Tačiau viskas pasikeitė 2022-ųjų gruodį – tyrėjai paskelbė, kad pagaliau gali paskelbti jo vardą. Berniuko vardas ir pavardė - Josephas Augustas Zarellis. Jis buvo identifikuotas genetinės duomenų bazės dėka. En.wikipedia.org.

Kaip galiausiai buvo atskleista vaiko tapatybė prieštaringai vertinamoje „berniuko dėžutėje“ byloje, kuris ilsisi ramybėje Ivy Hill kapinėse Cedarbrooko mieste, Filadelfijoje (JAV). Ant antkapio parašyta: „Nežinomas Amerikos vaikas“. Tai nuolatinis priminimas apie po juo gulintį vaiką – berniuką, rastą dėžutėje prieš kokius 65 metus, rašo kiro7.

 

Iš pradžių ją supainiojo su lėle ir praėjo pro šalį

„Boy in the Box“ byla yra viena iš labiausiai žinomų neišaiškintų žmogžudysčių Filadelfijoje, kuri tapo žinoma visoje šalyje. Nuo pat šios istorijos 1957 metais atsiradimo, detektyvai ištyrė tūkstančius informacijos…

1957 metais  vasario 26 d. Frederickas Benonis, La Scala koledžo studentas, susisiekė su Filadelfijos miesto policijos departamentu ir pranešė, kad apleistoje vietovėje netoli Fox Chase, šiaurinėje Filadelfijos dalyje, netoli kelio rado didelę kartoninę dėžę, o joje jis pamatė kažką panašaus į žmogų. Tiesą sakant, vaikinas šią dėžę pastebėjo 1957 metų vasario 23 dieną, kai tose vietose vaikštinėjo su savo mergina, „Sisters of Good Shepard“ koledžo, esančio 400 metrų nuo miško, studente. Pamatęs galvą, Benonis iš pradžių ją supainiojo su lėle ir praėjo pro šalį. Vaikinas, išgirdęs apie tame pačiame rajone dingusią merginą, grįžo į dėžės vietą ir iškvietė policiją.

Į įvykio vietą atvykusi policija aptiko 4–5 metų berniuko kūną „JCPenney“ dėžutėje, kurioje kadaise buvo parduotas lopšys. Jis buvo nuogas ir suvyniotas į flanelinę antklodę. Tyrėjai nustatė, kad jis buvo netinkamai maitinamas ir mirė nuo daugybinių sužalojimų buku daiktu.

Per ateinančius šešis dešimtmečius detektyvai ištyrė tūkstančius informacijos, kad atpažintų berniuką dėžutėje. Ištyrus jo kūną paaiškėjo, kad mirties išvakarėse jo plaukai buvo netvarkingai nukirpti. Nepaisant veido rekonstrukcijos ir šimtų tūkstančių visoje šalyje išsiųstų lankstinukų, berniuko tapatybė liko nežinoma. Detektyvai svarstė daugybę versijų, įskaitant tai, kad „berniukas dėžėje“ buvo vengrų pabėgėlis, globotinis, pabėgęs iš vaikų namų, taip pat nesantuokinis imigranto sūnus.

Iš visų užuominų, kurias tyrėjai rimtai svarstė bandydami atpažinti „berniuką dėžėje“, du atrodė ypač daug žadantys. 1960 metais vietinis gyventojas, vardu Bristowas, savaitgalio mugėje pastebėjo lopšį, panašų į tą, kuris parduodamas „JCPenney“, ir antklodes, panašias į tas, kurios buvo apvyniotos berniuko kūną. Buvo daroma prielaida, kad berniukas buvo šių daiktų savininko sūnus, kurį jis paslėpė. Tačiau šis tyrimas niekur nevedė.

 

Buvo rasti jo giminaičiai iš motinos pusės

Po keturiasdešimties metų, 2002-aisiais, neįvardyta moteris tyrėjams pasakė, kad berniuką jos mama nupirko iš kitos šeimos 1954 metais. Moteris tvirtino, kad berniuko vardas buvo Džonatanas. Jo motina netinkamai elgėsi su įvaikintu vaiku, dėl ko jis mirė. Tačiau ši versija laikui bėgant įstrigo.

Taigi, praėjo dešimtmečiai, o „berniukas dėžėje“ liko neatpažintas. Tačiau viskas pasikeitė 2022-ųjų gruodį – tyrėjai paskelbė, kad pagaliau gali paskelbti  jo vardą. Berniuko vardas  ir pavardė –  Josephas Augustas Zarellis. Jis buvo identifikuotas genetinės duomenų bazės dėka.

Tyrimo metu buvo rasti jo giminaičiai iš motinos pusės. Ištyrę gimimo įrašus, jiems pavyko nustatyti ir jo tėvą, o jo mama Mary Able mirė 1991 metais. O  Josephas gimė 1953 m. sausio 13 d. Filadelfijoje. Tačiau tik dabar nustatyta, kad berniukas turėjo gimimo liudijimą. Jo tėvai nebuvo vedę, nors dokumentuose buvo įrašytas tėvas (turbūt pagal mamą). Po daugelio metų, kai buvo nustatyta jo tapatybė, Zarellio artimieji sakė, kad jis galėjo nežinoti apie Mary Able nėštumą. Likus metams iki Josepho gimimo, ji pagimdė nesantuokinę mergaitę, kurią atidavė įvaikinti. Josephas taip pat turi jaunesnių pusbrolių bei seserų. Šiuo metu žinoma, kad niekas niekada nepateikė pranešimo apie Josephą Zarellį, kaip apie dingusį asmenį. Aišku viena, kad tada berniukui buvo 4 metai.

Policija kol kas nepasidalijo informacija, kas galėjo nužudyti D.Zarellį.  Jų tvirtinimu, „jie turi įtarimų“. Tyrimas vyksta.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą