Instinktai veteranui pasakė, kad neįmanoma bus susidoroti su nekviestu svečiu plikomis rankomis, todėl vyras nusprendė tam reikalui panaudoti šiukšliadėžę. "YouTube" stopkadras

Vienas JAV gyventojas sugalvojo būdą, kaip sugauti smalsų aligatorių, mėgstantį lįsti į privačią teritoriją. Tam vyrui prireikė tik išradingumo, šiukšliadėžės ir matyto siužeto per televizijos kanalą „Animal Planet“. Kitas nutikimas, ne mažiau vertas trilerio siužeto: krokodilas pašoko ir nasrais griebė žurnalistų pakeltą droną.

 

Suprato, kad jo dukra neperdeda

26 metų JAV kariuomenės veteranas  Eugene Bozzie iš Floridos įrodė, kad kariniai įgūdžiai gali būti naudingi kasdieniame gyvenime, net ir labiausiai nenumatytu momentu.

Po to savo interviu leidiniui „New York Post“, vyras papasakojo, kad leido laiką su sūnėnu ir kažką veikė savo garaže, kai lauke išgirdo keistą triukšmą. Tada mažoji Bozzie dukra, kuri tuo metu važinėjo dviračiu, sušuko:

  • Ei, tėti, čia tūno didelis aligatorius ir šnypščia ant manęs!

Bozzie greitai įsispyrė į šlepetes, išbėgo iš garažo ir suprato, kad jo dukra neperdeda. Netoli jos tikrai buvo aligatorius. Instinktai veteranui pasakė, kad neįmanoma bus susidoroti su nekviestu svečiu plikomis rankomis, todėl vyras nusprendė tam reikalui panaudoti šiukšliadėžę. Jis pasuko atliekų konteinerį šonu ir lėtai ėmė judėti link aligatoriaus, stumdamas „spąstus“ priešais save. Krokodilas kiek atsitraukė ir ėmė šnypšti ant vyro, tačiau nesiruošė bėgti iš sklypo.

Namo šeimininkas kelis kartus priartėjo prie plėšrūno, mėgindamas jį sugauti, įstumiant į konteinerio vidų. Tačiau tai atsitiko tik tada, kai jis nuleido dangtį virš krokodilo galvos. Gavęs smūgį, aligatorius pasimetė ir pats įlindo į baką.

Bozzie pastatė konteinerį į pradinę padėtį ir pasirūpino, kad po dangčiu būtų paslėptas net ir krokodilo uodegos galas. Iš vaizdo įraše  girdimų laimingų šūksnių, akivaizdu, kad herojiškas kieme buvusių namiškių išgelbėjimas nuo aligatoriaus baigtas sėkmingai.

Vėliau savo interviu su „New York Post“  vyras sakė, kad jis išvežė atliekų konteinerį toliau nuo namų ir paleido plėšrūną į laisvę.

„Aligatorius nerodė rimto pasipriešinimo. Galėjau pasielgti agresyviau ir greičiau jį pagauti, bet nesu toks, kuris kenkia gyvūnams. Su juo elgiausi pakankamai atsargiai. Prisiminiau būdą, kaip sugauti krokodilą  atliekų konteinerio dangčiu,  kurį kažkada mačiau per „Animal Planet“ televizijos kanalo programą.  Šiukšliadėžė atrodė kaip didelė burna, o aligatorius išsigando ant jo nukritusio  dangčio ir, greičiausiai, nusprendė, kad tai begemoto burna“, – pasakojo JAV kariuomenės veteranas.

 

Nepaisant didelių nuostolių, įrenginio atminties kortelė liko nepažeista

„ABC News“ žurnalistai filmavo Australijoje, pakėlę droną į orą, kol vienas krokodilas jį pastebėjo ir  vikriai pašokęs, sugavo droną savo nasrais. Kai po to žurnalistai rado programėlę, jie galėjo pamatyti, kaip vaizdas buvo užfiksuotas kelias sekundes po vandeniu.

Amerikos televizijos kompanija „ABC News“ filmavo dokumentinį filmą „Krokodilų teritorija“, skirtą 50 -osioms draudimo medžioti roplius metinėms. Filmavimas vyko Darvine, Australijoje, Šiaurės krašto regione. Patyręs kinematografas Danas Hirstas vieną epizodų filmavo vietiniame „Crocodulys Park“ teritorijoje, kuriame lankytojai gali pamatyti šimtus pavojingų plėšrūnų – tiek jūrų, tiek upių. Pasak Hirsto, jis pastatė droną virš vienos parko lagūnos, tikriausiai taip, kad roplius būtų galima užfiksuoti įvairiais kampais.

Beveik visi krokodilai buvo gana drovūs, tačiau vienas iš jų tiesiogine prasme sustingo ir atidžiai stebėjo droną. Po to krokodilas  staigiai priplaukė, šoktelėjo ir griebė žurnalistų droną.

Operatorius pripažino, kad pastabus gyvūnas patraukė jo dėmesį, todėl nukreipė droną į plėšrūną, norėdamas geriau  jį užfiksuoti.

„Kai nukreipiau droną, pamačiau krokodilą, iššokantį iš vandens, ir tada išgirdau užsidarančių žandikaulių garsą“, – teigė jis.

Galingas krokodilo šuolis numušė bepilotį droną, o prietaisas įkrito į vandenį, paskutines sekundes įrašydamas vaizdo įrašą. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip įtaisas skęsta, o pro jį praplaukia plėšrūnas.

Tą pačią akimirką Hirstas, anot jo, pažvelgė į prietaisą, transliuojantį vaizdą iš drono, ir pamatė, kad nuotraukos nebėra. Nors operatorius ir nematė, kaip krokodilas pataikė į programėlę, vienas parko lankytojų tai pastebėjo. Pasak Dano Hirsto, jis nerimavo dėl prietaiso, nes dronas buvo naujas, o vyras nežinojo, kaip teks paaiškinti viršininkui, praradus  brangiai kainuojančią įrangą.

Po dviejų savaičių žurnalistai rado droną upės dugne, kuris neveikė.

Nepaisant didelių nuostolių, įrenginio atminties kortelė liko nepažeista, todėl televizijos kompanijos korespondentai sugebėjo pademonstruoti paskutines drono gyvenimo sekundes, tapusias judraus krokodilo auka.

O vaizdo įrašą žiūrėję „Sky News“ „Twitter“ paskyros komentatoriai gailėjosi roplio, kuris, jų nuomone, norėjo pasimėgauti „gardžiu maistu“, o gavo beskonę techniką.

„Vargšas krokodilas. Jis tikriausiai manė, kad sučiupo paukštį, bet nieko nepešė“, – parašė vienas komentatorius.

Platformos vartotojas, registruotas Swimtofish slapyvardžiu, juokaudamas korespondentų paklausė, kodėl jie nepažymėjo įrangos, kad apsaugotų ją nuo alkanų gyvūnų.

„Kodėl ant drono nepriklijavote lipduko „Aš nesu maistas“, – parašė jis.

 

„YouTube“ vaizdo įrašai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą