Bučiniai yra tokia dažna meilės išraiška, kad retai kuris pagalvoja apie už juos slypinčius mokslinius faktus. Pavyzdžiui, kad skausmas bučiuojantis gali praeiti, o bučiavimasis gali būti puikus vaistas nuo alergijos.

 

  1. Bučinius galėjo sugalvoti beždžionės

Praėjusio šimtmečio 6-ajame dešimtmetyje britų zoologas ir rašytojas Desmondas Morrisas, atlikęs ilgalaikius stebėjimus, nusprendė, kad bučiniai išsivystė iš beždžionių elgesio. Primatės motinos kramtydavo maistą savo jaunikliams, o po to, norėdamos pamaitinti, perduodavo jį tiesiogiai iš lūpų į lūpas. Morrisas mano, kad tai vėliau peraugo į būdą, kaip paguosti alkanus vaikus, o galiausiai parodyti meilę ir meilumą. Anot zoologo, evoliucijos procese išsivystė ir bučiniai.

  1. Bučiniai nėra instinktyvus elgesys

Į pietus nuo Sacharos esančioje Afrikoje, Naujojoje Gvinėjoje ir Amazonėje yra daugybė kultūrų ir genčių, kuriose žmonės nesibučiuoja. Yra duomenų, leidžiančių manyti, kad bučiavimasis iš tikrųjų yra įgytas bruožas, o ne žmogaus instinktas.

  1. Bučiniai padeda prailginti gyvenimą

Vokietijos gydytojų ir psichologų atliktas tyrimas parodė, kad vyrai, kurie kiekvieną rytą bučiavo savo žmonas, mažiau sirgo, mažiau patyrė autoįvykių, uždirbo daugiau pinigų ir gyveno maždaug penkeriais metais ilgiau nei tie, kurie to nedarė kasdien. Kodėl? Tyrėjų teigimu, tie, kurie bučiuoja savo sutuoktinį, dieną pradeda pozityviai ir labiau pasitiki savimi.

  1. Bučiavimas yra uostymas

Yra žinoma, kad moterys labiau mėgsta potencialių romantiškų partnerių, kurių genai skiriasi nuo jų pačių, kvapus. Teoriškai tai leistų jiems turėti vaikų, kurių imuninė sistema stipresnė. Taigi, anot mokslininkų, bučiavimas yra mūsų gyvuliškas būdas gauti informacijos apie ką nors.

  1. Moterys jau po pirmo bučinio gali nuspręsti dėl galimo partnerio

Didžiosios Britanijos universitetų ir kolegijų mokslininkai atliko tyrimą, kur ištyrė 1041 studentę merginą ir nustatė, kad pirmasis bučinys yra svarbus, norint nuspręsti, ar verta pasimatyti su potencialiu partneriu dar kartą.

  1. Bučiniai naudingi santykiams

Jei norite pagerinti savo santykius, pabandykite dažniau bučiuotis. Romantiškas bučiavimasis gali padėti sustiprinti tarpusavio meilę.

  1. Vyrai ir moterys bučiuojasi dėl skirtingų priežasčių

Vyrai ir moterys teikia pirmenybę skirtingoms technikoms ir turi skirtingas bučiavimo priežastis. Iš esmės moterys ką nors pabučiuoja, norėdamos sužinoti, ar nori su juo susitikinėti paskui, o vyrai – tik todėl, kad jiems tai patinka ir užveda.

  1. Keitimasis seilėms gali sustiprinti jūsų imuninę sistemą

Tačiau pandemijos metu neturėtumėte pasinaudoti šia priemone ir bučiuoti visus iš eilės. Tyrėjai išsiaiškino, kad poros, kurios dažnai bučiuojasi, dažniau dalijasi ta pačia mikroflora, o tai lemia stipresnę imuninę sistemą.

  1. Geras bučinys daro žmogų laimingesnį

Tai suteikia jūsų smegenims daugybės cheminių medžiagų ir hormonų antplūdį, įskaitant oksitociną, dopaminą ir serotoniną. Šios cheminės medžiagos gali sukelti euforijos jausmą, tuo pačiu sustiprindamos prisirišimą.

  1. Bučiniai gali padėti sušvelninti alergiją

2003 metais atliktas japonų tyrimas, kuriame dalyvavo 90 dalyvių, parodė, kad žmonės, 30 minučių bučiavę savo partnerius, patyrė didelį palengvėjimą. Be to, jiems sumažėjo neurotrofilų kiekis plazmoje, o tai yra alergijos požymis. Tyrėjai mano, kad taip yra todėl, kad bučiniai gali palengvinti stresą, o stresas dažnai yra viena iš alergijos priežasčių.

  1. Bučiniai gali padėti sustiprinti sveikatą

Mes net nesuvokiame, kad per šį laiką smegenys renka biologinius signalus apie jų šeimininko  sveikatą ir genetinę būklę.

  1. Bučiuojantis oda gali pradėti spindėti

Bučiniai padidina kraujo tekėjimą į veidą, nukreipdami į daugelį veido raumenų. Ši papildoma kraujotaka skatina kolageno ir elastino, baltymų, kurie suteikia jūsų odai švytėjimą ir jaunatvišką išvaizdą, gamybą.

  1. Bučiniai gali padėti pasirinkti partnerį

Bučiniai yra puikus būdas užmegzti ryšius su savo partneriu. Kai žmonės bučiuojasi, jų smegenų veikla sustiprėja ir prilygsta partnerio smegenų veiklai, o tai gali padėti geriau suprasti vienas kitą.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą