Klausimo esmė auklėjimo ir net kultūros tradicijose. Siūlyti seksą be įsipareigojimų ir atsakomybės – tai lyg pasiūlymas parduoti ką nors pigiai ir be derybų. Tai yra tas pats, jei jūs pasakytumėte: „Seksas yra vienintelis dalykas, kuris jus domina“. Kiekviena mergina džiaugiasi dėmesiu, o sekso pasiūlymas be preambulės kalba ne apie dėmesį, o apie norą pasinaudoti ja.

 

Kai moteris turi bent kokią galimybę ką nors pasirinkti, ji pasirenka

Taip, vyrai naudojasi prostitutėmis, bet padori ir save gerbianti mergina nenori būti prostitute. Norint išvengti šios analogijos, reikia pirmiausiai gerbti merginą ir skirti jai dėmesio.

Jei merginai reikia sekso, pakaks labai mažo jos dėmesio  vyro labai turtingam vidiniam pasauliui, norint, kad ji greitai atsidurtų lovoje su juo.

Daug naudingiau ir produktyviau būtų galvoti ar geriau išmokti greitai ir nebrangiai suvilioti merginas. Tai būtų ne tik puiki intelektualinė treniruotė, bet ir merginoms įdomiau. Gėrio receptas yra paprastas: dėmesys ne iš savanaudiškų paskatų, o iš pagarbos dailiosios lyties atstovėms. Beje,

dabar labai daug merginų laikosi feministinių pažiūrų.

Apskritai lygybė yra žingsnis į priekį visuomenei. Tačiau laikas nuo laiko pasitaiko atvejų, kai toje pačioje situacijoje darome priešingas išvadas tik todėl, kad susiduriame su skirtingų lyčių žmonėmis. Pavyzdžiui, jei mergina prieitų prie vaikino ir pasiūlytų pasimylėti? Kaip pasielgtų vaikinas? Kaip bebūtų stebėtina, bet ko gero ne vienas jų tai priimtų kaip komplimentą savo puikumui pademonstruoti prieš kitus vaikinus. Ar apskritai feministės gali pozityviai suvokti sekso pasiūlą be šių seksistinių pasiūlymų?

Negalima atmesti ir kultūros tradicijų. Jos gyvuoja šimtmečius ir neišnyksta taip lengvai. Net įsitikinusioms feministėms nėra svetimi reiškiniai, kuriuos sukelia ne tik kultūros paveldas, bet netgi žmogaus, kaip biologinės rūšies, evoliucija.

Teisingai: moteris pasirenka vyrą, o ne atvirkščiai. Tai evoliucinis mechanizmas, kaip ir konkurencija dėl teisės palikti palikuonis. Nors dabar statistika byloja, kad moterų yra mažiau, bet evoliuciniai mechanizmai nesikeičia.

Visai kitas reikalas, jei mergina pati to nori ir patiria malonumą iš sekso.

Atkreipkite dėmesį, pirminiame klausime šių sąlygų nebuvo. Be to, net jei mergina ir nori ir jai tai patinka, tai apskritai nereiškia, kad nereikia parodyti bent šiek tiek dėmesio jai. Jei merginai iš principo patinka seksas, pasiūlymas tai padaryti nemandagiai, gali iškelti klausimą apie tokio pasiūlymo motyvus. Tai yra kultūros įtaka sprendimų priėmimo mechanizmams ir vyrai taip pat negali nuo to išsisukti.

Grįžtant prie pirminio klausimo – ko gero normaliausias merginos atsakymas į sekso pasiūlymą būtų: „Ačiū, aš nenoriu sekso!“ (ramiu tonu).

Problema ta, kad merginos nereaguoja taip. Tai nenuostabu: visi mes gyvename pasąmonės dominavimo pasaulyje, o pasąmonę formuoja kultūrinis sluoksnis, ritualai ir kitos nesąmonės. Šiuo atžvilgiu mes nesame taip toli nuo gyvūnų. Apskritai žmonės linkę interpretuoti evoliucijos biologiją taip, kaip jiems patinka. Tai yra melas ir biologijos, ir antropologijos, ir bent jau istorijos požiūriu. Prisiminkime priverstinę santuoką.

Kalbant apie patį pasiūlymą – seksą be jokių įsipareigojimų, kuo konservatyvesnė bendruomenė, tuo daugiau sekso be santykių ten yra tabu. Todėl merginos dažnai atsisako tik bijodamos socialinio pasmerkimo.

Žvelgiant globaliai, šis teiginys, be abejo, yra neteisingas. Primatų atveju, patelės priklauso patinui, bet nepamirškime, kad tai yra vyriškas patinas. Todėl nėra pagrindo manyti, kad jis įgyja teisę poruotis tik dėl prievartos galimybės – ir tokiais atvejais renkasi moteris.

Kitaip tariant, kai moteris apskritai turi bent kokią galimybę ką nors pasirinkti, ji pasirenka. Net vyro ir moters santykių vystymasis nuo pasimatymų iki sekso lemia tai, ką moteris pasirenka.

Nors ko gero yra nemažai merginų, kurios kartais iš tikrųjų nori nieko neįpareigojančio ir žaismingo sekso. Ir paprastai jos susiranda tai, ko nori.

 

Kuo konservatyvesnė bendruomenė, tuo labiau seksas be  įsipareigojimų yra tabu

Remiantis kai kuriais pastebėjimais, tai dažniausiai atsitinka situacijoje, kai žmogų tuo metu gundo daugybė naujų įspūdžių, smalsumas, kupinas nervinės įtampos, jaučiasi šiek tiek vienišas ir panašiai. Ir, žinoma, jis turi jaustis  saugus. Pavyzdžiui, kad nebus filmuojamas slaptai. Tokiais atvejais susilieja keli veiksniai: nuo aplinkos iki proceso dalyvių sugebėjimo įgyvendinti savo norus ir aiškiai juos išdėstyti.

Jei mergina yra pakankamai atsipalaidavusi ir nemato nieko blogo atsitiktiniuose santykiuose, ji gali leisti sau susitikti vienai nakčiai. Bet gal vaikinas ar vyras  tiesiog  susidūrė su merginomis, kurios nebuvo linkusios į atsitiktinį seksą. Pavyzdžiui, ji turi artimą draugą. Arba nuotaika buvo bloga. Ką čia slėpti, pavaizduoti įsižeidusią yra lengviausias būdas atsisakyti sekso kartą ir visiems laikams.

Beje, maždaug tas pats pasakytina apie vaikinus. Jų atveju yra keletas priežasčių:

  1. Lyčių stereotipai

Jei vaikinas nori būti pranašesnis ir lyderis sekse, jis yra mačo. O jei mergina daro tą patį, ji yra ištvirkusi kekšė.

  1. Atsakomybė už pasekmes

Mūsų neatsakingoje patriarchalinėje visuomenėje visa atsakomybė gula ant merginos pečių, jai „netyčia užkibus“.

  1. Malonumo abejonės

Neabejojama, kad vaikinas patirs orgazmą. Merginoms šiuo atžvilgiu yra daug sunkiau. Taigi net nesigilinant į emocinius dalykus, nėra jokio ypatingo noro šaukti „taip“ pirmajam sutiktajam.

  1. Sustabdyti procesą beveik neįmanoma

Vaikinas visada (arba bent dažniausiai) lieka patenkintas seksu, o merginos jausmai sekso metu gali būti labai toli nuo malonių. Deja, vaikinai nesupranta šio dalyko ir visada stengiasi, kad reikalas būtų pergalingas. Tiesą sakant, prievartaujamas.

  1. Dažniausiai iniciatyva, renkantis sekso techniką, tenka vaikinui

Tai yra, seksas būna ne toks, kokio nori mergina, bet toks, kokio nori vaikinas.

Galima būtų paminėti dar keletą priežasčių, bet jau išvardinta priežasčių daugiau nei pakankamai, kad atsakytume į pateiktą klausimą.

Apskritai niekas niekam neturi nieko siūlyti. Aplinkybės ir, žinoma, požiūris vienas į kitą turėtų tai paskatinti daryti tarsi savaime. Jei mergina taip pat nori sekso, ji neprieštaraus. Tačiau visa tai turėtų lemti įvykių grandinė, o ne: „Eime. Nagi…“.

Kuo konservatyvesnė bendruomenė, tuo labiau seksas be  įsipareigojimų yra tabu. Tai yra mergina nuolat rizikuoja susidurti su žodžiu „kekšė“ ir kitais įžeidimais. Todėl merginos atsisako bijodamos  pasmerkimo.

Kita vertus, sekso temos eskalavimas tose pačiose konservatyviose bendruomenėse, kur jis yra neįvertintas ar net smerkiamas, iš tikrųjų laikomas įžeidžiančiu, kaip gauti „pagrindinį prizą“ neįdėjus jokių pastangų.

Be to, tai priklauso ir nuo to, kaip pasiūlyti! Bendravimo troškimas turėtų būti abipusis: ar tai būtų seksas, ar pasimatymas, ar santuoka.

Ir turi būti visiška pasirinkimo laisvė. Tai yra bet kuri mergina gali atsisakyti arba gali susitarti.

Tačiau daugelis merginų mano, kad seksas yra būtinybė ir visada turėtų būti įtrauktas į rimtus santykius ar vestuves. Todėl yra įsitikinusios, kad jei vyras pasiūlo seksą, jis mato  jose tik pasileidėles, ištvirkėles ir kekšes.

Apskritai iš merginos reakcijos galima suprasti ne tik „taip“ arba „ne“…

 

Bet viskas dažniausiai nutinka jau pirmąją pažinties dieną

Žodžiu, kaip ir buvo minėta, viskas priklauso nuo to, kaip pasiūlyti ir nuo pačios merginos charakterio bei auklėjimo. Kai kurias merginas gali suklaidinti vaikino atkaklumas ir visos situacijos absurdiškumas. Sutikite, gana keista, kai jūsų akivaizdoje pasirodo asmuo, kurį pažįstate vos kelias valandas, ir iš jo lūpų pasigirsta klausimas: „Klausyk, aš su savimi turiu prezervatyvus, ar nori mylėtis?“.  Manau, kad tokia formuluotė atbaidytų bet kurią merginą, į kurią taip būtų kreiptasi. Nes kuri save gerbianti mergina norėtų jaustis kaip daiktas? Be to, nepamirškite, kad merginos teikia seksui šiek tiek daugiau reikšmės nei vaikinai. Jos į jį sudeda savo emocijas, sielą, jausmus. Joms tai ne tik fizinis pasitenkinimas, bet ir emocinis įrodymas, kad kažkam jų reikia. O po laisvo sekso paaiškėjus, kad tik patenkino kažkieno poreikius – labai įžeidžia. Mergina tiki, kad palaikydama atvirus santykius, pirmiausiai sudomins kaip asmenybė.

Priešingu atveju, ji jausis kaip daiktas – neturintis norų, emocijų ir jausmų. Koks žmogus norėtų jaustis vien sekso objektu, kai yra žmogus?

Teisme bent jau klausomasi kito. Ir tai jau liudija apie bent kažkokį ketinimą atsižvelgti į kito interesus. Apskritai,  natūraliai ir tarsi savaime ar abipusiu sutarimu  priėjus prie sekso (o ne po įtikinėjimo ar „prievolės“) yra didžiausia tikimybė, kad jis nesibaigs vienos nakties nuotykiu.

Nors kai kuriems šis klausimas gali atrodyti ne tik įdomus, bet ir juokingas. Kaip ir minėta, viskas priklauso, žinoma, nuo merginos, nuo jos padėties gyvenime šiuo metu ir poreikių. Kuri nors jų, tikėtina, ieško sekso be įsipareigojimų. Kas gali būti geriau už patrauklų vaikiną, pasiruošusį veikti? Santykiai, beje, gali prasidėti nuo to.

Stebėtina, bet viskas dažniausiai nutinka jau pirmąją pažinties dieną. Tiesa, bet baigiasi taip pat greitai. Sutikite, rūpindamasis mergina jaunas vyras kreipia dėmesį į ją, tampa artimesnis emociniame ir dvasiniame lygmenyje, tuo tarpu tiesmukiškas pasiūlymas eiti pasimylėti, rodo neigiamą požiūrį į merginą ir norą tik patenkinti savo poreikius.

Jos tai ne tik nenudžiugins, bet ir įžeis. Jos gali būti ne tik nepasirengusios seksui, bet apskritai santykiams. Argumentuojant, galima manyti, kad jos nemėgsta intymumo, nepatiria džiaugsmo iš paties proceso, joms reikia kažkokio rezultato, kurį gautų, „pasirašydamos“ seksui be įsipareigojimų. Todėl ir intymūs santykiai joms yra, geriausiu atveju, vien geras masažas.

Taip yra dėl išgyvenimo instinkto. Akivaizdu, kad moteris yra biologiškai silpnesnė už vyrą.

Vienaip ar kitaip, seksas yra susijęs su genties pratęsimu, o nėštumo metu moteris yra labai silpna ir neapsaugota, todėl jai gresia didelis pavojus. Vienoms šis instinktas būna stipresnis, kitoms – silpnesnis, bet vienaip ar kitaip jis būdingas visoms moterims. Todėl, kai vyras pasiūlo moteriai tiesiog pasimylėti, tai gali ją kaip reikiant sudirginti.

Beje, vyrai gana ramiai reaguoja į tokius pasiūlymus, o tai dar kartą patvirtina šią teoriją. Tai, ką paprasti žmonės vadina dorove, yra ne kas kita, kaip į psichiką įterpta savęs išsaugojimo programa.

 

Sniegė Pilypienė

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą