Biseksualai - tai žmonės, turintys nepataisomą libido bei sugebėjimą įtikinti kitus turėti seksą su abiejų lyčių atstovais

Biseksualūs žmonės kartais įsilieja į gėjų, kartais į lesbiečių, kartais į neapsisprendusių žmonių gretas, teigdami, kad biseksualumo kaip orientacijos paprasčiausiai nėra. Kas iš tikrųjų yra biseksualumas?

 

Visi žmonės yra biseksualūs nuo pat gimimo

Apie biseksualus sako: tai žmonės, turintys nepataisomą libido, uoliai ir nediskriminuodami įtikina kitus turėti seksą su abiejų lyčių atstovais. Tai ir apsimetėliai linksmuoliai, nesugebantys sukurti stipraus monogamiško ryšio. Tai ir beširdžiai eksperimentatoriai, kurie dažnai leidžiasi į nuotykius apsvaigę nuo alkoholio. Tai godūs žmonės, kurie nori visų iš karto, bet nenori pripažinti savo homoseksualumo. Ir apskritai žmonės, kuriais jokiu būdu negalima pasitikėti.

Nepaisant tokio apibūdinimo, biseksualai turi daug ką pasakyti. Beje, tvirtina, kad tik moterys gali būti laikomos biseksualiomis, nes nėra biseksualių vyrų. „Tai sakantys vaikinai anksčiau ar vėliau tampa gėjais. Jie rečiau grįžta prie heteroseksualaus gyvenimo būdo. Bet nepaisant to, jie dažnai  atsiduria „pereinamojoje zonoje“, – teigė viena biseksualė, 23 metų Hana.

„Bet kaip su manimi? Neketinu atsisakyti savo priklausomybių, nes mane užveda tiek merginos, tiek ir vaikinai!“, –  tvirtino Markas.  Jis įsitikinęs, kad visi žmonės yra biseksualūs nuo pat gimimo, o orientaciją renkasi veikiami įvairių veiksnių.

O ką apie biseksualumą sako mokslas?

Įspūdingas skaičius ekspertų yra įsitikinę, kad biseksualumas nėra dirbtinis reiškinys. Tai būdinga žmogaus prigimčiai. Gyvūnų pasaulyje yra daugybė „meilės dviem frontais“ pavyzdžių: pingvinai, liūtai, makakos, pigmėjų šimpanzės. Užtat delfinai ir juodosios gulbės nėra linkusios eksperimentuoti. Darvinas taip pat manė, kad paveldimas asmens kodas „prisimena“ jo įgimtą biseksualumą. Atrodo, kad „Y“ karta (gimusi po 1981 metų ir netolerantiška savęs identifikavimo) yra ypač jautri šiai temai.

Pavyzdžiui, viena heteroseksuali jauna britų pora nusprendė auginti mažylį, kad nebūtų spaudimo lyčių klausimams. Maksui Price’ui yra kiek mažiau nei penkeri metai, bet jo tėvai kiekvieną dieną leidžia jam būti kuo tik nori – berniuku ar mergaite. Jie įsitikinę, kad toks neįprastas požiūris padės vaikui ne tik apsispręsti, bet ir išmokti geriau suprasti žmones apskritai. Tokia tėvų – „žaidėjų“ taktika atrodo visai logiška: ši karta greitai ir neskausmingai keičia vieną karjerą į kitą, lengvai leidžiasi į tolimas keliones ir iš tikrųjų nesilaiko tradicinio vaidmenų šeimose paskirstymo, partnerystės ir bet kokių kitų sugyvenimo formų.

 

Riba tarp „prigimties“ ir „demonstravimo“ beveik nepastebima

Dabartiniai paaugliai taip pat nenori savęs riboti. Kaip galima atsispirti biseksualumui, jei visi apie tai kalba? Be to, paskelbti save „bi“ reiškia surengti provokaciją ir įsitvirtinti savo pilnametystėje. Daugumai paauglių tai tapo vienu iš populiarumo siekimo būdų – socialiniuose tinkluose talpina  besibučiuojančių dviejų tos pačios lyties atstovų nuotraukas ir tikisi surinkti daug teigiamų įvertinimų.

Kaip paprastai būna – kalbama ne tik apie įsitikinimus ir asmeninius pasirinkimus, bet ir apie visuomenės požiūrį. Juk kažkada reikėjo ir buvo deginamos raganos ant laužo, kiti žudomi dėl tos pačios lyties meilės.  Bet buvo rengiami ir sekso maratonai, kuriuos ypač mėgo prancūzų libertinai.

Tačiau yra ir atvirkštinių pavyzdžių. Popkultūros monarchas Michaelas Jacksonas buvo teisiamas dėl vaikų tvirkinimo. Prancūzijos politikas ir ekonomistas Dominique’as Straussas-Kahnas prarado karjeros perspektyvas dėl sekso skandalo su viešbučio tarnautoja.

1994 metais Billas Clintonas atleido JAV vyriausiąjį gydytoją, kuris viešai pareiškė paauglių masturbacijos naudą sveikai seksualinei raidai. Visa tai tik įrodo, kad visuomenėje priimta praktika keičiasi ir žmonės labai greitai prie jų prisitaiko. Riba tarp „prigimties“ ir „demonstravimo“ beveik nepastebima. Vargu, ar Amber Heard galima įtarti biseksualumu dėl viešųjų ryšių: mergina, be kita ko, suviliojo net buvusios Prancūzijos ministrės pirmininkės Marie de Villepin dukterį. Vargu, ar Marlonas Brando, ar Marlene Dietrich mylėjo moteris ir vyrus dėl šlovės…

 

parengta pagal britų spaudą

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą