Gaidys paprastai stengiasi slopinti visus kylančius konfliktus ir parodo, kad vištidėje be jo negali būti kitų lyderių

Jei vištų karalystėje nėra gaidžio, tada nebus vištų dedeklių. Bet yra ir daugiau priežasčių, kodėl  fermoje ar namų ūkyje turi būti gaidys.

 

Gaidžiai yra gana rimti gynėjai

Pirmiausia tai galimybė gauti apvaisintus kiaušinius, o tai reiškia vėlesnį palikuonių veisimą. Maždaug  iš 90–95 proc. kiaušinių išsirita viščiukai, o tai rodo aukštą pirminės bandos kokybę.

Antra, užtikrinama patikima visos vištidės apsauga. Gaidžiai yra gana rimti gynėjai ir yra pasirengę pulti į mūšį prieš bet kokį priešą, net  ir gerokai atsilikdami nuo jo savo dydžiu. Pavyzdžiui, gaidys, pamatęs artėjantį pavojų, kad ir vanagą,  pradeda rėkti kaip pjaunamas, o viščiukai stačia galva puola į vištidę pasislėpti nuo pavojaus. Tuo tarpu pats gaidys, be baimės atstatydamas krūtinę, pasiruošęs atakai ir yra pasirengęs rimtai atgrasyti.

Beje, gaidžiai ne tik apsaugo savo globotinius, bet ir  daro tvarką vištidėje. Labai įdomu stebėti, kaip viščiukai bėga prie gaidžio, kai jis jiems praneša, radęs ką nors skanaus.

Vištidėje gaidys pasirūpina, kad kiekviena višta turėtų savo vietą, kad vienos vištos nepultų ir nesikivirčytų su kitomis, kaimynų vištomis, kad stipresnės neįžeistų silpnesnių.

 

Vištidėje negali būti du gaidžiai

Be to, gaidys  paprastai stengiasi slopinti visus kylančius konfliktus ir parodo, kad vištidėje be jo negali būti kitų lyderių.

Tiesa, būna ir taip, kad viščiukai nepripažįsta gaidžio ir visi jo bandymai parodyti save kaip lyderį, traktuojami  kartais ne tik niekingai, bet net ir agresyviai. Nepaklūsta jam ir gana.

Nors gaidžiai vien savo išvaizda byloja, kad jie yra  vištų vieninteliai šeimininkai, bet jei atsitiktų taip, kad  vištidėje būtų du gaidžiai, tada tektų juos laikyti atskirai. Priešingu atveju, konfliktų ir gaidžių peštynių nepavyktų išvengti. Ne jei jie ir augo kartu, vaikštinėjo tame pačiame kieme, gainiojo vištas ir retai ginčijosi.

Ir galiausiai dar vienas gaidžių pliusas – iš jų gaunamas labai skanus sultinys. Tikrai daugelis yra girdėję posakį „gaidžio ausis“. Iš jauno gaidžio pagamintas sultinys turi daug naudingų savybių ir yra rekomenduojamas atstatant ir stiprinant ligonių imuninę sistemą ir po įvairių ligų.

Taigi, kaip matote,  gaidys turi nemažai privalumų ir yra naudingas.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą