naujojo Džersio atliko eksperimentą – šimtą dienų ji vilkėjo tą pačią suknelę. Jos tikslas buvo parodyti moksleiviams, kad vilkintis brangius drabužius žmogus dar nereiškia, kad yra protingas, intelektualus ir išsilavinęs, – rašoma leidinyje „Good Morning America“.

 

Per daug energijos eikvojama nereikalingiems dalykams

Eksperimentui Julia pasirinko kuklią pilką suknelę su sagomis, kuri kainavo apie 50 JAV dolerius.  Moteris paaiškino, kad ji pasirinko universalius drabužius, kuriuos būtų galima dėvėti su skirtingais megztiniais ir aksesuarais.

„Man buvo neįdomu vaikštinėti po parduotuves  ir apsipirkinėti, kad kiti žmonės pasakytų, jog gražiai atrodau, – leidiniui pasakojo mokytoja. – Nėra draudžiama nešioti tą patį drabužį kiekvieną dieną, jei noriu, todėl pagalvojau, kodėl gi ne. Tiesiog tai padarysiu, tada galėsime kalbėtis su moksleiviais, kad drabužiai nelabai apibūdina žmones“.

Pasak Julios, kuo mažiau energijos eikvojame renkantis drabužius, tuo daugiau jos lieka svarbesniems dalykams. Neseniai Julia pradėjo dirbti mokytoja naujoje mokykloje ir domėjosi, kaip kolegos reaguos į jos eksperimentą.  Moters manymu, senojoje mokykloje jos kolegos to būtų paklausę.

„Po kelių eksperimento dienų man buvo nepatogu pasisveikinti su žmonėmis, kurie manęs nepažinojo, bet tikriausiai pastebėjo, kad aš visada vilkiu vieną suknelę. Jie tikriausiai nenorėjo  atrodyti grubūs ir uždavinėti šiuos klausimus“, – svarstė Julia.

 

Kolegos nesuprato mokytojos eksperimento

Kai kurie vaikai visiškai nekreipė dėmesio į mokytojos aprangą, bet atsirado ir tokių, kurie jau antrą dieną paklausė jos. Išgirdę atsakymą, du moksleiviai net nusprendė prisijungti prie jos eksperimento.

„Manau, kad jie mane mato dažniau. Jiems 12–13 metų, gal todėl jie smalsesni ir drąsesni“, – teigė Julia.

Eksperimento metu suknelė net praplyšo, todėl Julia paėmė siuvamąją mašinėlę ir susiuvo prairusią siūlę. Kartą ji net vašeliu apnėrė sijono kraštus.

Nepaisant šaltų ir nesuprantančių kolegų žvilgsnių, Julia vilkėjo suknelę lygiai 100 dienų. Po to ji paliko įrašą „Instagram‘e“ ir sulaukė 3000 prenumeratorių. Mokytojos eksperimentu susidomėjo žiniasklaidos atstovai.

„Iš tikrųjų viskas kyla iš tuštybės – vienintelė priežastis, kodėl mes taip gyvename, todėl, kad mes nesąmoningai laikomės greitosios mados kultūros, kenkiančios tiek planetai, tiek mūsų sveikatai“, – cituoja žiniasklaida Julios Mooney žodžius.

Po eksperimento Julia savo gyvenimo nekomplikavo, o nusipirko iš karto dvi naujas sukneles.

 

„Instagram“ nuotraukos

6 KOMENTARAI

  1. Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just too great.
    I actually like what you’ve acquired here, certainly like what you are stating and the way in which
    you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it sensible.
    I can’t wait to read much more from you. This is actually a tremendous website.

  2. Thanks for another fantastic post. The place else may anybody get
    that kind of information in such a perfect manner of writing?
    I have a presentation subsequent week, and I am at the search for such information.

  3. My partner and I stumbled over here by a different website and thought I
    may as well check things out. I like what I see so now i am following you.
    Look forward to looking into your web page yet again.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą